טיסות ארקיע

פורסם: 14/02/2011 |תגובות: 0 | צפיות: 266 | Share

ארקיע

ארקיע היא חברת התעופה הגדולה ביותר המתמחה בטיסות פנים ארציות. השליטה במניות החברה נחלקת בין חברת נקש המחזיקה בבעלותה כ – 70% ממניות החברה ויתר המניות נמצאות בבעלותם של עובדי החברה. לחברת ארקיע יש 12 מטוסים פעילים.

 

ההיסטוריה של חברת ארקיע:

בשלהי 1949 עם כיבוש אילת החליט שר התחבורה דאז דוד רמז להקים חברת תעופה פנים ארצית על מנת לשמור על קשר עם היישוב היהודי הדרומי המרוחק. בתחילת דרכה היא נקראה "אילתה" בסיועה של חברת התעופה הבינלאומית אל על שנוסדה חודשים מספר לפניה. רק בשנת 1950 נקראה החברה ארקיע. החברה הפעילה שתי טיסות שבועיות לאילת בעזרת מטוסים שהיא קיבלה מחיל האוויר הישראלי. במהלך שנת 1953 הרחיבה ארקיע את טיסותיה לאילת לפעמיים ביום. בשנת 1956 לאחר מבצע קדש החלה ארקיע לשווק חבילות נופש באילת בנוסף לטיסות שלה לשם. בשנת 1959 הועברו טיסות ארקיע משדה התעופה בן גוריון לשדה דוב בתל אביב והחלו הטיסות למחניים ולראש פינה בצפון.

 

בשנת 1969 החלה ארקיע לטוס למחנה עטרות שבסמוך לירושלים ולשדה התעופה השוכן בחיפה. באותה שנה העבירה חברת אל על לארקיע את הטיסות ליעדים קצרים כגון: שארם א שייח. בשנה זו קנתה החברה מטוסים עם 80 מושבים והגדילה את רווחיה ל – 18 מיליון לירות.

 

מלחמת יום כיפור האטה את פעילות החברה בטיסות הפנים ובעקבות הפסדים נמכרה החברה בשנת 1980 לבעלות פרטית. משפחת בורוביץ היא זו שקנתה את החברה והחזיקה את רוב המניות שלה עד שנת 2006.

 

החברה המתחרה הראשונה לארקיע בטיסות פנים הוקמה בשנת 1996 ונקראה ישראייר. בשנת 2000 עם רכישת מטוסי בואינג 757 החלה החברה להפעיל טיסות בינלאומיות. בשנה זו עקב אינתיפאדת אל אקצה הופסקו הטיסות לעטרות בירושלים. בשנת 2004 רכשה קבוצת כנפיים אחזקות ארקיע בע"מ את רוב המניות של חברת התעופה הבינלאומית אל על ובשנת 2006 מכרה את נכסיה לעובדי החברה ולחברת נקש. בשנת 2006 ביטלה חברת ארקיע את טיסותיה הסדירות לראש פינה, מחניים, מצדה, באר שבע ומצפה רמון עקב חוסר כדאיות רווחית.

שאלות ותשובות

200 תווים שנותרו
שאל שאלה
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/92623/טיסות-ארקיע

  השאר תגובה למאמר זה

  ארקיע היא אחת מחברות התעופה הפנים ארציות בישראל. כיום, היא מוגדרת כחברה הגדולה ביותר בישראל, מבין שאר חברות התעופה המקומיות. מרכז החברה ממוקם במרכז הארץ ובסיס הפעולה המרכזי שלחה הוא בנמל התעופה שדה דב, הממוקם בעיר תל אביב. מניותיה של חברת ארקיע נמצאת בבעלותם של חברת נקש (כ-70%) ובבעלות עובדי ארקיע (כ-30%).

  על ידי: איתיl תחבורה> תחבורה - כלליl 07/11/2009 lצפיות: 2,120

  טיסות לאילת הן ללא ספק אמצעי התחבורה הנוח והאידיאלי ביותר לצרכי הגעה לעיר הדרומית בישראל, למטרות חופשה או כל מטרה אחרת. כיום, עומדות לרשותכם שלוש חברות תעופה המפעילות קווי טיסות לאילת באופן סדיר לאורך כל ימות השנה (חברת ישראייר, חברת ארקיע וחברת אל על). בכתבה שלפניכם ערכנו השוואה לגבי טיסות לאילת באמצעות חברת ארקיע לבין טיסות באמצעות חברת ישראייר.

  על ידי: שאולl נופש ותיירות> יעדים בארץl 15/05/2012 lצפיות: 457

  חברת ארקיע היא אחת מחברות התעופה הישראליות המובילות ובעלת נתח השוק הגדול ביותר בטיסות פנימיות. לצד הקו המרכזי ממרכז הארץ לאילת, שמטיס מידי שנה למעלה ממיליון נוסעים, מפעילה החברה בשנים האחרונות שירותי טיסה זולים ליעדים מרכזיים באירופה וטיסות לארצות הברית.

  על ידי: אורטל וקסl תחבורה> תחבורה - כלליl 18/03/2012 lצפיות: 115

  המשפחה כבר מחכה בכיליון עיניים לחופש הגדול וכולם מצפים כבר לנופש הקרב באילת, לכן בוודאי תשמחו לגלות כי טיסות לאילת שהיו בעבר רק מנת חלקם של עשירים ובעלי אמצעיים נהפכו בשנים האחרונות לעניין שבשגרה לכל המעוניינים בחופשה באילת. אחת מחברות התעופה העיקריות בקו אילת היא חברת ארקיע. טיסות ארקיע לאילת ממריאות במשך כל היום, החל משעות הבוקר המוקדמות ועד הלילה במהלך כל השבוע בתדירות גבוהה ביותר.

  על ידי: אריק רוןl נופש ותיירות> יעדים בארץl 09/05/2011 lצפיות: 272

  הציבור הישראלי יודע לזהות הזדמנויות אטרקטיביות כאשר אלו מוצגות בפניו, על כן אין זה פלא כי הירידה המשמעותית במחירי כרטיסי הטיסה לאילת, גרמו לרבים מן הנופשים הישראליים לבחור להגיע לבירת התיירות של ישראל באמצעות הנתיב האווירי.

  על ידי: שאולl נופש ותיירות> נופש ותיירות - כלליl 10/06/2012 lצפיות: 133

  הגעתם למסקנה המתבקשת שלנהוג בין ארבע לשמונה שעות כדי להגיע אל הנופש המובטח בעיר הקיץ הלאומית- לא בא בחשבון.

  על ידי: שאולl נופש ותיירות> יעדים בארץl 07/06/2012 lצפיות: 226

  אילת היא אולי העיר היחידה בארץ שמרגישה כמו חו"ל. מלבד להיותה הדרומית ביותר, עם חוף ים, אין סוף אטרקציות וטיילת מפורסמת, היא מלאה גם בתיירים מכל רחבי העולם ואווירה כיפית שפשוט לא עוזבת אותה. כבר שנים רבות שניתן להגיע אליה בטיסה, אבל כיום טיסות לאילת הפכו למשהו נגיש הרבה יותר.

  על ידי: טיסות לאילתl נופש ותיירות> יעדים בארץl 07/08/2012 lצפיות: 1,115

  באפשרותכם למצוא טיסות לאילת במחירי רצפה לעיתים בפחות מ-200 ₪, מחיר אטרקטיבי במיוחד בהשוואה למחירי הדלק שרק הולכים ומאמירים והופכים את כל עניין הנסיעה ברכב לפחות כדאי.

  על ידי: מיקי לויl נופש ותיירות> נופש ותיירות - כלליl 17/10/2011 lצפיות: 153

  החופשה שלה חיכיתם הגיעה והחלטתם לבלות אותה בנעימים באילת, עיר הנופש האולטימטיבית וכעת כל שנשאר הוא להחליט איך ברצונכם להגיע באמצעות רכב או טיסות לאילת. ישנם רבים שחושבים שנסיעה תעלה להם פחות מאשר טיסות לאילת אך הדבר אינו מדויק ולעיתים מוטעה מהיסוד.

  על ידי: אריק רוןl נופש ותיירות> נופש ותיירות - כלליl 10/04/2011 lצפיות: 545
  allove

  מה זה day use? למי זה מתאים?! דיי יוז אלו חדרים לפי שעה, מוכר מאוד בעולם כולו, ישנם מלונות המשכירים חדרים לפי שעה וישנם צימרים, תוכלו לקרוא מעט מידע כדי לדעת איך לחפש נכון חדר לפי שעה.

  על ידי: allovel נופש ותיירות> נופש ותיירות - כלליl 29/10/2014
  David Shouker

  אני בשדה התעופה. נחתתי. המזוודה לא הגיעה. מה עושים עכשיו? ומה קורה אם המזוודה הגיעה, אבל עם נזק או קרועה? ותוך כמה זמן מכריזים על מזוודה שמקום המצאה לא נודע? אין ספק: מדובר באחד הדברים המעצבנים שקיימים בעולם כולו. אתם מגיעים לחופשה בחו"ל, לפעמים גם ליעד הרחק הרחק מהבית, נוחתים בשמחה גדולה אך המזוודה - לא שם. במאמר זה תמצאו את התשובות לכל השאלות בנושא המזוודות.

  על ידי: David Shoukerl נופש ותיירות> נופש ותיירות - כלליl 01/10/2014
  כפיר שורץ

  למי מאתנו לא מגיעים אורחים מחו"ל? בני משפחה, חברים, עמיתים לספסל הלימודים, לקוחות או ספקים מחו"ל. בהיותנו מארחים אנו משפיעים לא רק בהקשר של מידת ההנאה של אורחינו מהמדינה שלנו אלא גם יכולים להיות שותפים של ממש בהסברה חיובית אודות ישראל בתפוצות.

  על ידי: כפיר שורץl נופש ותיירות> נופש ותיירות - כלליl 11/09/2014

  מילה ספא באירועים פורשת בפניכם את האפשרות ליהנות מטיפולים אלטרנטיביים מפנקים במקום האירוע שלכם או בספא בוטיק מהמובילים באילת

  על ידי: מילה ספאl נופש ותיירות> נופש ותיירות - כלליl 28/08/2014

  מלון מצפה הימים הוא מלון בוטיק בגליל הנמצא בין בוסתנים וגנים במרחק נגיעה מצפת העתיקה וראש פינה היפה. המלון נמצא בלב ליבה של חווה אורגנית המשתרעת על פני כמאה וחמישים דונם והיא נותנת את האווירה המיוחדת של המקום.

  על ידי: centrifogol נופש ותיירות> נופש ותיירות - כלליl 25/08/2014 lצפיות: 38

  לקראת חופשת הקיץ עומדת בפני הילדים אפשרות לבחור כיצד להעביר את הזמן הארוך של החופשה. סאמר קאמפ וסאמר סקול מהווים אפשרות נפלאה לשילוב טיול בחו"ל ומפגש עם חברים מרחבי העולם, במסגרת קיצית הכוללות לימודים, עצמאות והנאה. מה ההבדל בין סאמר קאמפ לסאמר סקול, מהם היתרונות, ובמה לבחור עבור הילד.

  על ידי: ליאורl נופש ותיירות> נופש ותיירות - כלליl 24/08/2014
  קופירייטינג

  כל אחד שמגיע ליום כיף בספא יודע כי זו ההזדמנות שלו להתפנק מעיסוי טוב ומשחרר לכל הגוף. יש המון בתי ספא נפלאים בארץ ולכן כדאי לבחור את חבילת הספא המתאימה ביותר בשבילם, גם מבחינת המחיר וגם מבחינת הפינוקים והעיסויים השווים שיש.

  על ידי: קופירייטינגl נופש ותיירות> נופש ותיירות - כלליl 21/08/2014 lצפיות: 12

  טיול מאורגן לחול הינו דרך מצוינת להכיר מקומות חדשים ולטייל בהנאה. לא מעט בוחרים בטיול מאורגן ומוודאים כי הוא כולל אבטחת טיולים.. טיול שמוגדר מראש ומגדיר היטב את יעדי הטיול מבחינת אתרים מומלצים או ערים נבחרות וכמובן אטרקציות מעניינות.

  על ידי: יחיl נופש ותיירות> נופש ותיירות - כלליl 21/08/2014 lצפיות: 11

  אחת המשימות העיקריות של מערכת דיוור היא שליחת ניוזלטרים ללקוחות הפוטנציאלים. ניוזלטר הוא מכתב שנשלח על ידי העסק לאנשים שברשימת התפוצה שלכם באמצעות מערכת דיוור אלקטרוני או בעזרת פרסומו באתר העסק או בבלוג הקשור לעסק שלכם וכדומה. לאחר המשלוח שואל את עצמו כל בעל עסק – אבל כמה אנשים פתחו את המייל הלכה למעשה? או במילים אחרות – מה היו אחוזי הצפייה בהודעת הניוזלטר ששלחתם? שאלת אחוזי הצפייה מכילה בתוכה את השאלה האמיתית והיא כיצד להגדיל את אחוזי הצפייה בהודעות שאתם שולחים ללקוחות שלכם?

  על ידי: איתיl אינטרנט> דיוור אלקטרוניl 06/08/2012 lצפיות: 40

  אמנם נביחות כלב הן אמצעי תקשורת טבעי, אך כשהן נמשכות כל היום (וכל הלילה) הן כבר פוגעות באורח החיים שלכם ושל סביבתכם הקרובה. חשוב לזהות ולאבחן את מקור הנביחות, על מנת להעניק את הטיפול האיכותי והמתאים ביותר לכלבכם היקר והנאמן.

  על ידי: איתיl בית וצרכנות> חיות מחמדl 06/08/2012 lצפיות: 416

  משך חייו של כלב אינם מתארכים מעבר ל14-15 שנים. תלוי כמובן בסוג וגודל הכלב. ישנם כלבים אשר הפליגו מעל גילאים אלה. לרוב הכלבים הקטנים בעלי תוחלת חיים ארוכה יותר, בעוד הגדולים מגיעים לגילאי 10-12 שנים.

  על ידי: איתיl בית וצרכנות> חיות מחמדl 26/03/2012 lצפיות: 67

  יש מי שמסיבות שונות לא הצליחו לסיים את בחינות הבגרות בבית הספר התיכון. לעולם לא מאוחר – ודאי לא אם אתם צעירים. מוצעות וזמינות עבורכם מסגרות ייעודיות להשלמת בגרויות. היתרון בלימוד לקראת השלמת בגרויות בקורסים שבהם מלמדים מורים בעלי ותק וניסיון בהכנת תלמידים לקראת בחינות בגרות הוא באפשרות להתכונן בתוך מערכת שכל כולה מוכוונת וממוקדת בהכנה יעילה ומיטבית לקראת הבחינות.

  על ידי: איתיl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 15/02/2012 lצפיות: 74

  בימים בהם השיח הציבורי אינו פוסח על משכם של שעות המסך ושעות המחשב הביקורת אינה מאחרת להגיע. משחקים ברשת יכולים אכן להיות עניין שנוי במחלוקת אך המחלוקת נוגעת יותר לגלישה עצמה שגוזלת זמן רב ואינה מתמקדת בתכנים שמייצרים יתרונות משמעותיים לחיים.

  על ידי: איתיl בידור ופנאי> בידור - כלליl 02/02/2012 lצפיות: 72

  ריצה ספרדית הינו כאמור לעיל, משחק המופיע ברשת האינטרנט ואשר למי מבינכם שרק מתחיל את לימודיו ברזי האינטרנט, מומלץ מאוד לשחק בו. מעבר לעובדה כי המשחק קל לתפעול ונעים למשתמש

  על ידי: איתיl בידור ופנאי> בידור - כלליl 12/09/2011 lצפיות: 2,048

  איכות הגרפיקה במשחק בן האש ובת המים - העיצוב הגרפי של המשחק בן האש ובת המים הוא מורכב ומלא באלמנטים גרפים מתוחכמים וצבעים שונים. המשחק בן האש ובת המים, נעים מאוד לצפייה, הצבעים כחול ואדום שולטים במראה הגרפי של המשחק אך בהחלט ניתן להרגיש בנוכחות של צבעים אחרים על המסך.

  על ידי: איתיl בידור ופנאי> בידור - כלליl 12/09/2011 lצפיות: 7,969

  היום אחד הדברים החשובים ביותר שמסתכל עליהם האזרח שרוצה לצאת לחו"ל הוא המחיר. אין ספק שהתחום של התיירות ושל חברות התעופה הוא גדול מאוד וישנו ביקוש גדול, לכן יש גם תחרות גדולה וכדאי מאוד לערוך השוואה של מחירי טיסות בין כל החברות על מנת לקבל מחירים הוגנים ואיכותיים.

  על ידי: איתיl נופש ותיירות> יעדים בעולםl 16/02/2011 lצפיות: 251
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast