משחקים לילדים בני 6

21/02/2011 • על ידי • 5,074 צפיות

משחקים לילדים בני 6
אחת הדרכים שלנו להעניק ידע לילדנו ולהעשיר את היכרותם עם תחומי ידע שונים, היא לאפשר להם לשחק. כך אנו מבטיחים לעצמנו שאנחנו עושים את השילוב הנכון שבין למידה להנאה, כך שכולם יוצאים מרוצים. כדי להבטיח לעצמנו שבחרנו משחק נכון, נוכל להיעזר בחלוקה שעושים אתרי משחקים בין משחקים לילדים בני 3, משחקים לילדים בני 4, משחקים לילדים בני 5 וכולי. לכל גיל משחקים אחרים המתאימים לרמה ההתפתחותית ולמיומנויות הדרושות בשלב הרלוונטי. עם הזמן וההיכרות עם המשחק אפשר לאתגר ולהעלות את רמת הקושי.

משחקים לילדים בני 6: קריאה וכתיבה
בגיל 6 רוב הילדים כבר עולים לכיתה א' ומתחילים להכיר את אותיות הא"ב העבריות. כדי לאפשר להם לתרגל, להכיר ולשלוט באותיות, ניתן לגלוש לאתרי משחקים לילדים בני 6, שמתאימים לרמה בה הם נמצאים. בתחום הכרת האותיות, תוכלו למצוא משחקי זיכרון המתרגלים אותיות עוקבות, סדר נכון של אותיות, קישור בין אות לצליל (באמצעות סאונד) וכדומה. כדי ליצור חוויה מהנה יותר, תוכלו למצוא גם משחקי אנימציה, בהן דמויות מוכרות מדריכות את הילדים בעולם האותיות ומציעות חוויית אנימציה צבעונית ומעשירה.

משחקים לילדים בני 6: חיבור וחיסור
מעבר להכרת האותיות, משחקים לילדים בני 6 עוסקים במקרים רבים גם בפעולות חשבוניות בסיסיות, כלומר חיבור וחיסור. תרגול המיומנויות האלה אפשרי במשחקים רבים, בין אם בחידוני מספרים, במשחקי אנימציה, בהדרכת דורה, דמויות דיסני או בשימוש בפירות, פרסים או ציורים המדמים ספרות. משחקים לילדים בני 6 מתוכנתים כך שיעניקו חוויה שלמה ולכן על פי רוב משלבים בין תפאורה לצלילים. דאגו להצטייד ברמקולים למחשב, שיאפשרו לילדכם ליהנות מהחוויה השלמה שיש לאתרים אלה להציע לכם.

משחקים לילדים בני 6: צורות הנדסיות
בשנה – שנתיים הראשונות לבית הספר היסודי מלמדים את הילדים להכיר צורות הנדסיות ולקיים חשיבה לוגית של קשרים, המשכיות ורצף. כדי לתרגל את הנושאים הנלמדים גם בבית, כנסו לאתרי משחקים לילדים בני 6 ובחרו במשחק מתאים שמכיר לילדים את כל הצורות. אלה יכולים להיות פאזלים, משחקי השלמה, חידונים וחידות (בדומה למשחקים המופיעים באבחונים שונים) או התאמת תיאור מילולי לצורה.

אודות כותב המאמר

אלעד כהן

המאמר נכתב על ידי אלעד כהן - מתכנת פלאש בחברת GAME DEV LTD.