הפעלות יום הולדת

11/03/2008 • על ידי • 34,914 צפיות

עבור ההורים המרוץ למסיבה מתחיל חודשים קודם לכן, איפה תיערך המסיבה בבית בגן בפארק, כמה ילדים ישתתפו, איזה אוכל יש לקנות או להכין, וכמובן גולת הכותרת של האירוע- העוגה שחייבת להיות מקורית, כזו שבחיים אף ילד לא ראה(הכי חשוב איך היא נראית, הטעם עבור הילדים הוא פרט שולי). ואז מבינים ההורים שבנוסף לכל זה הם עדיין לא התמודדו עם הקשה ביותר- ההפעלות, מכאן מתחיל האתגר האמיתי, עליהם לשבור את הראש איך להעביר שעתיים(לפעמים אף יותר) של פעילויות מהנות עבור הילדים. אל לשכוח שבזמנים של ההורים ימי הולדת נראו מעט אחרת, כך שקשה להם להיכנס לראשם של הילדים ולנסות ולבנות הפעלות, משחקים וכדומה שיהיו אטרקטיביים ולא חסרי תוכן. בכדי לעזור להורים במשימה קשה זו, קיים בנק של הפעלות מגוונות שכל הורה יכול להשתמש בו. הדרך הטובה ביותר לערוך הפעלות יום הולדת היא שכל מסיבת יום ההולדת תהיה סביב נושא מסוים, כך למסיבה תהיה יותר משמעות ומקוריות.

יום הולדת אוכל: ניתן להחליט שמסיבת יום ההולדת תהיה בסימן של צבעים מסוימים, ואז כל האוכל במסיבה יהיה סביב צבעים אלה, לדוגמה צבעי השמש- אז ניתן לחתוך ירקות אדומים, כתומים, פיצה, פירות בצבעים אלה, ניתן לצפות את עוגת יום ההולדת בצהובכתוםאדום וכדומה. על מנת שהילדים ירגישו שהם נוטלים חלק מהאירוע, אפשר שהם בעצמם יכינו את האוכל, ההורים יחלקו להם סינרים, ניתן לעשות כובעי טבחים לצייד אותם בכלים הנדרשים וכל אחד יכין את חלקו לארוחה, לבסוף לאחר שערכו את השולחן ישבו הילדים ויאכלו את שהכינו, זוהי הפעלה שעורכת זמן לא קצר, הילדים נהנים מעצם העשייה, הם מרגישים גדולים ועצמאיים היות וקיבלו אחריות רבה לידיהם, ולבסוף קוצרים (וגם אוכלים) את הפירות.

יום הולדת יצירה: מתאים יותר לבנות, יש לדעת מהן תחביביה של כלת יום ההולדת, אילו צבעים הם האהובים עליה. ניתן לעשות סדנת יצירה ובה יהיו מעין תחנות ובכל תחנה תעשינה הבנות משהו אחר. בתחנה הראשונה יעשו צמידים מחרוזים, בתחנה השנייה ניתן יהיה לעשות שרשראות מחרוזים או מחומרים אחרים כדוגמת גומי, חוטים צבעוניים וכדומה, בתחנה השלישית ניתן יהיה לעשות עגילים, כך שבסוף מסיבת יום ההולדת כל ילדה תצא עם ערכת תכשיטים. יום הולדת ספורט: מתאים יותר לבנים, אם מזג האוויר הוא חמים וקיצי ניתן לערוך את מסיבת יום ההולדת בפארק, כמובן יש לערוך את משחקי הספורט המגוונים בהתאם למה שחתן יום ההולדת אוהב. לדוגמה אם יש קבוצת כדורגל שאותה הוא מעריץ ניתן לבקש מהילדים שמגיעים ללבוש את צבעי הקבוצה. ההפעלות בסוג כזה של יום הולדת הן מגוונות, ראשית ניתן לחלק את הילדים לשתי קבוצות ולערוך משחק כדורגל. שנית, ניתן לערוך תחרויות ספורט שונות כגון ריצה קצרה, קפיצה לרוחק, מי מצליח לבעוט לשער (כמו פנדלים במשחק כדורגל), נגיחות בכדור, מרוץ שליחים וכדומה. בנוסף ניתן לערוך חידון 20 שאלות בנושאים שונים כגון חידון ידע על כדורגל, ספורט באופן כללי או תחומים שמעסיקים את ילדכם וחבריהם. כאן המקום להזכיר מספר משחקי כדור(עדיף לערוך את חלקם עם כדור ספוג) כדוגמת מחניים - הילדים מתחלקים לשתי קבוצות בשני צידי המגרש המתחם עליהם לזרוק ולנסות לפגוע (כמובן בפלג גוף תחתון) האחד בשני. אם ילד מקבוצה א\\\' הצליח לפגוע בילד מקבוצה ב\\\' אותו ילד יוצא מהמשחק. עד שאותו ילד שפגע ייפגע בעצמו או באם הילד הצליח לתפוס את הכדור אז הילד שזרק את הכדור ייצא מהמשחק, כך שבסוף המשחק נותר רק ילד אחד והשאר בחוץ. משחק נוסף הדומה לזה הוא חיי שרה.

יום הולדת בדשא: במסיבה זו משתתפים כל הילדים בנים ובנות גם יחד, כמובן אם מזג האוויר מאפשר לערוך את המסיבה בחוץ, בתנאים שכאלה כאשר יש מרחב גדול ניתן לערוך הפעלות ספורטיביות ומעניינות התורמות בין השאר לגיבוש הילדים. ראשית יש להביא את האוכל למקום, ניתן לערוך מעין פיקניק עם סוגי מאכלים המתאימים לסיטואציה כדוגמת סנדוויצ\\\'ים, ירקות, בורקסים וכדומה, אבל עכשיו נתמקד בדבר האמיתי וזה המסיבה עצמה. עדיף להתאים את ההפעלות לטעמו של החוגג, אם יש סוגי משחקים כאלה ואחרים אותם מעדיף כך שיהיה מרוצה. אם עורכים יום הולדת בפארק יש צורך לנצל את המרחב, ראשית ניתן לשחק משוך בחבל - מחלקים את הילדים ל-2 קבוצות ומתחרים איזה קבוצה תצליח למשוך את הקבוצה השנייה מעבר לקו מסוים שאותו נסמן מראש. אולם יש צורך להתחשב גם בילדים(בעיקר בילדות) שלא כל כך אוהבות ספורט ומאמץ, ועל כן ניתן לערוך הפעלות בישיבה במעגלים כדוגמת רוצח - במשחק זה הילדים יושבים במעגל כשראשיהם כלפי מטה, ישנו ילד אחד המסתובב סביבם ונותן מכה עם עיתון מגולגל על ראשו של כל ילד למעט על ראשו של אחד שעליו יכה פעמיים והוא בעצם הרוצח, לאחר מכן הילד חוזר לשבת במעגל וכולם מרימים את הראש ומסתכלים אחד על השני, למי שהרוצח קורץ, עליו להגיד אני מת ולהרכין ראש וכן הלאה עד שהילדים יזהו מי הרוצח. משחק נוסף הוא אקווה קווה דה לה אומה(זהו משחק המוכר לכל), וכן גולם במעגל - הילדים שוב יושבים במעגל כאשר במרכזו יושב ילד, כל הילדים שרים יש לנו גולם במעגל ואחד מהילדים מסתובב סביב הוא נותן מכה על ראש ילד אחר ומתחיל לרוץ סביב המעגל, הילד שקיבל את המכה בראש צריך לתפוס אותו לפני שהילד הרץ יצליח לשבת במקומו. אם הצליח לשבת, אותו ילד הופך להיות הגולם ויושב במעגל וכן הלאה. עד כאן היו הפעלות במעגל, בכדי לגוון ניתן לערוך תחרויות ספורט כגון: בוחרים 2 זוגות של ילדים, לכל 2 ילדים קושרים יחד את רגל שמאל של האחד עם רגל ימין של האחר בחבל ועליהם לנתר עם מגבלה זו עד לנקודה מסוימת הראשונים שמצליחים הם המנצחים, את אותו הדבר ניתן לעשות ביחידים, כאשר בוחרים שוב 4 ילדים, כל ילד נכנס לשקית זבל שמגיעה עד מעל לברכיו ועליו לנתר כך שוב עד לנקודה מסוימת והראשון שמגיע הוא המנצח.

יום הולדת מחנאות: יום הולדת בנושא שכזה אינו תלוי רק בהורי בעל יום ההולדת כי אם גם ברוח התנדבותית של הורי ילדים נוספים. בתנאי מזג אויר נוחים ניתן להגיע למקום באזור המגורים כגון יער או מעיין, ולערוך שם את המסיבה. הדבר יותר רלוונטי כאשר מדובר בימי חופשה מבית הספר וכאשר להורים שיתלוו להרפתקה זו יש את הזמן והיכולת. לאחר שנבחר היעד מגיעים אליו לפני החשיכה ומכינים מדורה מגזרי עצים שבאזור, כאמצעי זהירות מגדרים את המדורה באבנים ומכניסים אליה תפוחי אדמה ובצלים ויושבים סביב המדורה. ניתן שאחד ההורים או אחד הילדים באם יודע לנגן בגיטרה להביאה ולשיר שירים סביב המדורה ותוך כדי לאכול כמובן. לאחר שהחושך ירד מתחילים בסיפורי צ\\\'יזבטים. אלו סיפורים מותחים ומפחידים עם סוף מפתיע שניתן שילדים יספרו בסבב או רק מספר קטן של ילדים או אחד ההורים. בנוסף ניתן לשחק אמת ושקר במשחק זה ילד מספר משהו על עצמו,אירוע שהיה בו, משהו שקרה לו וכדומה ונותן שלוש אפשרויות למה התרחש כאשר אחת מהן היא הנכונה והאמיתית והשתיים האחרות הן שקר, על שאר הילדים לנחש מה מבין השלוש הוא האמת. גם בערב שכזה כחלק מההפעלות, הילדים יסייעו בהכנת האוכל, חיתוך ירקות, עזרה בשימור האש (בהשגחת מבוגר), סידור האזור ולאחר הקינוח(מרשמלו על האש) הילדים ילכו לישון. בבוקר שלמחרת יערכו טיול רגלי באזור. יום הולדת שכזה הוא אחר, לא שגרתי ומקורי, יוצר גיבוש בין הילדים ונשאר בזיכרון להרבה שנים.

יום הולדת ארצות: נושא זה הוא עשיר, מגוון ומרחיב אופקים. ראשית ניתן לבחור ארצות המתאימות לתחביביו של הילד לדוגמא אם אוהב קבוצת כדורגל מארץ מסוימת, או ילדה שאוהבת במיוחד זמרת מסוימת מארץ אחרת וכדומה. לאחר שנבחרו הארצות, האוכל שיוגש ביום ההולדת יכול להיות המאכלים הבולטים או המזוהים ביותר עם אותן ארצות כדוגמת סין ניתן להכין אגרול, ארגנטינה ניתן להכין עוגיות דולסה דה לצ\\\'ה וכדומה. גם ההפעלות יהיו ברוח הארצות, ראשית הילדים יקבלו הסבר על כל ארץ, מנהגים, מאכלים, שפה, אישיות מפורסמת, סגנון לבוש, מקומות מפורסמים המצויים שם ורקע עליהם, כך הילדים יחשפו למידע שמרביתם בוודאי לא ידעו לפני כן. לאחר מכן ניתן לערוך חידון מי אני ומהיכן הגעתי, אחד הילדים יקבל כרטיסיה ובה ארץ מבין הארצות ומשהו המאפיין אותה ועל שאר הילדים לנחש איזו ארץ זו ואת אותו מאפיין, בהקשר לזה ניתן לחלק את הילדים לקבוצות קטנות כאשר כל קבוצה תקבל כרטיסיה שוב עם ארץ ותוכן ועל הקבוצה לעשות הצגה אותה ימציאו ולהציגה לשאר הילדים. ניתן ללמד את הילדים בעזרת דפים עם מילים שיר מפורסם של אותה ארץ ולבסוף כולם ישירו זאת יחד, או ללמדם מספר מילים חיוניות בשפות שבהן מדברים באותן ארצות. לבסוף כמובן העוגה שצריכה להראות או כמפה של אחת הארצות, או כיבשת וכדומה. כאשר נגמרת המסיבה ניתן לחלק לכל ילד דף עם אותו הסבר על כל ארץ וכך הם יוכלו לעיין מתי שירצו, ולא ישכחו את שלמדו ונחשפו במסיבה.

יום הולדת מוזיקה: נושא זה מתאים אם אחת האהבות הגדולות של בעל מסיבת יום ההולדת היא מוזיקה או נגינה או שירה. אמנם ישנם ילדים ביישניים שאינם מרגישים נוח לשיר או להציג בפומבי, אולם זה ניתן לפתרון במסיבה שכזו. ראשית ניתן להביא קריוקי למסיבה, הילדים באופן ספונטאני בוחרים שירים אותם הם אוהבים ורוצים לשיר, הם מקבלים על דף את מילות השיר וברקע מתנגן השיר ללא מילים והם אלה ששרים. זוהי הפעלה משעשעת וכייפית, הם יכולים לשיר ביחידים או להתחלק לקבוצות זאת כמובן בהתאם לשיר ולרצונם. ניתן לערוך חידון מי אני ואיך הולך השיר שלי, ילד כלשהו בוחר זמרת מפורסםת ושיר המוכר לכל, על הילדים לנחש מיהו ומה השיר, לילד אסור לשיר את השיר אבל הוא יכול לצטט מספר שורות או את פזמון השיר בכדי לסייע להם. הפעלה נוספת ,הילדים יושבים במעגל, אחד הילדים מתחיל שורה משיר ובמילה בה הוא מסיים על הילד שלאחריו להתחיל שיר באותה מילה(כמובן שזה לא יהיה אותו השיר) ילד שאין לו קטע משיר המתחיל במילה שהסתיימה לפני כן יוצא מהמשחק. ניתן לחלק את הילדים לקבוצות קטנות, כל קבוצה צריכה לבחור שיר ולהציג לשאר הילדים אבל לא כשיר אלא כמעין הצגה, אין מוזיקה ברקע אלא רק המחזה, מעין סיפור.

יום הולדת ריקודים: כמובן שנושא זה מתאים לטווח גילאים בוגר יותר, למעלה מגיל 11 .ראשית יש לקשט את החלל בו תתקיים המסיבה בבלונים, אם יש מנורות בחדר ניתן לכסות אותן בניירות צלופן בצבעים שונים, כך שהתאורה במקום תהיה צבעונית ומתאימה יותר למסיבה. ניתן להזמין תקליטן ולערוך מסיבת דיסקו, דבר המתאים לבנות ובנים כאחד, למרות שתקליטן הוא לא הכרחי היות וניתן שאחד מהילדים או מבני המשפחה של החוגג יהיה אחראי על החלפת השירים שנבחרו מראש על ידי חוגג יום ההולדת. הפעלות נוספות בנושא: ניתן לערוך תחרות ריקודים, לנגן שיר ברקע ועל 3 ילדים לרקוד שאר הילדים יבחרו מי רקד הכי יפה והוא המנצח. כמו כן ניתן לעמוד במעגל ולשחק בן לוקח בת, אחד הילדים עומד במרכז המעגל, כולם רוקדים במקום כאשר ברקע מתנגן שיר, עליו להזמין בת לרקוד עמו במרכז המעגל, לאחר מכן הוא חוזר להיות חלק מהמעגל והבת שבמרכז המעגל צריכה לבחור בן אחר וכן הלאה. ניתן גם לערוך משחק טריוויה בנושא ריקודים, המתאים כמובן לכל הילדים.

יום הולדת טיפוח ויופי: כמובן שנושא זה נוגע לבנות בלבד וטווח הגילאים בוגר יותר. יום ההולדת יהיה בסימן של סדנת איפור, הבנות במסיבת יום ההולדת תלמדנה כיצד מורחים אודם, צללית וכדומה. ראשית הן תקבלנה הסבר מאחת מאימהות הילדים המתמצאת בנושא או מאדם חיצוני(שכנה, דודה וכדומה) לגבי איפור בכלל, איך כל דבר נקרא, אילו סוגים יש, כיצד מורידים איפור מהפנים וכדומה. לאחר מכן תקבלנה הסבר על אילו צבעים מתאימים לכל אחת, בהתאם לגוון עורה וצבע עיניה, מתי צריך להתאפר ולאן וכיצד יש להתאפר לאירועים כאלה ואחרים, באילו צבעים יש להתאפר בהתאם לצבעי הבגדים. לאחר מכן כל ילדה תתנסה בכוחות עצמה להתאפר תוך הדרכה ועזרה. כצ\\\'ופר המנחה תיתן רעיונות לבנות איך מתאפרים בפורים, הסבר וטיפים. בסוף מסיבת יום ההולדת כל ילדה תצא עם טיפים בכל הקשור לאיפור שזהו תחום הקרוב לכל ילדה וילדה.

יום הולדת אופנה: נושא זה מתאים גם לבנים ולא רק לבנות, כל המסיבה תהיה סביב תצוגת אופנה. את הילדים יש לחלק ל3-4 קבוצות, כאשר כל קבוצה תקבל ניירות של קרפ, צלופן, עיתונים, מגזינים, וכדומה, מציידים אותם במספריים, דבק סלוטייפ וסיכות, כמובן בגלל שמשתמשים במוצרים אלה שהינם מעט מסוכנים בכל קבוצה יהיה מבוגר שישגיח על הנעשה. כל קבוצה צריכה לבחור מתוכה את הדוגמן או הדוגמנית שאותה או אותו ילבישו בבגדים אותם יעצבו מכל הניירות והחומרים העומדים לראשותם, ניתן לעצב חולצה ומכנסיים, חצאית, שמלה, ז\\\'קט וכדומה. לאחר שכל קבוצה מסיימת את המשימה תיערך תחרות תצוגת אופנה של הדוגמנים והדוגמניות, ההורים שהשגיחו ועזרו הם השופטים בתחרות והדוגמן או הדוגמנית שינצחו יזכו את קבוצתם בפרס. הפעלה שכזו גם מפתחת את הדמיון של הילדים, היא עורכת זמן רב, היא מעניינת ושונה מכל ההפעלות המקובלות בימי הולדת.

יום הולדת אומנות וציור: בנושא זה אין צורך בכישרון מולד לציור, או ידיים יצירתיות במיוחד להיפך זהו נושא החושף את הילדים לתחום שאולי לא עסקו בו בעבר מסיבות כאלה ואחרות. יש לחלק את הילדים לקבוצות קטנות, כך יהיה נוח יותר. ההפעלה תעשה בתחנות שונות, כאשר בכל תחנה תהיה משימה אחרת הקשורה לנושא, בתחנה הראשונה הילדים יפסלו בפימו ככל העולה בדמיונם, חיות ,סיכות ראש, פרצופים או צורות דמיוניות(שהרי ידוע את חומר הפימו שורפים בתנור, כך שכל ילד בסוף המסיבה ילך הביתה עם מה שעשה). בתחנה השנייה על כל ילדה לצייר חבר אחר בקבוצה כפי שהוא יכול. בתחנה השלישית כל ילד יצייר ציור המשולב עם ברכה לבעל יום ההולדת, כך שלחוגג בסוף מסיבת יום ההולדת יישאר מעין אלבום עם הקדשות אישיות של כל חבריו לכיתה. בתחנה הרביעית הילדים יקבלו תמונה זהה של צייר מפורסם ועליהם יהיה לצייר אותה הכי קרוב למקור. לאחר כל התחנות יערך חידון ציור, אחד הילדים יקבל משימה לצייר דמות מפורסמת או פתגם או סיטואציה מסוימת ועל שאר הילדים יוטל לנחש מה צייר. ניתן כמו כן לערוך הצגה של מספר קטן של ילדים שיתנדבו לכך, ההצגה תהיה ללא מילים, רק בעזרת ציורים ופנטומימה.

יום הולדת התנסות: נושא זה נע סביב התנסות הילד בדברים שבהם מעולם לא התנסה, בפן של הכר את האחר, כמובן שזהו נושא מרתק, מפתיע מכיוון שהילדים יופתעו ממה שיחושו לאחר ההפעלות השונות. ניתן לערוך הפעלת פנטומימה קבוצה מתוך הילדים יקבלו משימה כדוגמת להעביר בפנטומימה שם של סרט, סיפור, שיר וכדומה ועל שאר הילדים לנחש מה זה. הפעלה נוספת מכסים את העיניים של הילדים בחתיכת בד כך שלא יראו, עליהם להתהלך בחדר ולנסות ולפתח שיחה האחד עם השני, מבלי שהם יודעים עם מי מדברים(אלא אם כן הם יזהו לפי הקול). ניתן לסתום את אוזניהם עם אטמי אוזניים ושוב הם יתהלכו בחדר וידברו אחד עם השני, לאחר מכן שוב מספר ילדים יקבלו משימה להציג קטע מסוים לשאר הילדים אולם עליהם יהיה להתמודד עם כך שהשאר לא שומעים בגלל האטמים. יום הולדת שכזו אינה מטרתה לדכא את הילדים יתפסו זאת כמשימות מאתגרות, משעשעות ומצחיקות. אולם יחד עם זאת קיים ערך מוסף בהפעלות אלה.

יום הולדת בלונים: כל ילד אוהב בלונים, בכל מסיבת יום הולדת(תלוי בטווח הגילאים) יש להם מקום מרכזי, מקשטים איתם את החדר, הם מוסיפים חן וצבעים למסיבה. כאשר נושא מסיבת יום ההולדת הינו בלונים ניתן ראשית לקשט את מקום האירוע בבלונים רבים בצבעים וצורות שונות. ניתן להזמין מפעיל העוסק בבלונים, מאלו שמנפחים בלונים ומדריכים כיצד לקשור ולעשות צורות שונות מהבלונים כדוגמת חיות וכדומה. אפשר שכאשר הילדים מגיעים למסיבה לא יהיו תלויים בלונים ועל הילדים יהיה לנפחם ולתלותם, וכך זו גם הפעלה עבורם וגם ירגישו שהם נוטלים חלק בארגון וקישוט האירוע. נתין לערוך משחקים שונים עם בלונים, ראשית ניתן לצייר עליהם פרצופים מצחיקים ולאחר מכן לערוך מעין הצגה עם הבלונים. כמו כן אפשר לעשות תחרויות שונות כדוגמה לקחת 4 ילדים ועל כל אחד מהם לנפח בלון וזה שהבלון שלו הכי גדול ובדרך לא התפוצץ הוא המנצח. אפשר לשחק מסירות עם הבלון ולבלון אסור ליפול לרצפה, אם נפל, הילד שלא הצליח לתפוס אותו יוצא מן המשחק, משחק נוסף בוחרים 2 ילדים כאשר כל אחד מהם שם בלון על היד עליהם להגיע לנקודה מסוימת בהליכה מהירה מבלי שהבלון ייפול ומי שמצליח הוא המנצח, אותו דבר ניתן לעשות כאשר הבלון נמצא בין הברכיים ואסור שייפול.

יום הולדת מהאגדות: נושא זה של אגדות, דמויות מסרטים מצוירים מפורסמים קרוב לליבם של ילדים רבים בעיקר לליבן של בנות. ראשית את החדר יש לקשט בצבעים רבים, ניתן לתלות פוסטרים של דמויות מצוירות מסרטים, בלונים בצבעים, על שולחן האוכל ניתן לפרוס מפה של אותן דמויות כך גם הצלחות הכוסות והמפיות, כל זאת בכדי ליצור את האווירה של נושא המסיבה. לנושא ההפעלות ניתן לקחת תמונה של דמות מצוירת או סרט ולהדביקה על חומר קשיח, לחתוך אותה כפאזל וכך לעשות עם מספר תמונות, את חלקי הפאזל יש להחביא בחדר בו מתקיימת המסיבה, הילדים יתחלקו לכ4 קבוצות כאשר כל קבוצה רואה את אותה תמונה שיצרו ממנה פאזל, הם מקבלים רק חלק אחד מהפאזל ועליהם לחפש בחדר את שאר החלקים שהוחבאו, כמובן שקבוצה שמוצאת חלק שאינו שייך לה יכולה לתת זאת לקבוצה המתחרה, הקבוצה המנצחת היא זו שהצליחה להרכיב את הפאזל ראשונה. הפעלה נוספת הינה חידון מי אני ומאיזה סרט תוכנית אני, ילד מקבל כרטיסיה עם שם הדמות ומהיכן היא ועל שאר הילדים לנחש זאת כאשר לרשותם יש 20 שאלות. ניתן לערוך גם חפש את המטמון להחביא כרטיסיות ועליהן רמזים הקשורים לסרטים מצוירים, אגדות וכדומה על הילדים ללכת בעקבות הרמזים עד שימצאו את המטמון. לקינוח אפשר להקרין סרט מצויר או סרט אגדות מפורסם וזאת לצד פופקורן כמובן.

יום הולדת חגים ומורשת: כמעט בכל חודש בשנה ישנו חג יהודי, או אירוע היסטורי משמעותי וחשוב שקרה, כך שניתן לחגוג את יום ההולדת ברוח אותו החג הכוונה נניח שילד נולד בחודש בו נחגג חג פורים, ניתן לערוך את מסיבת יום ההולדת ברוח כזו תחפושות, משחקי פורים, סדנת איפור וכדומה. אם החודש בו מתקיימת המסיבה הוא בחודש בו נחגג חג החנוכה אז ניתן ראשית להעביר מעין סדנת רקע על משמעות החג, מנהגים וכדומה ושוב לערוך הפעלות הקשורות לחג זה כדוגמת חידונים בנושא, משחקי תפקידים של דמויות חשובות של החג, הצגה וכדומה. כך שלכל חג המאפיינים שלו, הילדים ירחיבו את האופקים שלהם, ייהנו ממסיבה שונה ומעניינת. באם אין באותו חודש חג אך יש אירוע היסטורי חשוב ניתן לערוך את המסיבה ברוח אותו אירוע, באותו הקונספט של ימי הולדת של חגים.
באתר בא לי מסיבה, מוצג מגוון רחב מאוד של מפעילי מסיבות ימי הולדת לילדים, אפשרויות שונות למיקום המסיבה, דוכני מזון, עוגות יום הולדת, פרסים לימי הולדת, רעיונות לקישוטים לימי הולדת והפתעות נוספות.

אז שיהיה במזל טוב.