למד – ללמוד את כללי הנהיגה

06/03/2011 • על ידי • 156 צפיות

כשאתה עוסק בלימוד נהיגה, אתה למד. אתה למד, כי אתה למד, שנהיגה אינה דבר של מה בכך, וגם כי אתה נוסע במכונית שמוצבת עליה (בגגון!) קוביה כחולה והאות "למד בתוכה". זו התגית שלך מראשית דרכך בעולם לימוד הנהיגה, ועד שתעבור את המבחן המעשי או ה"טסט" כמו שכולם קוראים לו, בעזרת השם, המקריות או רוח הקודש – העיקר שתעבור.

למד – לא כל כך נורא

למעשה, זה בכלל לא נורא להיות למד. וכל כך למד, סליחה, וכל כך למה? כי כשאתה למד, משמעות הדבר היא, שאתה בדרך הנכונה להיות נהג מן המניין, שנוהג ברישיון ובבטחה על הכביש. אז אולי נהגים חסרי סבלנות וסובלנות יצפרו לך קצת מאחור במהלך שיעורי הנהיגה שלך, ואולי החברים שכבר יש להם רישיון יגידו כמה משפטים שהמילה "למד" תוזכר בהם לא אחת, אבל גם הם, כל מי שיש להם כבר רישיון, היו פעם למד, ועברו בדיוק את מה שאתה עובר עכשיו. אז נכון שיש משפט שאומר "צרת רבים נחמת טפשים", אבל יש גם פתגם שאומר, שלכל כלל יש יוצא מן הכלל, ולכן הפעם המשפט הזה פשוט לא תקף. ההורים שלך היו למד, החברים שלך שכבר יש להם רישיון היו למד, החברים שלך שלומדים נהיגה גם הם למד עכשיו, וגם הילדים שיהיו לך (ולא, אנחנו לא לוחצים בכלל, רק מציינים מצב אפשרי) – יהיו למד. בסופו של דבר רוב מי שהוא למד מקבל רישיון נהיגה, ושוכח את התקופה שבה האות "למד" התנוססה, בגאון או שלא, על גג הרכב שבו למד את רזי הנהיגה.

למד – לימוד נהיגה נכונה

כשאתה למד, חשוב שתלמד אצל מורה מקצועי ומנוסה, בעל יכולת מוכחת להעביר את כליי הנהיגה הכתובים והלא כתובים בצורה מדויקת וברורה. חשוב שתהיה לך כימיה עם מורה הנהיגה, למרות שהוא ממש לא חייב להיות החבר הכי טוב שלך. אתם צריכים להסתדר, כדי שהשיעורים שתיקח יעברו בצורה נחמדה, אבל אתה ממש לא צריך לבחור את מי שמקצועו לימוד נהיגה כמו שאתה בוחר את החברים שלך. העיקר שתבינו אחד את השני, ושהוא יוביל אותך להצלחה.

למד – לימוד נהיגה במקום הנכון

בחירת המורה או בית הספר לנהיגה שאיתו תהיה למד עד להשגת הרישיון המיוחל, צריכה להיות בחירה נבונה ומושכלת. חשוב שתדע, כי יש בתי ספר ללימוד נהיגה המציעים שירות חשוב מעבר ללימוד נהיגה על כלי רכב רבים (רכבי פרטיים, אופנועים, אוטובוסים ועוד), ואנחנו מדברים על קורסי עזר בהכנה למבחן התיאוריה. לימוד נהיגה בשילוב לימודי תיאוריה באותו מקום יכול לחסוך לך זמן יקר ולסייע לך מאוד במעבר מוצלח של שני המבחנים – התיאורטי והמעשי. לאורך כל הדרך חשוב שתזכור, כי אין הביישן למד, ואנו מאחלים לך מכל הלב, הרבה בהצלחה ונסיעה טובה ובטוחה