למד – ללמוד את כללי הנהיגה

פורסם: 06/03/2011 | צפיות: 153 | Share

כשאתה עוסק בלימוד נהיגה, אתה למד. אתה למד, כי אתה למד, שנהיגה אינה דבר של מה בכך, וגם כי אתה נוסע במכונית שמוצבת עליה (בגגון!) קוביה כחולה והאות "למד בתוכה". זו התגית שלך מראשית דרכך בעולם לימוד הנהיגה, ועד שתעבור את המבחן המעשי או ה"טסט" כמו שכולם קוראים לו, בעזרת השם, המקריות או רוח הקודש – העיקר שתעבור.

למד – לא כל כך נורא

למעשה, זה בכלל לא נורא להיות למד. וכל כך למד, סליחה, וכל כך למה? כי כשאתה למד, משמעות הדבר היא, שאתה בדרך הנכונה להיות נהג מן המניין, שנוהג ברישיון ובבטחה על הכביש. אז אולי נהגים חסרי סבלנות וסובלנות יצפרו לך קצת מאחור במהלך שיעורי הנהיגה שלך, ואולי החברים שכבר יש להם רישיון יגידו כמה משפטים שהמילה "למד" תוזכר בהם לא אחת, אבל גם הם, כל מי שיש להם כבר רישיון, היו פעם למד, ועברו בדיוק את מה שאתה עובר עכשיו. אז נכון שיש משפט שאומר "צרת רבים נחמת טפשים", אבל יש גם פתגם שאומר, שלכל כלל יש יוצא מן הכלל, ולכן הפעם המשפט הזה פשוט לא תקף. ההורים שלך היו למד, החברים שלך שכבר יש להם רישיון היו למד, החברים שלך שלומדים נהיגה גם הם למד עכשיו, וגם הילדים שיהיו לך (ולא, אנחנו לא לוחצים בכלל, רק מציינים מצב אפשרי) – יהיו למד. בסופו של דבר רוב מי שהוא למד מקבל רישיון נהיגה, ושוכח את התקופה שבה האות "למד" התנוססה, בגאון או שלא, על גג הרכב שבו למד את רזי הנהיגה.

למד – לימוד נהיגה נכונה

כשאתה למד, חשוב שתלמד אצל מורה מקצועי ומנוסה, בעל יכולת מוכחת להעביר את כליי הנהיגה הכתובים והלא כתובים בצורה מדויקת וברורה. חשוב שתהיה לך כימיה עם מורה הנהיגה, למרות שהוא ממש לא חייב להיות החבר הכי טוב שלך. אתם צריכים להסתדר, כדי שהשיעורים שתיקח יעברו בצורה נחמדה, אבל אתה ממש לא צריך לבחור את מי שמקצועו לימוד נהיגה כמו שאתה בוחר את החברים שלך. העיקר שתבינו אחד את השני, ושהוא יוביל אותך להצלחה.

למד – לימוד נהיגה במקום הנכון

בחירת המורה או בית הספר לנהיגה שאיתו תהיה למד עד להשגת הרישיון המיוחל, צריכה להיות בחירה נבונה ומושכלת. חשוב שתדע, כי יש בתי ספר ללימוד נהיגה המציעים שירות חשוב מעבר ללימוד נהיגה על כלי רכב רבים (רכבי פרטיים, אופנועים, אוטובוסים ועוד), ואנחנו מדברים על קורסי עזר בהכנה למבחן התיאוריה. לימוד נהיגה בשילוב לימודי תיאוריה באותו מקום יכול לחסוך לך זמן יקר ולסייע לך מאוד במעבר מוצלח של שני המבחנים – התיאורטי והמעשי. לאורך כל הדרך חשוב שתזכור, כי אין הביישן למד, ואנו מאחלים לך מכל הלב, הרבה בהצלחה ונסיעה טובה ובטוחה

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/94529/למד-–-ללמוד-את-כללי-הנהיגה

  השאר תגובה למאמר זה

  כדי להוציא רישיון נהיגה יש להתחיל דבר ראשון ללמוד לימודי נהיגה, אחרי לימודי התיאוריה והבחינה עליהם יש ללמוד לימודי נהיגה. לימודי נהיגה הם למידת האופן המעשי בו יש לנהוג.

  על ידי: SEO NETOl תחבורה> תחבורה - כלליl 30/08/2012 lצפיות: 162
  דוד יצחקי

  במשרד התחבורה - אגף הרשוי מנהלת שנים רבות קבוצה קטנה של עובדים ותיקים את הנושאים המקצועיים הקשורים בפעילות אגף הרשוי הנסיון מלמד שאין כל התקדמות בנושאים המקצועיים בהם מטפלת אותה קבוצה ואף נעשים מעשים בלתי ראויים ע"י חלק מהם מאמר זה עוסק באחד הנושאים העומד לעבור שינוי ללא שום שיקול מקצועי..

  על ידי: דוד יצחקיl תחבורהl 08/07/2007 lצפיות: 16,044
  אביעד חזני

  סבא גרשון קנאי, יהודי שנפטר בגיל 100 וחודש. מצורפים דברים שכתבתי, כהספד לעילוי נשמתו. הדברים מהווים חלון לאישיותו של אדם גדול.

  על ידי: אביעד חזניl רוחניות> יהדותl 07/01/2010 lצפיות: 1,268
  יפעת ארליך

  את הבוגרות של לוסטיג, מכון חרדי להכשרה טכנולוגית, ממהרים היום לחטוף בענף ההיי טק. שמן הולך לפניהן כעובדות מקצועיות, אחראיות, יציבות, ובעלות מוסר עבודה גבוה, וחלקן כבר הגיעו לתפקידים בכירים. אבל יש גם ביקורת על התופעה של נשים חרדיות שמשתלבות בתעשייה הטכנולוגית

  על ידי: יפעת ארליךl חברה וסביבה> דתותl 18/06/2008 lצפיות: 61,287
  נאוה סלור

  מעברים ושינויים הם תהליכים לא קלים, לא לנו המבוגרים ובטח שלא לילדים שלנו. אם אתם חוששים לקראת עלייתו של הילד לכיתה א', אם יש לך התכווצויות בבטן כשאת רק מדמיינת אותו נדרש לקרוא, ואם אתה לא לגמרי משוכנע שהוא מוכן לחוויה שכזו- יש לכם עוד מספיק זמן (כחצי שנה זה בהחלט מספיק...) עד שנת הלימודים הבאה, כדי להכין אותו כראוי לקראת הצפוי לו. לפניכם כמה דרכים שיעזרו לכם לעזור לילד להיות מוכן ובשל יותר.

  על ידי: נאוה סלורl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 16/02/2015 lצפיות: 12
  גיל - קרקס בגיל

  הרבה הורים היום מודאגים מהמצב בו הילדים מבלים שעות מול המסכים ולא יוצאים לשחק בחוץ, להרבה ילדים אין בכלל תחביבים והם מנוונים פיזית (וגם שכלית) מרוב שעות של בהייה במחשב/טלוויזיה/טלפון/טבלט/אולי פספסתי משהו... ג'אגלינג הוא תחביב עם המון ערך מוסף בתחום השכלי, האישיותי, הפיזי ואפילו האישיותי, רוב הילדים לא נחשפים לעולם הג'אגלינג בבית הספר וזה המקום של הורים לעזור לילד ולחשוף אותו לזה.

  על ידי: גיל - קרקס בגילl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 05/01/2015 lצפיות: 14
  Yossef Zilberberg

  ישיבה תיכונית היא מוסד לימודי דתי המשלב לימוד תורה עם לימוד מקצועות הליבה ומקצועות העשרה נוספים. הבחירה באופן הלימוד הזה נוסדה בידיעה שכדי לקיים אורח חיים דתי ועם זאת לקיים משפחה דרושה הכנסה כמאמר חז"ל "אם אין קמח אין תורה" , הישיבה התיכונית מכוונת את תלמידיה להשתלם במקצועות החול והקודש במידה נכונה כאשר הדגש הוא על אורח חיים דתי מעמיק המחפש ושואף לזמן לימוד תורה קבוע ורציני כאשר המקצוע הוא נספח .

  על ידי: Yossef Zilberbergl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 25/11/2014 lצפיות: 15
  שמחה לוין

  הקדמה אנשים מצליחים יודעים שלהצלחה יש חוקים .ההצלחה איננה משהו שקורה רק לברי מזל . ברי מזל הם כאלו שיודעים שכדי להצליח אנחנו צריכים לנהל את החיים ולא להתנהל על ידי החיים .

  על ידי: שמחה לויןl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 03/11/2014 lצפיות: 15

  כאשר אנחנו שולחים את הילדים שלנו לבית הספר אנחנו רוצים שהם ייהנו מהלימודים וילמדו דברים משמעותיים. לא כל למידה מתבצעת דרך ספרים או שיעורים בכיתה. אם אנחנו רוצים שהילדים שלנו ילמדו למידה משמעותית אנחנו יכולים לארגן להם הרצאות מעניינות.

  על ידי: נדבl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 02/09/2014 lצפיות: 33
  ורד עצמון

  מצויינות? לא מה שחשבתם... מהי מצויינות? מי התלמידים ש"זוכים" להכלל בקטגוריה זו? ומה הסיכוי של הילד שלכם לקבל תעודת מצויינות? האם ילדים עם קשיי למידה שונים יצליחו אי פעם לזכות בתעודת מצויינות? ומהן ההשלכות של תפיסת המצויינות המסורתית בבית הספר על חיינו וחיי ילדינו? מה מרוויח בית ספר שבחר לתת לתלמידיו את הזכות למצויינות?

  על ידי: ורד עצמוןl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 01/09/2014 lצפיות: 56

  לימוד אנגלית חינם - האינטרנט היא המדיה האידיאלית אם להיות מציאותיים בואו נתחיל בהנחת היסוד כי לאף אחד אין פטנט על לימוד אנגלית ואין שיטה שעדיפה על האחרת. מוסכם כי הדרך הטובה ביותר ללמוד אנגלית היא להתחיל לשנן ולזכור כמה שיותר מילים באנגלית וליישם אותן במשפטים שונים, בין אם אלו משפטים שאנו משתמשים בהם בחיי היומיום שלנו, או באם אלו משפטים יותר מורכבים שאנו משתמשים בהם על מנת לנהל שיחה אינטליגנטית ושכלתנית עם אנשים משכילים אחרים המגיעים מהאקדמיה, עולם העסקים וכדומה.

  על ידי: פרופסור פזl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 17/08/2014 lצפיות: 70

  גני ילדים בנהריה הם אחת הסיבות בגללן הרבה משפחות עם ילדים בוחרות לעזוב אזורים מרכזיים ולעבור לגור בנהריה. אם אתם עומדים לעבור לשם, הנה כמה טיפים לבחירת גן הילדים המתאים.

  על ידי: מיכלl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 17/08/2014 lצפיות: 22

  כולנו יודעים, שכשמקבלים מתנות, הדבר החשוב ביותר הוא כרטיסי הברכה המצורפים אליהן. זאת משום שהמתנה עצמה היא אולי דבר נחמד שמאוד רצינו, אבל כרטיסי ברכה הם אלה שמעבירים את המסר האמיתי – הרגש, שהוא תמיד זה שנשאר הרבה יותר מאשר המתנה עצמה.

  על ידי: נופר ירדןl פרסום ושיווק> דפוסl 06/07/2011 lצפיות: 352

  במשפחות רבות שני ההורים צריכים לצאת לעבוד כדי לפרנס את ילדיהם ולהחזיק את הבית, ולא כל הסבים והסבתות יכולים או מוכנים להפוך למטפלים במשרה מלאה. אם גם אתם נאלצים להשאיר את מלאכת הטיפול וההשגחה בילדיכם הקטנים בידיהם של מטפלים או מטפלות שאינכם מכירים, כדאי שתכירו את מצלמות האבטחה.

  על ידי: נופר ירדןl בית וצרכנות> בית - כלליl 11/05/2011 lצפיות: 57

  ענף רחב היקף שנשים רבות (והיום גם גברים) אינן יכולות בלעדיו. מה יש בה שהופך אותה לתחום כל כך מצליח בעיקר במגזר הנשי, והמציב מעליו הילה של קדושה, כמעט? התשובה – במאמר שלפניכם.

  על ידי: נופר ירדןl יופי וטיפוח> קוסמטיקהl 11/05/2011 lצפיות: 213

  בתאריך 27.3.2011 29 תלמידים נסעו מבית ספרם לביתם ביישוב רכסים באוטובוס הסעות, כפי שהם עושים מדי יום. כשאחרון התלמידים ירד מהאוטובוס, והנהג החל להתרחק מהתחנה האחרונה, החל האוטובוס לעלות באש. הנהג הספיק להימלט ותוך דקות ספורות האוטובוס נשרף כליל, כשההורים שהגיעו לאסוף את ילדיהם מהתחנה עומדים המומים אל מול המחזה הנורא.

  על ידי: נופר ירדןl תחבורהl 10/04/2011 lצפיות: 42

  עולם העסקים היה דינאמי מאז ומתמיד, אולם כל העת מתעוררת התחושה כי, כיום, עולם העסקים דינאמי, מורכב ומהיר מאי פעם. לכן, אם בעבר היו מנהלים לוקחים את כל עול ההנהגה של העסק, המשרד או הארגון על כתפיהם, הרי שכיום יותר ויותר נעזרים בשירותי ייעוץ אסטרטגי.

  על ידי: נופר ירדןl מחשבים וטכנולגיהl 10/04/2011 lצפיות: 60

  פלדה הינה סגסוגת המכילה אחוז גבוה של המתכת ברזל, ואחוז נמוך של פחמן, אל מתכת, אשר היא אחד הפרמטרים המעניקים לפלדה את קשיותה. פלדות מורכבות לעתים מיסודות אחרים כגון ניקל, צורן, כרום, מנגן ומגנזיום, אשר אחראיים לשונותן של פלדות זו מזו מבחינת קשיותן, עמידותן בפני חום, גמישותן וכדומה.

  על ידי: נופר ירדןl תעשייהl 04/04/2011 lצפיות: 4,797

  בעידן המדפסות הדיגיטליות, שבו כל אחד מאיתנו יכול להדפיס על חולצות באמצעות מדפסת ביתית פשוטה וליצור לעצמו חולצות מקוריות, שירותי הדפסה על חולצות נראים כמעט בלתי נחוצים. אולם מסתבר, שלמרות הקדמה הטכנולוגית, שירותי הדפסה על חולצות עדיין פופולאריים בקרב קהלים רבים ולצורך מטרות מגוונות.

  על ידי: נופר ירדןl יופי וטיפוח> אופנהl 03/04/2011 lצפיות: 195

  האם אתם מרוצים מרופא vשיניים שלכם? האם הוא עושה עבודה טובה? איך אתם יודעים? זה שלא כואב לכם אחרי שאתם יוצאים מהרופא, זה עוד לא אומר שהוא עשה עבודה טובה. הרבה פעמים אנשים מגיעים tk מרפאת שיניים, מבצעים טיפול שיניים יקר, הולכים הביתה שמחים ומאושרים כי השיניים לא כואבות יותר, ואז, אחרי שנתיים, חוזרים לכיסא רופא השיניים כי יש סיבוכים קשים מאוד. בשלב זה בדרך כלל מתברר שצריך לעשות טיפול שיניים מקיף ויקר. אם כן, יש למנוע את המצבים הללו, ויש דרך לעשות זאת.

  על ידי: נופר ירדןl בריאות ורפואה> רפואת שינייםl 27/03/2011 lצפיות: 151
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast