עיצוב גינות פרטיות

27/03/2011 • על ידי • 256 צפיות

עיצוב גינות פרטיות – לבית מעוצב בשלמות

עולם הבנייה של היום מעניק חשיבות גדולה לכל נושא העיצוב ומספק "חבילה" אחת של סגנון ומודרניות, הכולל את הבית ואת סביבתו. עיצוב גינות פרטיות, המהוות חלק אינטרגלי מהבית, הוא נושא בעל חשיבות ממדרגה ראשונה במסגרת ההשקעה הרבה בעיצוב הבית. מראה בית מרשים ככל שיהיה יפגע אם סביבתו תהיה מוזנחת. גינה מעוצבת, צמחייה פורחת, מדשאות ירוקות וריצוף גן יוצרים מראה אסתטי ומוקפד אשר משרת כל בית פרטי.

עיצוב גינות פרטיות כולל סגנונות רבים ומגמות שונות, אשר באות לידי ביטוי בעולם הבנייה והנדל"ן.  שימוש באדניות וריהוט מעץ נפוץ מאוד, ובעיקר ניתן לראות גינות פרטיות רבות עם חיפוי דק. ריצוף זה מעניק מראה כפרי לגינה, משתלב היטב עם צמחייה ירוקה ומשמש בסיס נוח לריהוט ולפעילות בחצר. הדק והריהוט העשוי מעץ משווה לגינה הפרטית מראה של גן אירועים יוקרתי ומשדרג מאוד את מראה הבית כולו.

שימוש באבני נוי ובמסלעות פופולרי אף הוא: מסלעות משתלבות היטב עם מדשאות רחבות ידיים או עם צמחייה ענפה, ואף יכולות להוות פתרון מושלם כאשר מדובר על עיצוב גינות פרטיות קטנות יחסית. היתרון בחומר זה הוא עמידותו הרבה, מינימום של תחזוקה ועלות תועלת גבוהה מאוד. אבני נוי משתלבות אף הן עם צמחייה מכל סוג ומקנות לגינה הפרטית מראה מעוצב, מוקפד וצבעוני, החביב מאוד על בעלי בתים המעוניינים לשלב קצת יצירתיות בגינתם.

עיצוב גינות פרטיות הנעשה על ידי אנשי מקצוע שהוסמכו לתחום צריך לכלול גם ייעוץ מעבר לעיצוב הגינה עצמה: חשוב לקבל הסבר על טיפול מונע נגד מזיקים ועל צמחייה עונתית. כמו כן, מומלץ לשכור את שירותיו של איש מקצוע או חברה בתחום עיצוב גינות פרטיות אשר יוכלו לבנות תכנית עבודה שתתאים לתקציב הלקוח, לסגנונו האיש ולתנאי השטח. איש מקצוע מנוסה ידע למקסם את האילוצים השונים של הקרקע ושל גודל השטח ולהפכם לגינה המושלמת עבור הלקוח.

נושא חשוב נוסף שבא לידי בטוי במסגרת עיצוב גינות פרטיות ותחזוקתן הוא חיסכון במים. כדאי לבחור בצמחייה העמידה בכל עונות השנה שצורכת מעט מים ולהתקין מערכות השקייה חכמות. כל איש מקצוע בתחום החקלאות חייב לחרוט נושא זה על דגלו ולעשות את המקסימום בכדי לקדם אותו. בהקשר זה, שימוש בריהוט, ריצוף וחומרים עמידים יכול בהחלט לתרום לנושא ולשרת אותו בהצלחה, כמו גם מיחזור מים ממקומות אחרים בבית (מכונת הכביסה ובמקלחת).

עיצוב גינות פרטיות הוא עולם שלם הטומן בחובו מגוון רחב של אפשרויות עיצוב, חומרים, צמחייה ושירותים עבור כל לקוח, בכל סגנון ובכל מחיר. חשוב לשכור את שירותיו של איש מקצוע או חברה המומחים בתחום היכולים לספק תעודת הסמכה והמלצות. גינה פרטית מעוצבת יכולה לשדרג משמעותית את מראה הבית וליצור פינת נוי קסומה שכיף לשהות בה ובעיקר נעים להתבונן בה.

אודות כותב המאמר

טל ביטון

052-8691733

קידום אתרים בגוגל.