באבלס טראבלס 2

27/03/2011 • על ידי • 340 צפיות

באבלס טראבלס 2

אחרי שוריאציית משחק באבלס השתדרגה למשחק באבלס טראבלס, היום כבר ניתן למצוא שלוש גרסאות המשך ומאות גרסאות למשחקים הממכרים. באבלס טראבלס שונה במעט ממשחק הבאבלס המוכר, אך יש לו לא פחות מעריצים ומכורים. מדובר במשחק המתנהל בשלבים, כשהמעבר בין המסכים תלוי בהשלמת פיצוץ הכדורים ממש כמו במשחק המסורתי. כאן מדובר במשחק שבונה את עצמו, נהיה מורכב עם השלבים ומערב זריזות, מחשבה ודיוק.

באבלס טראבלס 2: שלבים

באבלס טראבלס 2 הוא ההמשך של באבלס טראבלס והמקדים של באבלס טראבלס 3. ברוב הגרסאות נמצא לפחות 20 שלבים, ששונים אחד מהשני בעיצוב, בקושי, במהירות ובפרסים. ככל שמתקדמים בשלבים הכדורים הופכים גדולים יותר, מתחלקים למספר רב יותר של כדורים ומשלבים גבהים ואטרקציות כמו סולמות, מכשולים, מחסומים וסוגי יריות שונים. ישנם שלבים בהם הקושי מתבטא בגובה הנמוך של הכדורים, במספרם או בסוגי כדורים שלא מתפוצצים בירייה אחת. כל גרסה למשחק שונה במספר השלבים ובקושי שלהם.

באבלס טראבלס 2: פרסים

בשונה ממשחק באבלס רגיל, באבלס טראבלס 2 כולל לא מעט פרסים והפתעות לאורך המסכים. ישנם מספר סוגי פרסים שנופלים על תחתית המסך לאחר ירייה מוצלחת, חלקם טובים יותר וחלקם פחות. ישנם פרסים המשפרים את סוג הירייה כך שהיא מהירה ומדויקת יותר. פרסים אחרים מוסיפים ניקוד או פסילות, וישנן גם הפתעות שמקצרות את המסך ומופצצות עבורנו את הכדורים הגדולים. בין היתר נמצא לפעמים פרס שנראה כעיגול אדום עם משקפי שמש שחורות וזהו בעצם אפשרות לפסילה נוספת. חשוב להיזהר מפרסים שמקשים עלינו ולכן יש להסתכל שנייה לפני שרצים לעבר ההפתעה.

באבלס טראבלס 2: איך לשחק?

באבלס טראבלס 2 הוא אמנם משחק פשוט, אך השליטה בו לא ברורה מלכתחילה כמו השליטה בשורות הבועות שכל כך מוכרות לנו. מדובר במשחק שמטרתו להעלים את הכדורים בכל מסך ומסך, בעזרת לחצני החיצים במקלדת ומקש הרווח. החצים מאפשרים תנועה ימינה ושמאלה ואילו מקש הרווח הוא שאחראי על היריות. בגרסאות שונות של באבלס טראבלס 2 ישנם לחצנים שמאפשרים לנו לקפוץ לגובה ולתפוס את הפרסים באוויר. עלינו לברוח ממגע ישיר עם הכדורים ולירות לכיוונם כשהם נמצאים בגובה הרב ביותר, כשכל פגיעה בהם מפצלת לעוד שני כדורים עד שמגיעים לגודל הקטן ביותר והם נעלמים לחלוטין.

אודות כותב המאמר

אלעד כהן

המאמר נכתב על ידי אלעד כהן - מתכנת פלאש בחברת GAME DEV LTD.