סודוקו און ליין

28/03/2011 • על ידי • 413 צפיות

סודוקו און ליין

כמו כל משחקי הקלאסיקה, משחקי הקלפים, משחקי הילדים ומשחקי ההרפתקאות – גם משחק המשבצות לא איחר להופיע בגרסת סודוקו און ליין. מדובר בהעתק מקוון ומדויק של משחק המספרים כפי שאנחנו מכירים אותו מגרסתו המסורתית. אותן המשבצות, אותן הספרות, אותם החוקים ואותו הנוהל. סודוקו און ליין פשוט מאפשר מגוון עשיר ורחב של משחקים, דרגות קושי, עיצובים וסגנונות (סמוראי / אלכסונים), כשכל אלה בלחיצת כפתור. מדובר בשיפור משמעותי לעומת הסודוקו שמופיע בעיתונים המאפשר לנו לכל היותר שלושה משחקים בעמוד אחד.

סודוקו און ליין: אפשרויות

חיפוש סודוקו און ליין במנועי חיפוש יעלה בפניכם רשימה של מיליוני תוצאות. ברוב המקרים יהיו אלה אתרי משחקים מרחבי העולם, שמציעים בין היתר משחקי סודוקו און ליין או סודוקו לילדים כחלק מקטגוריית משחקי חשיבה. תוכלו למצוא סודוקו במגוון סוגים, כפי שהתפתחו במהלך השנים, כמו למשל סודוקו אלכסונים, סודוקו סמוראי, סודוקו מצולעים ועוד. יחד עם זאת, תוכלו לבחור בין רמות הקושי השונות וכמובן לעבור ביניהן כמה שתרצו. ברוב המקרים תוכלו לשחק חופשי וללא הגבלה לאחר שתירשמו לאתר. בחיפוש קפדני יותר תמצאו גם אתרים המוקדשים למשחק הסודוקו המציעים מדריכים, הסברים, פתרונות ושיטות.

סודוקו און ליין: סודוקו להדפסה

רוב המשחקים המופיעים ברשת האינטרנט לא הומצאו בעידן האינטרנט. רובם משחקי קופסא, קלפים או חשיבה שהומצאו לפני שנים רבות ופותחו כאפליקציה מותאמת למחשב. כך גם לגבי סודוקו. המשחק המסורתי הוא משחק על דף נייר ולא על גיליון מקוון. לכן, אתרי המשחקים מאפשרים להדפיס את הטבלאות בממשק יעיל, שמאפשר לנו לקחת איתנו את המשחק לכל מקום בו אין מחשב. רבים נוהגים לפתור את המשחק תוך רשימת המספרים הנותרים בצידי הדף, כך שהדפסת הסודוקו מאפשרת פתרון בדרך נוחה יותר.

סודוקו און ליין: פורומים

היתרון המשמעותי של סודוקו און ליין הוא מגוון האפשרויות של המשחק. בניגוד לעיתונים ולחוברות סודוקו, באינטרנט נפוצות דרכי טיפול נוספות במשחק, מלבד הצגת הטבלאות עצמן. ניתן למצוא חדרי שיחה, פורומים, קהילות מעריצים, חדרי משחק, פתרונות, נוסחאות מתמטיות, שיטות לפתרונות וכמובן קישורים למשחקים מומלצים ולגרסאות מתקדמות. כל אלה לא נמצאים בחוברות המשחקים ובסודוקו המופיע בעיתונים. יותר מכך – הכול בחינם ופתוח לכולם.

אודות כותב המאמר

אלעד כהן

המאמר נכתב על ידי אלעד כהן - מתכנת פלאש בחברת GAME DEV LTD.