משחקים של דורה

30/03/2011 • על ידי • 580 צפיות

משחקים של דורה

משחקים של דורה הפכו לאחד מסוגי משחקי הילדים האהובים והמבוקשים ביותר בשנה האחרונה. הסיבה העיקרית לכך היא הצלחתה של סדרת הילדים בכיכובה של דורה החוקרת, דייגו וחברה הקופיף הקטן. משחקים של דורה הם לא סוג מסוים אחד של משחקים, אלא מגוון רחב של שעשועים, חידונים, מסעות, שאלות, משימות והרפתקאות. היתרון המורגש ביותר של משחקי דורה הוא האפשרות לשלב בין הנאה לבין למידה. דורה מסייעת לילדים להכיר את האותיות, להבין את עולם הצלילים, לחבר בין אובייקטים ולהתמודד עם מצבים חברתיים.

משחקים של דורה לגיל הרך

משחקים של דורה מחולקים בדרך כלל לקטגוריית המשחקים או לגיל המיועד של הילדים. משחקים לגיל הרך עוסקים בדרך כלל במיצגים צבעוניים, ססגוניים בעלי אפקטים מיוחדים ומרשימים שמרתקים את הילדים מול המסך. בשל היעדר הטכניקה הבסיסית של ילדים בגיל הרך בכל הקשור למחשבים, משחקים של דורה מהסוג הזה מתבססים בדרך כלל על מיומנות הגרירה באמצעות העכבר. כך הילדים מתבקשים לסייע לדורה להגיע למקומות עליהם היא מדברת בקול, ללחוץ על החברים אותם היא מחפשת או לחבר בין צליל לתמונה.

משחקים של דורה: משחקי צביעה

את חוברות הצביעה המסורתיות שכולנו אהבנו כשהיינו ילדים, החליפו משחקי צביעה של דורה, דייגו והחברים. משחקים אלו מאפשרים צביעה דיגיטלית של עשרות אלפי ציורים ותמונות. בתחילת המשחק ניתן לבחור ציור מבין גלריית הציורים השונים, כשבדרך כלל בצידו הימני או התחתון של המסך נמצאת טבלת צבעים. באמצעות העכבר, מקישים על הצבע הרצוי ולאחר מכן על החלל בתמונה אותו רוצים לצבוע. בדרך כלל, באופן אינסטינקטיבי, הילדים צובעים את דורה בצבעים המקוריים איתם היא מופיעה בסדרה. זו הזדמנות לשחק בעולם של צבעים ועיצובים מבלי להתלכלך או להיות מתוסכלים כשיוצאים מהקווים.

משחקים של דורה: חידות

האפקט החינוכי של הלמידה נובע מהסדרה של דורה החוקרת בעיקר מהחידות ומהמשימות בהם היא נתקלת במהלך ההרפתקאות. מדי פעם לפעם היא צריכה להשיב על חידה, להשלים מילים או לסייע לחברים שנקלעים למצוקה, כמו למשל מצוקת הקריאה של הקופיף. הילדים, במשחקי החידות, עוזרים לדורה לפתור את החידה וכך מסייעים לה להמשיך בדרכה. כמובן שזו גם הדרך הטובה ביותר של הילדים לתרגל חידות ולהצליח באתגרים השונים של המספרים והאותיות.

אודות כותב המאמר

אלעד כהן

המאמר נכתב על ידי אלעד כהן - מתכנת פלאש בחברת GAME DEV LTD.