בחינות מועצת רואי חשבון

פורסם: 07/04/2011 |תגובות: 0 | צפיות: 504 | Share

השמועות, לרוב, מתחילות לזרום לקראת סוף שנה שלישית. "אחי, אתה יודע מה זה בחינות מועצת רואי החשבון כן? הסיכוי שלנו לעבור קלוש!". נדמה כי בחינות מועצת רואי החשבון הן ממזמן לא רק "בחינות", הן סוג של פולחן שרק מי שעבר בהצלחה את בחינות מועצת רואי החשבון יכול לספר עליהן. אחרים, שכשלו במעבר הבחינות, יזכרו לנצח את ההרגשה.

מהן בחינות מועצת רואי החשבון ומי עושה אותם?

בחינות מועצת רואי החשבון הן בחינות ההסמכה למקצוע ראיית חשבון. מכאן, כל מי שרוצה להיות רואה חשבון נדרש לעבור אותן. לרוב, כאשר אנחנו עוסקים בבחינות מועצת רואי החשבון אנו מתכוונים לשתי בחינות – פיננסית מתקדמת וביקורת מתקדמת – שהן הבחינות המרכזיות במסגרת בחינות מועצת רואי החשבון.

האם בחינות מועצת רואי החשבון קשות?

ובכן, קושי הוא דבר אובייקטיבי, אך נדמה כי מרבית הסטודנטים יענו כי בחינות מועצת רואי החשבון קשות במיוחד. הקושי העיקרי בבחינות אלה הוא היקף החומר הבלתי נתפס אשר הן כוללות: הן מקיפות חומר לימוד בחשבונאות אשר נלמד במשך לא פחות מ- 4 שנים. מכאן, מי שלא טרח במסגרת התואר שלו על שקידת החומר יאלץ לבצע השלמות רבות כהכנה לבחינות מועצת רואי החשבון.

כל כמה זמן נערכות בחינות מועצת רואי החשבון?

בחינות מועצת רואי החשבון נערכות פעמיים בשנה, במועד אביב ובמועד קיץ. מרבית הסטודנטים נבחנים במסגרת בחינות האביב. החלוקה היא לפי מוסדות לימוד: מרבית מוסדות הלימוד מעדיפות להכין את הסטודנטים לבחינות האביב של מועצת רואי החשבון.

מהו מסלול 15 הבחינות של מועצת רואי החשבון?

על מנת להיות רואה חשבון לא נדרש אדם להיות אקדמאי. כלומר, מועצת רואי החשובן מאפשרת לאדם לגשת ל- 15 בחינות של מועצת רואי החשבון. במידה והוא עובר אותן בהצלחה הרי שהוא יכול להיות רואה חשבון, גם ללא תואר אקדמי.

האם דרישת בחינות מועצת רואי החשבון היא הדרישה היחידה על מנת להיות רואה חשבון?

חוק רואי חשבון קובע כי על מנת להיות רואה חשבון נדרש מועמד לעבור בהצלחה את בחינות מועצת רואי החשבון וכן לסיים בהצלחה שנתיים התמחות במשרד ראיית חשבון.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/96883/בחינות-מועצת-רואי-חשבון

  השאר תגובה למאמר זה

  חשבונאות הינו מקצוע מבוקש, ורבים פונים למסלול לימודי ראיית חשבון. מאמר זה מספק את כל המידע על לימודי ראיית חשבון לתואר ראשון, כולל תנאי קבלה, משך הכשרה, ותוכנית הלימודים.

  על ידי: שחףl חשבונאות ומס> חשבונאות ומס - כלליl 04/11/2010 lצפיות: 196

  לימודי חשבונאות לתואר ראשון נחשבים לקשים ומפרכים במיוחד. כיום ישנם קורסים רבים של לימודי ראיית חשבון, המאפשרים להשתלב בתחום מרתק זה במגוון משרות, ובמשך לימודים קצר בהרבה.

  על ידי: שחףl חשבונאות ומס> חשבונאות ומס - כלליl 28/08/2010 lצפיות: 294

  במקביל ללימודי ראיית חשבון לתואר ולימודי הכנה לבחינות ההסמכה של מועצת רואי החשבון, ניתן להתחיל בהתמחות המעשית. בארץ פועלים מספר מצומצם של משרדי רואי חשבון גדולים, אשר בכל אחד מהם מאות עובדים ומתמחים. אפשרות נוספת להתמחות היא מחלקת ביקורת בחברות גדולות, משרד האוצר או משרדי ממשלה אחרים. משך ההתמחות הוא שנתיים, ויש לעשות אותה בצורה רציפה ללא הפסקות, מלבד מקרים יוצאי דופן הטעונים אישור פרטני.

  על ידי: שחףl חינוך ולימודים> קורסים מקצועייםl 28/07/2010 lצפיות: 549

  הנה כמה פרטים, שיוכלו אולי לסייע לכל המתלבטים, המתעתדים והמתעניינים ללמוד ראיית חשבון...

  על ידי: קרןl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 29/08/2010 lצפיות: 164

  מקצוע ראיית החשבון הינו תחום עיסוק מכובד וריווחי, העוסק בצד הפיננסי של חברות, ארגונים ועצמאיים.

  על ידי: carmelaollagel חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 30/05/2013 lצפיות: 48

  לא רק תואר אפשר לעשות בחשבונאות, אלא גם קורסים ולימודי תעודה: קורס יועצי מס, הנהלת חשבונות, פשיטות רגל והבראת חברות, ניתוח דו"חות כספיים ועוד רבים אחרים.

  על ידי: שיריl חשבונאות ומסl 19/10/2009 lצפיות: 2,258
  ד"ר איתמר כוכבי

  ציון מרצה מצטיין – אוניברסיטת חיפה – תואר MBA – עקרונות החשבונאות ציון מרצה (4.8) 96 נק' מתוך 100 נק'

  על ידי: ד"ר איתמר כוכביl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 08/03/2015
  ד"ר איתמר כוכבי

  שיעורים 2-1: רקע פנסיה: האתגרים והבעיות הצפויות עם הפגיעה בקצבת הפנסיה בעתיד ד"ר איתמר כוכבי עורך דין, רואה חשבון וכלכלן

  על ידי: ד"ר איתמר כוכביl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 29/12/2014 lצפיות: 32
  ארז דוידוביץ

  עבודת הסמינריון חייבת להיכתב בצורה פורמלית של דיווח העובדות. לכן, שימוש בגוף ראשון ( אני, אנחנו , שלי, שלנו, הבאתי, הבאנו, מצאתי וכדומה) רצוי מאוד שיעשה בצורה מצומצמת ובמקומות הנכונים.

  על ידי: ארז דוידוביץl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 28/12/2014 lצפיות: 16

  הנדסה אזרחית, ניתן ללמוד בארץ במקומות הבאים: אוניברסיטת אריאל, הטכניון, המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון, אוניברסיטת בן גוריון (אוניברסיטת באר שבע).

  על ידי: שלמה פריl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 23/12/2014 lצפיות: 21
  ארז דוידוביץ

  תהליך המחקר מתאר לקורא את הדרך שעשינו ואת השלבים שעברנו בדרך אל הנתונים הסופיים, המזוקקים ששמשו אותנו בניתוח הסופי של הנתונים.

  על ידי: ארז דוידוביץl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 03/12/2014 lצפיות: 20
  ארז דוידוביץ

  אוכל לתת לכם 6 כללים שמניסיוני, יצמצמו לכם את הטעות שבבחירת מאמרים לא רלוונטיים או הטעות של התעלמות ממאמרים רלוונטיים מאוד.

  על ידי: ארז דוידוביץl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 03/12/2014 lצפיות: 24
  ארז דוידוביץ

  לאחר שבחרנו נושא, נדרש למצוא לו בסיס מחקרי רחב ככל הניתן. נדרש אם כן לפנות למאגרי מידע מסוימים המכילים רק מחקרים

  על ידי: ארז דוידוביץl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 03/12/2014 lצפיות: 23
  ארז דוידוביץ

  את השערות המחקר לעבודת הסמינריון תוכלו לבנות באמצעות קריאה של מחקרים הרלוונטיים למשתני המחקר בעבודה . אם אתם משערים כי ימצא קשר חיובי בין X ל Y, אתם חייבים לאתר מאמרים שמדברים על X ו -Y ומן הסתם דנים בתוצאות שבין שני המשתנים הללו

  על ידי: ארז דוידוביץl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 03/12/2014 lצפיות: 17
  EZ100

  סקר מקיף שערכה חברת "מי-גב סקרי שוק" העלה ממצאים מדהימים, לפיהם קיימת קורלציה בין רמת האנגלית של העבוד לבין שכרו. "המתאם כל כך חזק", מספרת ד"ר דינה חיימוביץ, מנהלת המכון, "שנדמה כי השקעה באנגלית לעיתים משתלמת יותר מהשקעה בתואר אקדמי".

  על ידי: EZ100l חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 07/12/2011 lצפיות: 80
  EZ100

  בואו נודה בזה – תמיד משך אותכם עניין חיי הלילה , האלכוהול , האנשים , הבר והאווירה ... אחח, האווירה . ובואו נודה בעוד משהו : תמיד היו לכם שאלות על המסתורין מאחורי הקלעים, או במקרה שלנו – מאחורי הבר, רק שתמיד גם התביישתם לשאול...

  על ידי: EZ100l אוכל ומתכונים> יין ואלכוהולl 03/04/2011 lצפיות: 93
  EZ100

  למה כל מי שלומד חשבונאות חושב שהוא יעשה מזה כסף? ולא סתם כסף אלא אחלה של כסף? אין ספק שלימודי החשבונאות מפרכים, ארוכים וקשים. אלו לימודים שמשלבים שעות ארוכות של לימוד ושינון

  על ידי: EZ100l חשבונאות ומס> חשבונאות ומס - כלליl 25/01/2011 lצפיות: 145
  EZ100

  האם אכן נדרש כי קורס כדוגמת יסודות החשבונאות יילמד במסגרת חוק שאינו חשבונאי? האם סטודנט אשר בחר ללמוד מנהל עסקים אכן נדרש לדעת את יסודות החשבונאות?

  על ידי: EZ100l חשבונאות ומס> חשבונאות ומס - כלליl 29/12/2010 lצפיות: 210
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast