בחינות מועצת רואי חשבון

07/04/2011 • על ידי • 542 צפיות

השמועות, לרוב, מתחילות לזרום לקראת סוף שנה שלישית. "אחי, אתה יודע מה זה בחינות מועצת רואי החשבון כן? הסיכוי שלנו לעבור קלוש!". נדמה כי בחינות מועצת רואי החשבון הן ממזמן לא רק "בחינות", הן סוג של פולחן שרק מי שעבר בהצלחה את בחינות מועצת רואי החשבון יכול לספר עליהן. אחרים, שכשלו במעבר הבחינות, יזכרו לנצח את ההרגשה.

מהן בחינות מועצת רואי החשבון ומי עושה אותם?

בחינות מועצת רואי החשבון הן בחינות ההסמכה למקצוע ראיית חשבון. מכאן, כל מי שרוצה להיות רואה חשבון נדרש לעבור אותן. לרוב, כאשר אנחנו עוסקים בבחינות מועצת רואי החשבון אנו מתכוונים לשתי בחינות – פיננסית מתקדמת וביקורת מתקדמת – שהן הבחינות המרכזיות במסגרת בחינות מועצת רואי החשבון.

האם בחינות מועצת רואי החשבון קשות?

ובכן, קושי הוא דבר אובייקטיבי, אך נדמה כי מרבית הסטודנטים יענו כי בחינות מועצת רואי החשבון קשות במיוחד. הקושי העיקרי בבחינות אלה הוא היקף החומר הבלתי נתפס אשר הן כוללות: הן מקיפות חומר לימוד בחשבונאות אשר נלמד במשך לא פחות מ- 4 שנים. מכאן, מי שלא טרח במסגרת התואר שלו על שקידת החומר יאלץ לבצע השלמות רבות כהכנה לבחינות מועצת רואי החשבון.

כל כמה זמן נערכות בחינות מועצת רואי החשבון?

בחינות מועצת רואי החשבון נערכות פעמיים בשנה, במועד אביב ובמועד קיץ. מרבית הסטודנטים נבחנים במסגרת בחינות האביב. החלוקה היא לפי מוסדות לימוד: מרבית מוסדות הלימוד מעדיפות להכין את הסטודנטים לבחינות האביב של מועצת רואי החשבון.

מהו מסלול 15 הבחינות של מועצת רואי החשבון?

על מנת להיות רואה חשבון לא נדרש אדם להיות אקדמאי. כלומר, מועצת רואי החשובן מאפשרת לאדם לגשת ל- 15 בחינות של מועצת רואי החשבון. במידה והוא עובר אותן בהצלחה הרי שהוא יכול להיות רואה חשבון, גם ללא תואר אקדמי.

האם דרישת בחינות מועצת רואי החשבון היא הדרישה היחידה על מנת להיות רואה חשבון?

חוק רואי חשבון קובע כי על מנת להיות רואה חשבון נדרש מועמד לעבור בהצלחה את בחינות מועצת רואי החשבון וכן לסיים בהצלחה שנתיים התמחות במשרד ראיית חשבון.

אודות כותב המאמר

EZ100

אתר EZ100 - הכנה מלאה לבחינות מועצה + קורסים בחשבונאות פיננסית וניהולית בסרטוני וידאו

כנסו עכשיו וצפו בשיעור לדוגמא