בחינות מועצת רואי חשבון

פורסם: 07/04/2011 |תגובות: 0 | צפיות: 467 | Share

השמועות, לרוב, מתחילות לזרום לקראת סוף שנה שלישית. "אחי, אתה יודע מה זה בחינות מועצת רואי החשבון כן? הסיכוי שלנו לעבור קלוש!". נדמה כי בחינות מועצת רואי החשבון הן ממזמן לא רק "בחינות", הן סוג של פולחן שרק מי שעבר בהצלחה את בחינות מועצת רואי החשבון יכול לספר עליהן. אחרים, שכשלו במעבר הבחינות, יזכרו לנצח את ההרגשה.

מהן בחינות מועצת רואי החשבון ומי עושה אותם?

בחינות מועצת רואי החשבון הן בחינות ההסמכה למקצוע ראיית חשבון. מכאן, כל מי שרוצה להיות רואה חשבון נדרש לעבור אותן. לרוב, כאשר אנחנו עוסקים בבחינות מועצת רואי החשבון אנו מתכוונים לשתי בחינות – פיננסית מתקדמת וביקורת מתקדמת – שהן הבחינות המרכזיות במסגרת בחינות מועצת רואי החשבון.

האם בחינות מועצת רואי החשבון קשות?

ובכן, קושי הוא דבר אובייקטיבי, אך נדמה כי מרבית הסטודנטים יענו כי בחינות מועצת רואי החשבון קשות במיוחד. הקושי העיקרי בבחינות אלה הוא היקף החומר הבלתי נתפס אשר הן כוללות: הן מקיפות חומר לימוד בחשבונאות אשר נלמד במשך לא פחות מ- 4 שנים. מכאן, מי שלא טרח במסגרת התואר שלו על שקידת החומר יאלץ לבצע השלמות רבות כהכנה לבחינות מועצת רואי החשבון.

כל כמה זמן נערכות בחינות מועצת רואי החשבון?

בחינות מועצת רואי החשבון נערכות פעמיים בשנה, במועד אביב ובמועד קיץ. מרבית הסטודנטים נבחנים במסגרת בחינות האביב. החלוקה היא לפי מוסדות לימוד: מרבית מוסדות הלימוד מעדיפות להכין את הסטודנטים לבחינות האביב של מועצת רואי החשבון.

מהו מסלול 15 הבחינות של מועצת רואי החשבון?

על מנת להיות רואה חשבון לא נדרש אדם להיות אקדמאי. כלומר, מועצת רואי החשובן מאפשרת לאדם לגשת ל- 15 בחינות של מועצת רואי החשבון. במידה והוא עובר אותן בהצלחה הרי שהוא יכול להיות רואה חשבון, גם ללא תואר אקדמי.

האם דרישת בחינות מועצת רואי החשבון היא הדרישה היחידה על מנת להיות רואה חשבון?

חוק רואי חשבון קובע כי על מנת להיות רואה חשבון נדרש מועמד לעבור בהצלחה את בחינות מועצת רואי החשבון וכן לסיים בהצלחה שנתיים התמחות במשרד ראיית חשבון.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/96883/בחינות-מועצת-רואי-חשבון

  השאר תגובה למאמר זה

  חשבונאות הינו מקצוע מבוקש, ורבים פונים למסלול לימודי ראיית חשבון. מאמר זה מספק את כל המידע על לימודי ראיית חשבון לתואר ראשון, כולל תנאי קבלה, משך הכשרה, ותוכנית הלימודים.

  על ידי: שחףl חשבונאות ומס> חשבונאות ומס - כלליl 04/11/2010 lצפיות: 179

  לימודי חשבונאות לתואר ראשון נחשבים לקשים ומפרכים במיוחד. כיום ישנם קורסים רבים של לימודי ראיית חשבון, המאפשרים להשתלב בתחום מרתק זה במגוון משרות, ובמשך לימודים קצר בהרבה.

  על ידי: שחףl חשבונאות ומס> חשבונאות ומס - כלליl 28/08/2010 lצפיות: 287

  במקביל ללימודי ראיית חשבון לתואר ולימודי הכנה לבחינות ההסמכה של מועצת רואי החשבון, ניתן להתחיל בהתמחות המעשית. בארץ פועלים מספר מצומצם של משרדי רואי חשבון גדולים, אשר בכל אחד מהם מאות עובדים ומתמחים. אפשרות נוספת להתמחות היא מחלקת ביקורת בחברות גדולות, משרד האוצר או משרדי ממשלה אחרים. משך ההתמחות הוא שנתיים, ויש לעשות אותה בצורה רציפה ללא הפסקות, מלבד מקרים יוצאי דופן הטעונים אישור פרטני.

  על ידי: שחףl חינוך ולימודים> קורסים מקצועייםl 28/07/2010 lצפיות: 529

  הנה כמה פרטים, שיוכלו אולי לסייע לכל המתלבטים, המתעתדים והמתעניינים ללמוד ראיית חשבון...

  על ידי: קרןl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 29/08/2010 lצפיות: 149

  מקצוע ראיית החשבון הינו תחום עיסוק מכובד וריווחי, העוסק בצד הפיננסי של חברות, ארגונים ועצמאיים.

  על ידי: carmelaollagel חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 30/05/2013 lצפיות: 41

  לא רק תואר אפשר לעשות בחשבונאות, אלא גם קורסים ולימודי תעודה: קורס יועצי מס, הנהלת חשבונות, פשיטות רגל והבראת חברות, ניתוח דו"חות כספיים ועוד רבים אחרים.

  על ידי: שיריl חשבונאות ומסl 19/10/2009 lצפיות: 2,248
  נאוה סלור

  אחד מהאתגרים הגדולים שעומדים לפתחו של כל סטודנט שזה עתה החל את דרכו האקדמית הוא ההתמודדות עם קריאת מאמר. בבית ספר אולי הייתם תלמידים מצטיינים, ולקרוא את החומר למבחן בהיסטוריה היה "קטן עליכם", אבל אוניברסיטה זה כבר סיפור אחר. מה עושים? נושמים עמוק, וקוראים את הטיפים שבכתבה, שיעזרו לכם להתמודד טוב יותר עם מאמר אקדמי סטנדרטי.

  על ידי: נאוה סלורl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 09/11/2014
  ד"ר איתמר כוכבי

  הקורס נועד להקנות לסטודנט ידע מתקדם בנושא הדיווח החשבונאי הפנימי בפירמה ובעיקר ביקורת הקשורה להכנסות ולהוצאות.

  על ידי: ד"ר איתמר כוכביl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 02/11/2014
  ד"ר איתמר כוכבי

  מטרות הקורס א. הקניית מושגי יסוד בחשבונאות פיננסית. ב. הקניית מושגי יסוד בבקרה ניהולית. ג. הקניית היכולת להשתמש בנתונים חשבונאיים לעריכת דוחות כספיים. ד. הקניית היכולת להשתמש בנתונים כספיים לתכנון, תקצוב ובקרה.

  על ידי: ד"ר איתמר כוכביl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 02/11/2014
  ד"ר איתמר כוכבי

  הקורס נועד להקנות לסטודנט ידע מתקדם בתיאוריות המודרניות ובפרקטיקה של בקרה ניהולית - פיננסית ובאופן יישומן בארגונים כלכליים גדולים וקטנים.

  על ידי: ד"ר איתמר כוכביl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 02/11/2014

  סטודנטים ואקדמאים מרוויחים דרך האינטרנט. זוהי הכנסה פסיבית לסטודנטים ואקדמאים באמצעות תכנית שותפים - דרושים עבודות אקדמיות, מטלות מנחה, הצעות מחקר, פרוייקטים וסמינריונים

  על ידי: מיכלl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 12/10/2014
  Yevgeny Braginsky

  בטח שמעת על Google Scholar לחיפוש מאמרים אקדמיים, אך מאד התעצבנת שראית שאין בו תוצאות בעברית. לא נורא, כבר יש לו אח תאום עברי- "מפתח למאמרים, מחקרים, עבודות גמר וכתבי-עת אקדמיים".

  על ידי: Yevgeny Braginskyl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 02/07/2014 lצפיות: 189

  לימודים לתואר הנדסאי חשמל הם לימודים מבוקשים, כי ישנה דרישה בשוק העבודה להנדסאי חשמל. בעולם המודרני יש שימוש בחשמל בתעשייה ובענף השירותים, כמקור לאנרגיה, ואף לשם העברה של אותות בקרה. להנדסאי חשמל יש ביטחון תעסוקתי, בגלל שהמקצוע יהיה מבוקש, אף בעתיד הנראה לעין.

  על ידי: שלמה פריl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 29/06/2014 lצפיות: 36
  Shlomit

  לימודי מדעי המחשב נתפסו כתחום לימודים מוביל עם אפשרויות תעסוקה רבות בסופו במהלך שני העשורים האחרונים, אך האם תחום מדעי המחשב הינו יציב כפי שהוא נראה? לפני הבחירה בתחום לימודי מדעי במחשב, מומלץ לבחון את אפשרויות התעסוקה וההתמחויות המבוקשות ביותר בתחום לימודים זה. במיוחד בשבילכם אספנו את המידע הרלבנטי ביותר בנושא לשנת 2014.

  על ידי: Shlomitl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 16/06/2014 lצפיות: 23
  EZ100

  סקר מקיף שערכה חברת "מי-גב סקרי שוק" העלה ממצאים מדהימים, לפיהם קיימת קורלציה בין רמת האנגלית של העבוד לבין שכרו. "המתאם כל כך חזק", מספרת ד"ר דינה חיימוביץ, מנהלת המכון, "שנדמה כי השקעה באנגלית לעיתים משתלמת יותר מהשקעה בתואר אקדמי".

  על ידי: EZ100l חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 07/12/2011 lצפיות: 70
  EZ100

  בואו נודה בזה – תמיד משך אותכם עניין חיי הלילה , האלכוהול , האנשים , הבר והאווירה ... אחח, האווירה . ובואו נודה בעוד משהו : תמיד היו לכם שאלות על המסתורין מאחורי הקלעים, או במקרה שלנו – מאחורי הבר, רק שתמיד גם התביישתם לשאול...

  על ידי: EZ100l אוכל ומתכונים> יין ואלכוהולl 03/04/2011 lצפיות: 85
  EZ100

  למה כל מי שלומד חשבונאות חושב שהוא יעשה מזה כסף? ולא סתם כסף אלא אחלה של כסף? אין ספק שלימודי החשבונאות מפרכים, ארוכים וקשים. אלו לימודים שמשלבים שעות ארוכות של לימוד ושינון

  על ידי: EZ100l חשבונאות ומס> חשבונאות ומס - כלליl 25/01/2011 lצפיות: 136
  EZ100

  האם אכן נדרש כי קורס כדוגמת יסודות החשבונאות יילמד במסגרת חוק שאינו חשבונאי? האם סטודנט אשר בחר ללמוד מנהל עסקים אכן נדרש לדעת את יסודות החשבונאות?

  על ידי: EZ100l חשבונאות ומס> חשבונאות ומס - כלליl 29/12/2010 lצפיות: 200
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast