סודוקו לילדים

08/04/2011 • על ידי • 1,517 צפיות

סודוקו לילדים

יש הטוענים כי אחד הנושאים החשובים ביותר להעשרת עולמם של ילדים הוא פיתוח היכולת הלוגית. סודוקו לילדים אמנם לא התחיל כמשחק המיועד לגילאים הצעירים, אך פותח עם השנים גם לגרסה מותאמת. מדובר באותה טבלת המספרים, אך ברמת קושי המתאימה ליכולתם של ילדים בגילאי 7-16 (ברוב המקרים). סודוקו לילדים בדרך כלל לא מוגבל בזמן (כשמשחקים סודוקו און ליין), מה גם שלרוב לא נמצא אותו בעיתונים היומיים או בעיתוני סוף השבוע. ניתן למצוא סודוקו לילדים במגזינים לנוער ולילדים או בחנויות ספרים כחוברות עבודה.

סודוקו לילדים: דרגות קושי

סודוקו למבוגרים מחולק בדרך כלל לארבע דרגות קושי: קל, בינוני, קשה וקשה מאוד. כשמדובר בילדים, רמות הקושי מחולקות אחרת. ברוב המקרים המשחק ההתחלתי (בסיסי) יציג בפני הילדים בקשה לשבץ את הספרות 1-4 ולא 1-9 כמו סודוקו סטנדרטי. רוב משחקי סודוקו לילדים לא יגבילו בזמן, אם כי בדרגות קושי עולות יתכן ותהיה אפשרות לבחור משחק מוגבל. אתרי משחקים לילדים נוטים לעיתים לקשט את דפי הסודוקו ולהתאים את העיצוב לעיצוב ילדותי, ססגוני וצבעוני. כמעט כל אתרי הילדים יאפשרו סודוקו להדפסה שישמש את הילדים גם ללא מחשב, מה שלעיתים מקל על השליטה במשחק ובראייה הרחבה.

סודוקו לילדים: סודוקו להדפסה

הילדים של היום נולדו לתוך עידן דיגיטלי של מחשבים וטכנולוגיה. כבר מגיל צעיר הם נחשפים למקלדות, שלטים, מסכים, משחקי וידאו ומשחקים באינטרנט. יחד עם זאת, בכל הקשור למשחקי מספרים והיגיון, לפעמים קל יותר לעבוד בשיטה הישנה ולכתוב הכול על גבי דף נייר. אתרי משחקים הבינו זאת ויצרו אפשרות להדפיס כל משחק, דף, עמוד ואפילו דפי פתרונות. על מנת להקל על הילד, הדפיסו לו מספר עותקים בגודל קריא וצרפו את דף התשובות. כך הוא יוכל לעשות זאת גם בשעות הערב או במהלך היום כשהוא לא נמצא ליד מחשב.

סודוקו לילדים: סודוקו און ליין

ישנם ילדים המבלים שעות על גבי שעות מול מסכי המחשב. לאלה שמצליחים לשלוט במקלדת ובאתרי האינטרנט – אפשר לשחק סודוקו לילדים באתרי משחקים ללא הדפסת הדפים. הסבירו לילדים כיצד נרשמים לאתר, ואפשרו להם גישה חופשית לעמודי הסודוקו. בלי ספק, עדיף שהם יחשפו לתכנים שכאלה המפתחים את היכולות הלוגיות ולא לתכנים אחרים הנמצאים ברשת.

אודות כותב המאמר

אלעד כהן

המאמר נכתב על ידי אלעד כהן - מתכנת פלאש בחברת GAME DEV LTD.