איזה חומר הדברה מומלץ לכלב או החתול שלי?

איזה חומר הדברה מומלץ לכלב או החתול שלי?

אתם כבר יודעים – הקיץ הגיע והביא איתו מכת פרעושים וקרציות. אם גם הכלב שלכם מתגרד ללא הפסקה זה הזמן לקרוא, להבין ולטפל בחומרי הדברה! פרעושים וקרציות הם טפילים נפוצים בקרב כלבים וחתולים. הם אינם רצויים בבית, לא לחיות, לא לאדם ובוודאי לא לילדים. למרבה המזל, יש חומרי הדברה לכלבים וחתולים שקוטלים את הטפילים האלה. וחומרי ההדברה האלה הם בטוחים לשימוש, ואינם מזיקים לא לחיות ולא לשאר בני הבית.הם ניזונים מדמם של יונקים ונפוצים יותר באקלים חם. הם מציקים, מגרדים, עלולים להעביר מחלות וכלל לא אסתטיים.

איך נראים חומרי הדברה?

חומרי ההדברה צריכים להיות בעלי תקן, מותאמים לסוג החיה ולמשקלה, עליהם להיות  יעילים ובטוחים לשימוש בבית שיש בו ילדים. המידע על השימוש בהם צריך להיות כתוב ברור על האריזה. ישנם מגוון מוצרים אותם ניתן לרכוש ברשת זו ארץ זו באתר או באחד הסניפים.

מותגים מובילים של חומרי הדברה בישראל הם UltraShield, דיקסי, אדווטנג', סרסטו, סולנו. מוצרי הדברה לכלבים וחתולים קיימים במגוון צורות. כמה מחומרי ההדברה ארוזים בבקבוקי ספריי. יש חומרי הדברה בתוך קולר נגד קרציות ופרעושים, ויש חומרי הדברה בשפופרות קטנות (אמפולות נגד פרעושים).  בשנים האחרונות נכנס לשימוש כדור נגד פרעושים וקרציות בשם ברבקטו אשר ניתן לרכוש רק אצל וטירנר. כדורים אלה יעילים אולם מחקרים מצביעים על נזקים מסוימים שהם עלולים לגרום לבריאות חיית המחמד. התרסיסים מאוד יעילים אך מעט פחות נוחים לשימוש. הקולר גם הוא יכול להיות יעיל, כל עוד הוא לא אינו מפריע לחיה שלך. אמפולות נגד פרעושים וקרציות הן הנוחות ביותר לשימוש, והמינון שלהן מדויק יותר.

תרסיס

תרסיס הוא ספריי בעל חומר פעיל שדוחה פרעושים, קרציות זבובים יתושים ואפילו כינים. הספריי הדברה הפופלרי ביותר בשוק הוא UltraShield – זהו תרסיס חזק במיוחד שמיועד לכלבים וסוסים. שימו לב כי התרסיס אינו מתאים לחתולים! ה UltraShield מכיל חומרים פעילים ביניהם גם ציטרונלה שהינו חומר טבעי להרחקת מזיקים. אנו ממליצים לרסס גם את הכלב וגם את הסביבה – המיטה, שמיכה, פרקט, דשא, אדמה או כל משטח אחר עליו הכלב שוכב. זאת מכיוון שהפרעושים והקרציות חיים בעיקר מסביב לכלב ולא עליו.כדי לחסל את הפרעושים צריך לחסל אותם מסביבת הכלב.

אלוטרה שילד – תרסיס חזק להדברת הכלב וסביבתו

אמפולות

אמפולות הן שפורפרות קטנות בעלות חומר נוזלי להדברה נגד פרעושים וקרציות. ישנן אמפולות לחתולים וישנן אמפולות לכלבים. לרוב תמצאו אריזות של 3-4 אמפולות בחבילה, ויש לשים אותם בערך אחת לחודש. שימו לב שחובה לקרוא את העלון לצרכן לפני ששמים אמפולות לכלבים או לחתולים. היתרון של אמפולות הוא ששמים אותם על החיה פעם בחודש בלבד, והחומר נספג בעורו של הכלב ומייצר הגנה מפני המזיקים.

אמפולות לכלבים דיקסי – עובדות מצוין

איך לשים אמפולה לכלב או חתול?

פעם ראשונה? כל הכבוד! את האמפולה צריך לפתוח ואז למרוח את את החומר לאורך העורף והגב. זאת על מנת שהכלב או החתול לא יוכלו להגיע לשם וללקק את החומר. שלב ראשון פותחים את אחת השפופרות אבל לא לוחצים עליה. מרימים קצת את הפרווה וחושפים את העור שלה, כדי להחדיר היטב את חומר ההדברה. מקרבים את פתח האמפולה לעור החשוף ולוחצים על השפופרת.  לרוקן את תכולתה של האמפולה קרוב עד כמה שאפשר לעור שמתחת לפרווה. חומר ההדברה נספג בעור, ונכנס למחזור הדם של הכלב/ה או החתול/ה. ב-48 השעות הקרובות אין לשטוף את החיה, אין להניח לילדים לנשק את החיה, ואין להניח לחיה אחרת בבית ללקק את החיה המרוחה בחומר הדברה.

קולר נגד קרציות –

קולר קרציות הוא קולר פלסטיק ששמים על צווארו של הכלב או החתול – ליד הקולר אליו קושרים את הרצועה. הוא מכיל חומר נגד קרציות שמופרש אל עורו של הכלב ודוחה קרציות. הקולר טוב במיוחד אם לחתול או לכלב שלכם יש נטייה לסבול מקרציות או שבסביבתו קיימות קרציות. הקולר מספיק לכ-8 חודשים, כך שלמעשה מספיק לכם קולר אחד בשנה לטיפול ומניעה. רבים מבעלי הכלבים והחתולים אוהבים לשלב בין אמפולה לקולר וכך להבטיח הגנה שלמה על הכלב או החתול.

סרסטו קולר נגד קרציות לכלבים וחתולים לפי מקשל

 מינון והתאמה של חומרי הדברה לכלבים וחתולים

חשוב לקנות אמפולות נגד פרעושים וקרציות ייעודיות לחיה שלך. חובה לדעת את משקלה של החיה שלך, היות והאמפולות מסווגות לפי משקל החיה והמינון שלהם משתנה בהתאם. בשום מקרה לא שמים על חתול אמפולה המיועדת לכלב וההפך. על ערכת האמפולות כתוב משקל החיה. למשל 10-20 ק"ג. אמפולה כזאת מתאימה רק לכלב שמשקלו 10-20 ק"ג. לא פחות ולא יותר. אין לחלק אמפולה אחת בין שתי חיות שמא המינון לא יהיה נכון. אין מגבלת גיל, אבל אין לשים חומרי הדברה על גורים בני פחות מחודשיים. בכל מקרה, חשוב לקרוא את האזהרות על גבי האריזה. תרסיס אולטרה שילד הוא מוצר מעולה ומומלץ לריסוס בסביבת הכלב. הוא מכיל גם ציטרונלה, קוטל פרעושים וקרציות ומרחיק זבובים ויתושים. כך ניתן לחסל את הפרעושים שיש על שהטיח או מיטת הכלב בנוסף למה שעל גופו. עם זאת ספריי אולטרה שילד אינו מתאים לחתולים.

מחפשים אוכל וציוד לכלבים במחירי פיצוץ?? כנסו לכאן

מידע נוסף לשירותכם –  

מוצרי הדברה לכלבים

מוצרי הדברה לחתולים

עלון לצרכן אמפולות אדוונטג'

למידע נוסף על אמפולות פרוניל לכלבים

הוסף תגובה