אפקט ההשפעה

 

מי אנחנו?מה ההשפעה שלנו על הסביבה? מה השפעת הסביבה עלינו?

מי מאיתנו לא שואל את עצמו את השאלות האלו, מי מאיתנו לא היה רוצה להיות במרכז ולדעת  מה ההשפעה שלו על הסביבה.

אז מי אנחנו?

אנחנו  מי שאנו בוחרים להיות וליצור .

אם  נסתכל על עצמנו כעסק , נראה כי אנו העובדים המייצרים,  משאבי האנוש שאחראים לגיוס מיטב האנשים, אנו מחלקת השיווק שדואגת להפוך אותנו למותג,  החל מפריטי הלבוש שנלבש עד לשיווק הדעות שלנו  ולבסוף אנו גם המנכ"ל והבעלים של חיינו או במילים אחרות קובעי המדיניות,  שמנווטים את העסק להצלחה או לפשיטת רגל.

אם נעצור לרגע ונסתכל כך על חיינו, נוכל בצורה טובה יותר ובהירה יותר לראות את עצמנו, את היתרונות והחסרונות ומכאן נוכל לצאת לפעולה, נוכל לצאת לשינוי ולהוביל את עצמנו אל ההצלחה.

מה אנחנו?

אנו תוצר של המחשבות שלנו הרצונות שלנו והבחירות שלנו, אך עם זאת לא הרבה מאיתנו מסוגלים להביא את עצמם למקום של השפעה, למקום שבו ,"אני במרכז", אני  משפיע על חיי על ידי קבלת אחריות מלאה על הדברים שיצרתי, על הפעולות שעשיתי ועל התוצאות שהשגתי. מתוך ההבנה שאני בחרתי והשפעתי על הדברים והכול נוצר בזכותי לטוב ולרע.

לרוב אנו יצירה של הסביבה, אנו מושפעים מהעבודה, מהחברים, מהסרטים ומכל אשר נכנס ויוצא מחיינו.

לדוגמא: ארז מחליט כי הוא מעוניין להקים בר מסעדה בתל אביב, הוא מתכנן וחושב על כך כל היום. לאחר כשבוע ארז פונה לשתף את איציק (חבר שלו) ברעיון שלו . איציק שומע, מתרשם ואז מספר לארז על חבר שלו שפתח גם הוא בעבר בר בתל אביב ולא הצליח. ואיבד המון כסף ולבסוף סגר אחרי שנה את הבר.

משפטים כמו " אחי למה לך להיכנס לזה זה רק ירושש אותך ובסוף אתה תתבאס" וכדו' הם משפטים שאיציק אומר כל השיחה. ארז מסיים את השיחה עם חברו והולך לביתו בהרגשה מוזרה. משהו מרגיש לו לא נעים . אחרי בחינות קצרות פתאום העסק הזה נראה לאבי לא מתאים קשה ועם סיכון גדול והוא מחליט לוותר על החלום שלו. 

 לאחר שקראנו את הדוגמא מה לדעתכם היה קורה אילו אותו אדם לא היה נותן לחברו להשפיע עליו?

אתם צודקים! הוא היה בוחן את הדברים בהרגשה טובה , ויתכן שאף היה פותח בר מסעדה והיא הייתה מצליחה מאד. אבל החבר הטוב של ארז בלי לדעת ניפץ את החלום של חברו.

יחד עם זאת חשוב לזכור, שאין זה דבר רע להיות מושפע מהסביבה! אך חשוב לשים לב שההשפעה היא חיובית, ולדאוג שיהיה איזון בין "להשפיע" לבין "להיות מושפע".

עליך לבחון את המידע שמגיע אליך בכל עת ולבחור על פי תחושת הבטן שלך. כי זו שאמיתית ונכונה עבורך ביותר. לא פעם אנו מושפעים מהסביבה אנו מקבלים החלטה, רוצים להגשים את החלום ואז כאשר אנו מחליטים לפעול באה הסביבה ומתוך רצון לגונן עלינו שלא ניפגע מנסה לנפץ לנו את התוכניות או להגיד לנו שלא נצליח.

לכן המלצה שלי השפיעו על חייכם, היו מושפעים לטובה,  צאו לפעולה ואל תתנו לסביבה לנפץ לכם את החלום  , ואל תשכחו אתם היצירה המופלאה של חייכם!

הוסף תגובה