חזה עוף מתאים גם לשומרי המשקל מבינינו

מילדותינו מלווה אותנו חזה עוף כמרכיב מרכזי בתזונה שלנו. זהו חלק מרכזי כמעט בכל ארוחה שאנחנו מספקים לילדינו ולעצמנו וזאת בשל היתרונות הרבים שחזה העוף מביא אל השולחן. הן מבחינת הערכים התזונתיים, הגיוון האפשרי, הזמינות, הטעם וגם המחיר.

למה ילדים אוהבים חזה עוף?

כמעט אין אחד מאיתנו שלא גדל על שניצל ונשאר עם האהבה הזאת גם בבגרותו. בתור ילדים, אנחנו אוהבים את הרכות של חזה העוף, את הנוחות של האכילה שלו וכמובן את הטעם. עם או בלי פירורי לחם, הוא משתלב נהדר עם צ'יפס וקטשופ- מאהבותיו הגדולות של כל ילד ממוצע.

ולמה ההורים שלהם אוהבים חזה עוף?

אצל ההורים, חזה עוף עונה על כל כך הרבה צרכים: קל מאוד להכין אותו, הילדים סופסוף מסיימים את כל מה שבצלחת, אפשר לגוון וליצור מאכלים שונים מאותו מוצר והמחיר שווה לכל נפש. בנוסף, אתם יודעים שהילדים מקבלים ערכים תזונתיים חשובים ולא אוכלים ג'אנק.

הערכים התזונתיים של תבשיל חזה עוף

ארוחה הכוללת תבשיל חזה עוף מכל סוג שהוא, תספק לנו את אחד מאבות המזון החשובים לגדילה ולהתפתחות בכל הגילאים- החלבון. חזה העוף הוא מקור מצוין לחלבונים, הוא גם עשיר בברזל התורם להעברת החמצן בגוף וגם באבץ שהוא מינרל חיוני בבנייה ושמירה על מערכת החיסון שלנו.

חזה עוף מתאים גם לשומרי המשקל מבינינו

באופן כללי, עוף הוא בשר שאינו שמן במיוחד. חזה עוף הוא חלק דל מאוד בשומן, אך עדיין בעל טעם ואינו מאבד לחלוטין את העסיסיות הבשרית שכולנו אוהבים. החלבונים שבהם הוא עשיר הם מרכיב חשוב ביותר בדיאטה ולכן הוא מככב כמעט בכל התפריטים הדיאטטיים כמאכל שניתן ליהנות ממנו, לשבוע ממנו ולא לשלם על כך בהיקף החגורה.

והגיוון של מתכוני חזה עוף הוא עצום

אתם בוודאי כבר אוחזים באמתחתכם מספר מתכוני חזה עוף, תבשילים קלים ומהירים להכנה, שכוחם בטעמם כמו בפשטותם. אם זה שניצל או חזה עוף על מחבת, סלט חזה עוף, קציצות חזה עוף או אפילו תבשיל חזה עוף ברוטב. חזה העוף הוא משהו שתמיד טוב שיש בבית, תמיד קל להכנה ואף פעם לא משעמם.

דוגמאות של מתכוני חזה עוף: חזה עוף מוקפץ

דוגמא למתכון פשוט מאוד של חזה עוף מגיעה דווקא מהמטבח הסיני והיא חזה עוף מוקפץ עם ירקות. זו מנה עשירה בטעמים, בריאה ומשביעה ביותר. את אותו החזה המוקפץ ניתן גם להוסיף לסלט קר. סלט חזה עוף הוא שדרוג עצום למי שסלט פשוט משעמם ולא משביע אותו. ההכנה, שוב, קלה ואורכת מספר דקות בלבד.

קציצות חזה עוף

גם קציצות חזה עוף הן מתכון נפלא לכל ארוחה. קציצות מטוגנות או ברוטב עם כל תוספת שתרצו, כשהילדים לרוב יעדיפו אותן מאשר את קציצות הבקר. אם ברצונכם להיות בטוחים שלא מוסיפים לחזה העוף שומן, עור וחלקים אחרים, בקשו שיטחנו את חזה העוף מול עיניכם או עשו זאת בעצמכם בעזרת מכונה ביתית.

איפה לקנות חזה עוף?

תמיד עדיף לקנות טרי ולא קפוא. כך נשמרים הערכים התזונתיים ולא מתווספים כל מיני חומרים משמרים למיניהם. חשוב לשים לב לניקיון, להיגיינה ולאסתטיקה של הקצב ממנו אתם קונים וגם של המקום עצמו. על קצב טוב תוכלו גם לסמוך עם טחינת הבשר שלכם, ותדעו שאתם מקבלים חזה עוף טרי ונקי, עם כל היתרונות שיש לו להציע.

הוסף תגובה