חשיבות שמירה על ניקיון מכונת הקפה

איזה כיף לכם. קניתם מכונת קפה מקצועית ואתם יכולים להכין לעצמכם את המשקה החם והטעים בצורה מקצועית. אבל אחד הדברים החשובים למחזיקי מכונות קפה בבית, הוא הניקיון שלהן. תופתעו לדעת עד כמה טעם הקפה משתנה לאחר הניקיון ועד כמה הוא חשוב כדי להעניק לכם את הקפה המקצועי ביותר.

נתחיל דווקא בסיבה הפשוטה: נקי זה יותר נעים

תיכף נגיע לשלבי הניקיון, ההמלצות ותדירות הניקיונות, אבל קודם בואו נדבר על העניין הבסיסי ביותר: קפה יכול להיות עסק די מלכלך. האבקה, הסוכר, מעט חלב שנשפך. הכל יכול להפוך לעיסה דביקה ולא נעימה. לא עדיף לנקות את המכונה וסביבתה באופן קבוע וליהנות מהכנת קפה נוחה ונעימה יותר?

ונעבור לניקוי מכונות קפה

עכשיו נדבר על מה שעושה הניקיון והיעדרו לעבודה של מכונות קפה: תחזוקה לא נכונה, או אי תחזוקה בכלל, יביאו לקפה לא איכותי. ואיך? המכונה לא תחמם בטמפרטורות הרצויות, לא תערבב את האבקה כמו שצריך, תיצור תערובת קפה לא טובה ולמים עצמם יתווסף טעם לוואי. אגב, כתוצאה מכל אלו, גם הריח האהוב לא יהיה אותו ריח.

אז איך מנקים מכונות קפה?

בעיקרון, לכל מכונת אספרסו יש את הוראות הניקוי שלה, משום שכל מכונה מורכבת ופועלת קצת אחרת. הכללים הראשונים והחשובים ביותר הם לנתק את המכונה מהחשמל ולתת לה קצת זמן להתקרר. כך לא תסתכנו ותוכלו לנקות את כל חלקיה מבלי להיכוות.

מכונות קפה כוללות חלקים רבים הזקוקים לניקוי

טוב, לא להיבהל. לא צריך לבצע ניקוי יסודי של מכונות קפה פעם ביום. פשוט תדאגו לעשות זאת מידי פעם. אלו החלקים שרצוי לנקות יותר מכל:

החלק החיצוני של המכונה, הגוף עצמו

  • ראש המיצוי
  • מיכל המים (רצוי פעם בשבוע)
  • צינורית ההקצפה
  • המגש ומיכל ניקוז הנוזלים
  • המיכל של פולי הקפה
  • מסנן הקפה

את רוב החלקים לא מומלץ לשטוף במדיח כלים אלא ידנית. אמנם קצת קשה יותר, אך משאיר את חלקי המכונה יעילים לאורך זמן רב.

מכונות קפה דורשות להימנע מאבנית

גם כאן האבנית היא נגע הרסני מאוד. מכונות קפה סובלות רבות מאבנית וזה מתבטא בטעם הקפה שייפגע וגם בצנרת המזערית של המכונות, שעלולה להיסתם. אז מה עושים? מכונת אספרסו שואבת את המים מהמערכת הביתית. אם תתקינו בצנרת שלכם מטהר מים שמונע אבנית, תפתרו את הבעיה לתמיד.

כדאי לבצע גם פעולות ישירות, מייד לאחר הכנת הקפה

הדרך הטובה ביותר לשמור על מכונת קפה נקייה, היא לבצע פעולות מסכלות לכלוך מייד עם סיום הכנת הקפה. ולמה הכוונה? מייד כשסיימתם להקציף, נקו את צינורית ההקצפה בעזרת מטלית לחה. אותו דבר עשו גם עם ראש מיצוי הקפה. את המסנן שטפו כמו שצריך ותנו לו להתייבש. את המגש רוקנו מהמים שהצטברו בו.

רוצים להימנע מניקוי כמעט לתמיד? קחו מכונות קפה עם קפסולות

זהו סוג מכונת הקפה המומלץ ביותר עבור העצלנים שבינינו, אלו שרוצים שהמכונה שלהם תעשה עבורם הכל וגם תשמור על סביבה נקייה. מכונת אספרסו עם קפסולות היא כזו שבה כל מה שאתם צריכים לעשות הוא ללחוץ על כפתור. לא הקצפה, לא מסנן ולא כלום. מכונות קפה כאלו יעשו לכם את החיים קלים ביותר.

הוסף תגובה