מדריך לבחירת מכונת אספרסו

מכונות קפה הן בעצם המכשיר האולטימטיבי למצב רוח טוב על הבוקר. אין כמו להתחיל את היום על ספל אספרסו טרי ואיכותי שיצא זה עתה מתוך מכונת אספרסו ביתית. שאיפה אחת מהארומה המיוחדת והעייפות הרגילה של הבוקר מתפוגגת.

מכונות הקפה היו מאז ומעולם מכשיר מופלא לייצור קפה איכותי. בעבר היו מכונות אספרסו נחלתם הבלעדית של בתי קפה ושל אנשים עמידים המסוגלים לשאת בעול הכלכלי של רכישה יקרה שכזו. כיום, כאשר המכונות נעשות זולות משנה לשנה, גם אנו האזרחים הפשוטים יכולים להתפנק לנו במכונת קפה איכותית.

איך בוחרים מכונות קפה?

השוק מוצף מכונות קפה ממגוון גדול של ארצות מוצא וחברות. איך ניתן לבחור בין כל אותם מוצרים דומים? השוק כל כך מבלבל- ומה בסך הכול בקשנו? לשתות קפה. אל חשש, בשורות הבאות ננסה לעשות בשבילכם קצת סדר בבלגאן.

מזה זה בעצם חצי אוטומטי?

מכונות הקפה הפופולאריות ביותר כיום הן המכונות החצי אוטומאטיות. ברכישת מכונת אספרסו חצי אוטומטית תהנו מצד אחד מן הקלות שבה תוכלו להכין קפה (אל מול המכונה הידנית והמסורבלת) ומצד שני תקבלו מכונה במחיר נמוך יחסית למכונה האוטומטית.

הפרמטר החשוב ביותר בבחירת מכונות קפה הוא כמובן ההתרשמות שלכם מן התוצרת. חשוב מאוד, בבואכם לבחור מבין מכונות אספרסו שונות, לטעום את הקפה המוכן. בסופו של דבר אתם מעוניינים לקנות מכונה שתכין לכם קפה כלבבכם. אם קניתם מכונה משוכללת, יוקרתית ונוחה לתפעול שתכין קפה שלא קולע לטעמכם- פספסתם את המטרה. תוכלו לטעום את הקפה הן אצל חברים והן בחנויות המוכרות את המכונות.

חומרי גלם למכונות קפה

המכונות עובדות עם שלושה סוגים של חומרי גלם. הראשון והזול ביותר הוא אבקות הקפה הטחון. אם תבחרו במכונה שכזו תהנו מהמחיר הזול ביותר לכל כוס קפה. מצד שני רצוי לדעת שברכישת קפה שכזה אתם מוותרים על מידה מסוימת של טריות ובנוסף, אבקות הקפה הן הגרסה המלכלכת ביותר בגזרת מכונות הקפה.

חומר הגלם השני אותו תוכלו לרכוש לטובת הכנת הקפה שלכם, הוא פולי קפה איכותיים. מכונות קפה אשר עובדות עם חומר גלם שכזה, מחזיקות מיכל קטן בראשן ובכל פעם שנרצה להכין לעצמנו קפה, הן יטחנו לנו במקום את הפולים. ככה נבטיח לעצמנו קפה טרי ביותר.

והיוקרתי מכל: הקפסולות

הגרסא השלישית והיוקרתית ביותר היא קפסולות הקפה. מדובר בקפסולות אטומות הרמטית עם קפה איכותי. המכונה מנקבת חורים קטנים בקפסולה וחולטת את הקפה מיד עם החירור. השיטה הזו מבטיחה לנו את הקפה הטרי ביותר שנשמר באריזת וואקום ממש עד לרגע הכנתו, בנוסף לשיטת התפעול הנקייה ביותר. בתום ההכנה פשוט נזרוק את הקפסולה המשומשת לפח והמכונה מוכנה לסבב נוסף.

מכונות קפה צריכות להיות פרקטיות

העצה האחרונה בבחירת מכונות הקפה תהיה בנושא הפרקטיות: מכונת אספרסו חייבת להיות נוחה למשתמש. שימו לב לגודל המכונה לעומת המקום שאתם מקצים לה על השיש. בדקו את קלות הפירוק של החלקים, משום שעם חלקם תצטרכו להתעסק מידי יום (במיוחד מגשים, מיכלים ומסננים).

חשוב לא פחות הוא להבין את פעולתה של המכונה. בהכנת הקפה עצמו אתם תשתפרו ככל שתשתמשו בה יותר, אך אם לא תבינו איך היא פועלת, האימון שלכם יהיה בעיקר איך להתגבר על תסכול. מכונות קפה היום מיוצרות בשבילכם, בחרו את זו הנוחה ביותר.

הוסף תגובה