מסחר באיביי: סוגים של לקוחות

מי שרוצה להצליח במסחר באיביי צריך ללמוד את הנושא ולדעת איך האתר הזה מתנהל. אחד מהדברים החשובים שכדאי להכיר הוא את הלקוחות של האתר – הגולשים שרוכשים שם מוצרים ואולי אלה שיהיו הלקוחות שלנו. מיהם הקונים באיביי? מהם הסוגים השונים של הלקוחות של האתר? הנה תיאור קצר של כמה טיפוסי לקוחות עיקריים

זה שבא לבקר

הגולש הזה שמע על איביי. הוא סקרן והוא בא להסתובב באתר כמו שתייר מגיע אל השוק ומתחיל לשוטט בין החנויות. אין לו מטרה מוגדרת אבל ייתכן מאוד והוא יגלה משהו שמאוד ימצא חן בעינו והוא ירכוש אותו – מזכרת מסוג כלשהו. חלק מהסקרנים נכבשים בקסם של השוק הגלובלי הזה והם הופכים מכורים או מוכרים – אולי הם אפילו ייקחו קורס איביי כדי להפוך למומחים.

זה שיש לו מטרה

הגולש הזה זקוק למוצר אחד ספציפי. הוא לא משוטט סתם באתר אלא יודע בדיוק לאן הוא רוצה להגיע. כשהוא חולף בשוק הוא לא מסתכל לא ימינה ולא שמאלה עד שהוא מגיע לחנות שבה ישנו המוצר שהוא מחפש. הוא אולי ישווה כמה חנויות אבל הוא לא יחפש מוצרים אחרים. עם זאת קורה לפעמים והלקוח הממוקד הזה מניח לרגע לעינו לשוטט והנה הוא נופל בקסמו של מוצר נוסף – משם, מי יודע מה יקרה…

 

זה שאוסף דברים

איביי הוא גן עדן לאספנים. האספן מחפש מחזיקי מפתחות עם דמיות של מלחמת הכוכבים (הסרטים הישנים, כמובן) ואיביי הוא המקום בשבילו. הוא מחפש את פריטי האספנות שלו ושאר המוצרים בשוק לא באמת מעניינים אותו. מצד שני בכל אספן טמון עוד אספן: מי שהתחיל עם מחזיקי מפתחות אולי יעבור יום אחד לאיסוף ארנקים ועוד מוצרים – השמיים הם הגבול והוא יכול להיות לקוח מוצלח מאוד.

זה שמחפש משהו

הגולש הזה יודע שהוא רוצה לקנות משהו אבל הוא לא בטוח מה הוא רוצה לקנות. הוא משוטט בשוק והדוכן הססגוני ביותר עשוי ללכוד את תשומת ליבו. זהו לקוח שמבקש להילכד – לא כדאי לפספס אותו…

זה שמחפש מציאות

הוא דומה ללקוח הקודם – גם הוא משוטט ולא מחפש מוצר אחד מסוים. אבל הוא מחפש משהו בכל זאת: הוא מחפש מוצרים זולים. אותו לא ימשוך הדוכן הססגוני ביותר אלא הדוכן שמציע עסקאות משתלמות, מכירות סוף-עונה והוזלות.

זה שמחפש עסקים

הלקוח הקודם יכול להפוך לאיש עסקים – וייתכן שהוא תמיד היה כזה. הוא קונה בשביל למכור – כל מוצר נבחן היטב כדי לדעת אם יש בו סיכוי לרווח. איש העסקים מחפש לקנות בזול כדי למכור ביוקר – החלום של כל מי שנכנס לתוך העולם המפתה של מסחר באיביי.

זה שרוצה לבזבז כסף

זהו הלקוח שמככב בחלומות של כל הסוחרים: יש לו כסף והוא רוצה לבזבז אותו. הוא לא באמת צריך משהו אבל הוא כן מחפש משהו: את התענוג שבקניה משמחת. לו רק היו כל הלקוחות באינטרנט כמו האיש הזה, מוכנים לבזבז כסף על מוצרים חסרי ערך – אז היו כל הסוחרים עשירים וכל הלקוחות מאושרים.

***

מוגש בחסות hoplaebay – מקפיצים אותך באינטרנט. על מה שרצית לדעת על מסחר רווחי באיביי במקום אחד. בואו לבקר!

הוסף תגובה