מתכונים – מטוגן או אפוי ?

בשנים האחרונות אנחנו מגלים כי קיים קשר ישיר בין תזונה לבין בריאותינו, ואכן ניתן לראות כי אנשים רבים תרים אחר מתכונים, מסעדות, חנויות וסדנאות – אשר יסייעו להם להביא יותר בריאות אל התפריט היומי שלהם.

כולסטרול, בעיות לב, לחץ דם, סוכרת, מיגרנות ומחלות נוספות נקשרים בימינו לתזונה והתרופה מגיעה בדמות עשה ואל תעשה, כך למשל מתכונים למאכלים מטוגנים הם בבחינת אל תעשה בעוד שאוכל מבושל, טבעי ואורגני – מצווים לתפוס חלק עיקרי בתפריט היומי של כל אחד ואחת מעימנו.

מתכונים – גם טעים וגם מזין !
מאחר ולאדם המודרני כיום אין פנאי וזמן, ריכזנו עבורכם כמה רעיונות שיסייעו לכם בבואכם לשמור על תזונה בריאה יותר.

סדנאות תזונה – אחת הדרכים היעילות ביותר לרכוש ידע מעשי שיסייע בשינוי הרגלי תזונה קיימים היא באמצעות סדנאות תזונה. שם תוכלו לדבר עם דיאטנים ואנשי מקצוע, תוכלו לקבל טיפים (למשל כאלו שיספרו לכם שמוטב להעדיף עוף  על פני בשר), תוכלו לקבל מתכונים נפלאים ובנוסף, תוכלו להיות בחברת אנשים המרגישים כמותכם, גם הם מנסים להתמודד עם שינויים בהרגלי התזונה שלהם, ולכן הם יכולים להוות סביבה חברתית תומכת. כיום תוכלו למצוא סדנאות תזונה שונות ביניהן, סדנאות ניקוי רעלים, חוות בריאות, סדנאות בריאות ועוד.

חנויות בריאות – אם יש לכם זמן ללכת אל הסופר תוכלו בוודאי לשלב במסע הקניות שלכם עצירה בחנות בריאות. כך תוכלו לשלב מוצרים בריאים בתפריט היומי שלכם. אין הכרח לחפש מתכונים חדשים, השתמשו במתכונים ישנים אך שלבו בהם רכיבים בריאים יותר שרכשתם בחנות הבריאות.

מתכונים – אם אתם אוהבים לבשל וחוששים מהמיתוס הרווח כי "אוכל טעים – זה אוכל משמין", אז תרשו לי לנפץ אותו. יש כיום לא מעט מתכונים מדהימים. אם אתם חובבי עוף תוכלו בקלות יחסית למצוא מתכוני גורמה עשירים בערכים תזונתיים ובריאים שבד בבד עם היותם בריאים הם גם – טעימים.  

אינטרנט – נכון קצב החיים המהיר שלנו מונע מאיתנו, לא אחת, לשמור על הבריאות שלנו, אך כולנו גולשים באינטרנט. האינטרנט הוא כלי נהדר למציאת מתכונים, סדנאות, אנשי מקצוע, חנויות, יועצים ועזרה. השתמשו באינטרנט ככלי אינפורמטיבי שיסייע לכם לעבור לחיים בריאים יותר. תוכלו למצוא מתכונים נפלאים כגון: פשטידת בצל, סלטים, עוגות פאי, קציצות, חומוס, עוגיות, ספגטי ואפילו סושי.

אז מי אמר שהאדם המודרני איננו יכול לשמור על הבריאות שלו, לרשותנו עומדים כל העת מגוון רחב של מתכונים, אנשי מקצוע, סדנאות וחנויות – שמהווים כלים חיוניים בידי מי שהחליט לבחור בחיים !

הוסף תגובה