עוגיות שכל ילד אוהב

גם אתם מהאנשים שאוכלים צהריים רק בשביל להגיע אחר כך לקפה עם עוגיות? הפתרון המושלם לאירוח, זריקת המתיקות האידיאלית בנפילת הסוכר שאחרי הארוחה – העוגיות הן פינוק קטן ומתוק. הבעיה היחידה היא שאי אפשר להפסיק לאכול אותן.

אכילת עוגיות: בכל התרבויות

זה נדמה שהן תמיד היו שם. מטקס התה הידוע בארבע אחר הצהריים אצל הבריטים ועד לתה עם עשבי התיבול כמו נענע ושיבא הנהוג בעמי המזרח. העוגיות תמיד היו שם, מהמזרח ועד המערב. כמעין ארוחת ביניים קלה ומתוקה, כמחווה של אירוח והצהרת שפע של המארחים, עשרות סוגים שונים לתרבויות שונות ושפע של טעמים.

מה הופך עוגיות לדבר כל כך ממכר?

אמנם אין תשובה מדעית לשאלה הזאת, אך בתור חובבי עוגיות נלהבים, אנחנו יכולים לנסות ולנחש: קודם כל זהו עניין של מסורת. הטקסים שהזכרנו קיימים כבר מאות שנים ועברו מתוך הרגל מדור לדור, יחד עם מתכוני עוגיות ביתיים וסודיים. ואם זה מה שאומר לחיות מתוך הרגל, אנחנו מוכנים לזה בכל פה.

סיבה נוספת – המתיקות. זו לא מתיקות חזקה ומשתלטת כמו של שוקולד או סוכרייה אלא מתיקות עדינה שמשתלבת נפלא עם כוס תה או קפה לצידה. גם הגודל שלהן שהופך אותן למין נישנוש וגורם לנו לא להרגיש רע עם עוגיה אחת פה ועוד אחת שם ו.. נו אתם יודעים איך זה ממשיך.

למה עוגיות ולא עוגות?

אז כנראה שגם כאן הגודל הוא העניין, אבל לא רק: עוגיות אפשר לחטוף היישר מהקופסה. אין צורך בצלחת, בכפית, זה לא מרגיש כבד כמו שעוגה לעיתים עשויה להרגיש, הן מחזיקות מעמד הרבה יותר זמן מעוגות ויתרון נוסף (שהוא גם חסרון…): חטא האכילה הרבה פחות מורגש. נגיע לזה בהמשך.

איך אתם אוכלים את העוגיות שלכם?

גם אם אתם לא עורכים טקסי תה רשמיים, לכל אחד מאיתנו ישנם מנהגים משלו לאכילת עוגייה: יש את הטובלים אותן בתה או בקפה, יש את הדובקים בסוג אחד כמו עוגיות שוקולד צ'יפס ויש את המשקיעים שמכינים צלחת עם מבחר סוגים לתענוג של סוף הסייסטה.

סכנה שמאחורי העוגיות

הן כל כך קטנטנות וחמודות, מי היה חושד שדווקא עוגיות תמימות צריכות לעורר אצלכם את כל מנגנוני ההגנה? בגלל גודלן, בגלל שכל כך בלתי מורגש לחטוף ולנשנש בלי לשים לב כמה באמת אכלנו, העוגיות יכולות להיות מלכודת קלוריות רצינית. אנחנו לא אומרים לוותר – מי כמונו יודע שיש דברים שאסור להגיד – אבל שימו לב לכמות וגם לסוגים השונים.

עוגיות חמאה, עוגיות שוקולד – המובילות ברשימת החטאים

קחו למשל עוגיות חמאה. זה סוג העוגיות שנראות לגמרי תמימות – לא כמו עוגת קצפת תלת שכבתית שמאותתת לנו מרחוק וכל כך כיף לאכול אותן בכלל בלי להרגיש. יחד עם עוגיות שוקולד, הן מהוות את סוג העוגיות שצריך לשים לב לגביהן ופשוט לא להגזים.

ומנגד: עוגיות גרנולה וגם עוגיות טחינה לשמירה על הגזרה

אפשר לאכול עוגיות ולשמור על הגזרה. עוגיות גרנולה או עוגיות טחינה הן דוגמה מצוינת לבריאות וטעם נפלא ויש עוד עשרות מתכוני עוגיות שישמרו על גזרתכם. אין צורך לוותר על כמה עוגיות חמאה או שוקולד מדי פעם, אך איזון בין הסוגים יאפשר לכם להמשיך ליהנות מהטעם והריח של עוגיות טריות שאנחנו כל כך אוהבים ולא לשלם על כך בגזרה.

הוסף תגובה