עולם מודולרי / היום ניתן לחיות בצורה מודולרית – הכיצד?

עולם התבניות

 

בעבר, העולם היה עולם של תבניות מוכנות מראש, עולם סטטי וצפוי מאוד. כיום, העולם הישן כמעט ונעלם והעולם החדש והמודרני הוא עולם מודולרי, דינמאי, לא וודאי אבל מאוד מדוייק ומשוכלל.

 

בעולם התבניות המוכנות של פעם לאנשים היו אפשרויות מצומצמות מאוד לחיות. כולם היו חייבים למצוא חתן או כלה, להתחתן באמצעות מוסדות הדת, להביא מספר ילדים ולעבוד כשכירים. הכל היה מובנה מאוד, צר ונטול בחירה אישית. בעולם התבניות אין מושגים כמו "באמצע", "יצירתיות", "ליצור משהו אחר" או "התאמה אישית".

 

 

 

העולם המודולרי

 

העולם המודולרי הוא עולם שונה בתכלית והוא המציאות של היום. אם פעם כל עובד היה חייב לבוא לעבודה משעה 8 עד שעה 5 בלי קשר אם הוא עובד, תורם, אפקטיבי וחיוני לתפקידו – הרי כיום אנשים פחות ופחות נמדדים לפי תבנית מוכנה וסטטית אלא לפי פרמטרים אחרים: תפוקות, בונוסים, סגירת עסקאות, עבודה מהבית, ניהול פרוייקטים וכיו"ב.

 

בעולם המודולרי, אדם יכול לצאת מהתבניות הישנות, לא לעבוד משעה 8 עד 5, לא לדפוק שעון נוכחות – ועדיין להרוויח טוב, להגיע לתוצאות ולפעול אפילו ללא פיקוח של בוס בכלל.

 

 

 

הכל אפשרי, אם זה מתאים

 

בעולם המודולרי יש תנאי אחד בלבד – האם זה עובד? האם זה תורם? האם זה מביא לתוצאות? כל היתר הוא משני. אם אתם חיים בצורה מסויימת שהיא טובה לכם, עובדת עבורכם, יעילה ובריאה מכל יתר האפשרויות – אתם יוצרים במו ידיכם מודולריות שמתאימה לכם.

 

בעולם המודולרי הכל אפשרי. זה בדיוק כמו בלגו. יש לכם את אבני היסוד, אבל ההרכבה היא בידיים שלכם. אתם יכולים לבנות מה שאתם רוצים. אתם יכולים להרכיב את הלגו בצורה ובאופן שטובים לכם. יש לכם את החופש לבנות את החיים שלכם בצורה שמתאימה לכם, ולכם בלבד.

 

תבנו את החיים שלכם

בעולם התבניות המוכנות לא היה מצב שבו אנשים יכלו לבנות לעצמם חיים. החיים היו מוכנים מראש בצורה מאוד מאוד מסויימת ואסור היה לחרוג מתבנית החיים אפילו במילימטר.

 

מי שסטה – הוענש. מי שהעז לחרוג – הוגלה, הוחרם או הומת. אבל כיום, בעולם המודולרי – אין כבר תבניות מוכנות מראש. אתם יכולים ליצור לעצמכם תבנית מסויימת שמותאמת אליכם אישית. יותר מזה, אתם יכולים לשנות אותה ללא הרף בהתאם לנסיבות המשתנות. אינכם כבולים עוד לתבנית כלשהי.

 

וטיפ לסיום: פעם היו חייבים לעבוד משעה 8 עד 5. היום כבר לא. פעם היו חייבים להתחתן בגיל צעיר. היום כבר לא. העולם כיום הוא כל כך חופשי שהוא מאפשר לכם לחרוג מהנורמה ועדיין לא להיענש. הוא מאפשר לכם לברור מה טוב לכם מהמציאות במקום לבחור מה שרע לכם רק כי "זה הולך ביחד ואי אפשר להפריד". תזכרו, אתם לא חייבים לקנות חלה יחד עם היין רק בגלל שמישהו החליט שזה חייב ללכת ביחד ושם את זה באריזה אחת. אתם יכולים לקנות רק את מה שטוב לכם, ואת היתר פשוט לא לקחת.

הוסף תגובה