פנסיה – כל המידע שרצית וחיפשתם

ההמלצות של יועץ פנסיוני מקצועי, נועדו לשפר את גובהה של כל פנסיה. רצוי כי יועץ ההשקעות לא יתנבא לחזות תוצאות בהצלחה של שוק ההון על פי נתוניו הקודמים. גוף פנסיוני, שיש לו עבר מפואר של הישגים ברווחי השקעה חייב לייעץ נכונה על פי ניסיונו בחיסכון פנסיה. השקט הנפשי של כל חוסך חשוב לו, לכן כדאי לבחור בגוף השקעות בטוח שיש בו יועצים פנסיוניים מומחים. ניתן לשנות אף את ההוראות לגבי המסלול הפנסיוני שלכם מדי פעם. לא כדאי להפריז בשינויים ובמיוחד כאשר יש טלטלה בשוק ההון. המסלולים השונים של ביטוח פנסיה, יכולים לקבוע את הכיסוי הביטוחי במקרה חלילה של פטירה או במקרה של נכות. בחירה שלא תיעשה באופן נכון, יכולה לגרום לעמית, לחיות בדוחק.

כמה עמלה אנו משלמים על קרנות הפנסיה?

 

קרו פנסיה רשאית לגבות עד כ-6% דמי עמלה  מההפקדה השוטפת וכ-0.5% מהחיסכון שיצטבר בקרן. היום, ישנה תחרות גדולה מאוד בין קרנות הפנסיה השונות ולקוחות יוכלו להשיג דמי עמלה נמוכים יותר באמצעות פנייה לסוכן הביטוח. שימוש ביועץ פנסיוני פרטי, יוכל לבצע עבורכם את ההליכים הדרושים, כמו למשל ניהול משא ומתן על דמי ניהול פנסיה, שיכול להגדיל עבורכם את החיסכון ב-25%.יש לדעת, כי בקרנות הפנסיה השונות, 30% מכספי החיסכון מובטחים ע"י המדינה בריבית של 4.2% לשנה. לדבי ביטוחי מנהלים, כפי הידוע לכם מהראשון לינואר השנה, בוצעו שינויים לגבי פוליסת ביטוח מנהלים או תגמולים לעצמאיים, חיקוק זה , נובע מהתארכות תוחלת החיים שלנו. עד לפני החקיקה החדשה הזאת, ביטוח מנהלים היה מוצר פנסיוני מבוקש.

מדוע לא כדאי להסתמך על הביטוח הלאומי?

הכספים שמקבלים מביטוח הלאומי כמו קצבת הזקנה, אינם מספיקים כדי לחיות ברמת חיים סבירה. כולנו עדים, כיצד הרבה קשישים רעבים היום לפת לחם כי לא דאגו מספיק לעתידם. מה שנתן להרבה את הטריגר לחסוך היו הרבה כתבות על הקשישים האומללים הללו שכולם ראו בכתבות בטלוויזיה ובעיתונים. כולם היום מודעים לחשיבות של ביטוח פנסיוני כבר מגילאי העשרים ודואגים לעתידם, במיוחד לאור המצב הכלכלי הקשה שפקד את ישראל בשנים האחרונות.

הוסף תגובה