שוקלים עבודה במכירות בחוץ לארץ? סי וי. פול מייעצים.

שוקלים עבודה במכירות בחוץ לארץ? סי וי. פול מייעצים.

הקיץ מגיע וצעירים רבים, חיילים משוחררים וסטודנטים פונים לחפש עבודה בחו"ל.

ב'עגלות', במכירת ציורי שמן או בהזדמנויות אחרות, פעמים רבות מדובר בהצעה מצוינת 'לעשות כסף' ולזכות בחוויה של פעם בחיים, אך  זאת, קיימים 'מוקשים' רבים בתחום. אספתי עבורכם מספר דברים שמאוד חשוב לשים אליהם לב כאשר מחפשים עבודה בחו"ל:

  • מי החברה המגייסת ומי המגייסים באופן אישי?

כדאי לבצע בדיקת רקע על החברה ובעליה בגוגל ובדיקה ברשתות החברתיות. חובה לדבר עם עובדים העובדים בחברה כרגע או שעבדו בה בעבר. אל תתביישו לשאול את כל השאלות, כולל שאלות קשות כמו האם באמת מקבלים את מה שהובטח להם…

  • מי ההיבט החוקי של העבודה?

במדינות רבות עבודה ללא ויזה או ללא אישור יכולה להיות מסוכנת ובעייתית, חשוב לבדוק את הסטטוס מבחינת העסקה ומבחינת המצב החוקי של החברה והמוצרים שהם מוכרים.

  • כיצד אתם מופנים לחברה המעסיקה?

בדרך כלל חברות רציניות מגייסות באמצעי גיוס רציניים, אשר יכולים לעזור לנו גם בבדיקות רקע על החברה.

  • האם לחברה יש נציגות בארץ?

נציגות בארץ חשובה גם להורים או לבני המשפחה, במידה ומסיבה זו או אחרת הם אינם יכולים ליצור עמכם קשר וגם למקרה שמתעוררות בעיות.

  • האם אתם באמת בנויים לעבודה המוצעת?

ברוב המקרים מדובר בעבודה במכירות, על בסיס עמלות, כך שצריך למכור על מנת להתפרנס. מכירות היא לא עבודה פשוטה וצריך להיות מוכנים לאתגר ולדעת במה מדובר.

שימו לב שגם אם בדקנו הכל, לא מדובר בערבות לרצינותם ואמינותם של המגייסים או בעלי החברות. ישנן חברות מצוינות רבות ובאמת מדובר בהזדמנות מצוינת, אך חשוב לבדוק היטב את המעסיקים לפני ש'עולים על המטוס'.

* נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אך מיועד לנשים וגברים כאחד.
*כל הדעות והעמדות המובעות הן אך ורק של המחברת.
*הכותבת היא דניאל ביטון, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי, סי וי פול. החברה מציעה את שירותיה למעסיקים ומועמדים בתהליכי איתור, גיוס וניהול עובדים.
 

הוסף תגובה