5 פרמטרים לפיהם תקבעו איזו מתנה לתת בחתונה

5 פרמטרים לפיהם תקבעו איזו מתנה לתת בחתונה

כאורחים בחתונה, השאלה שמעסיקה אתכם יותר מכל שאלה אחרת היא איזו מתנה להעניק לחתן והכלה. אמנם ישנו "סכום מינימום" שמקובל לתת אותו באירועים, אך מסתבר כי ההחלטה של מרבית האורחים מבוססת על לא מעט פרמטרים שונים. 

לפניכם, 5 פרמטרים, שעם לקיחת כל אחד מהם בחשבון תוכלו להגיע להחלטה: כמה כסף להעניק במתנה לחתונה?

1.מידת הקירבה אל הזוג המאושר

הדבר הבסיסי ביותר הוא מידת הקירבה שלכם. מובן כי לא תעניקו את אותה המתנה לחבר הכי טוב שלכם ולקולגה למקום העבודה. אתם צריכים להבין עד כמה אתם קרובים לזוג המאושר, מהי מידת המחוייבות שלכם כלפיו ועד כמה אתם רוצים לפנק ולפרגן. בעוד ישנם אירועים עם גן אירועים ברחובות שאליהם תגיעו עם מעטפה שבתוכה מתנת מינימום, גם יהיו אירועים שתעניקו בהם מתנה כפולה.

2.ואיזו מתנה אתם קיבלתם?

המון פעמים אתם לא צריכים לשבור את הראש, זאת מאחר והיה מי שהחליט כבר עבורכם כמה תעניקו: הזוג שמתחתן כעת. במידה ואתם זוג נשוי שאירח את הזוג שמתחתן כעת, הרי שאותו זוג קבע את הרף למתנה. נהוג שלא להחזיר את אותה המתנה בדיוק, אלא קצת יותר. לדוגמא: הזוג העניק לכם במתנה כ-700 שקלים? יהיה יפה שאתם תחזירו 800. הסיבה? בכדי שאכן יהיה אפקט של מתנה ולא של "אני נתתי את מה שאתה נתת".

3.יוקרת מתחם האירועים

ישנם אורחים שלוקחים בחשבון גם את מתחם האירועים שבו נערך האירוע. האם כדאי לעשות זאת? החלטה שלכם. מובן כי ישם מתחמים יקרים יותר, לצד מתחמים שידועים כאלו המציעים מנות במחיר נמוך יותר. כשאתם בוחרים להעניק מתנה, כדאי שתיקחו בחשבון את השיקולים שלכם, ולא של הזוג שמזמין אתכם.

4.יום בשבוע, עונה בשנה

ישנם אורחים שבאירועי הקיץ בימי חמישי, נותנים מתנות גבוהות יותר פשוט מאחר והאירוע עולה לזוג יותר. ובעונת החורף בתחילת השבוע? הם מרגישים בנוח לתת קצת פחות. עד כמה פחות? מתנה שתכסה את עלות המנה פחות או יותר.

5.היצמדות לסטנדרט המקובל

כמו כן, חשוב מאד להיצמד לסטנדרט המקובל. במילים אחרות? אל תעניקו יותר מסכום המינימום. כיום, מדובר על סכום שנע בין 350-400 שקלים. חשוב להבין כי למרות שמדובר על מתנת מינימום בסיסית, עדיין מדובר על מתנה יפה מאד שגם לרוב מכסה לבני הזוג את עלות המנה. אז איזה סכום אתם תכתבו על ה'צק שלכם?

הוסף תגובה