דלתות מעוצבות

בעת שיפוצי מטבחים בתל אביב שהם כלליים בבית אחד הדברים שבעבר מאוד התלבטנו בו הוא לגבי דלתות כניסה, הפנים של הבית. האם אנחנו צריכים יותר דלתות כניסה שיגנו עלינו מפני פורצים, גנבים, רוצחים, אנסים וכל מיני מזיקים לבין דלתות כניסה שיהיו מעוצבות ויפות, כאלה שיגרמו לכך שכל מי שיכנס יחשוב אותנו לאנשים עם סטייל, לאנשים שאולי יותר מכובדים ממה שאנחנו. היום ההתלבטות הזאת כבר לא קיימת ואפילו קצת מיותרת, היום כל למי שרוצה, דלתות כניסה יכולות להיות גם וגם.
עוד בעניין שיפוצי מטבחים ברמת גן, העסק של "גם וגם" לא הגיע רק לתחום דלתות כניסה אלא גם להרבה תחומים אחרים בחיים המודרניים שלנו, היום אפשר להגיד שאנחנו אוכלים את העוגה ומשאירים אותה שלמה בכמעט כל התחומים בחיינו בתחום המזון, הארגון בבית, ארגון סדר היום שלנו, חינוך הילדים, קניות אפילו בתחום הלימודים האקמאים (בעיר ירושלים כיום אפשר ללמוד בשני מוסדות אקדמאים במקביל). בעידן המודרני אין דבר כזה שנקרא "בלתי אפשרי", היום אפשר עם קצת טכנולוגיה להשיג כל מה שרוצים.
עוד לגבי מטבחים בראשון לציון, בתחום המזון למשל, אם בעבר נאלצנו לוותר על המאכלים האהובים עלינו רק מכיוון שנאלצנו לבחור בינם לבין הגזרה הדקיקה שלנו או בינם לבין מצבינו הבריאותי- בהרבה מהמקרים אין לנו סיבה לוותר או לחלופין להרגיש רע עם זה, היום תחום האוכל ה"לייט" הוא מאוד "אין", בעיקר סוגי המאכלים המתוקים שמהרבה בחינות הם מאוד מסוכנים היום יש תחליפים, עם אחוזי שומן מועטים יותר ועם תחליפי סוכר לכל חולי הסוכרת שבמשך שנים נאלצו לוותר על כל מאכל שמכיל בתוכו סוכר. הדברים הללו שינו לנו את איכות החיים ברמה ניכרת מאוד.
עוד על מטבחים בגבעתיים – אם נזכר לרגע איך היו נראות דלתות הכניסה המאובטחות יותר של פעם, כמובן שלכולנו עולה לראש את אותו הדגם, כי כל דלתות כניסה מאובטחות היו נראות בדיוק אותו הדבר, כי זאת היתה האופציה היחידה, כך שבעבר המקומות היחידים בהם היו דלתות כניסה מעוצבות וכמובן לא מאובטחות- היום בכל מיני ישובים או בוילות שבהם האבטחה הייתה עוד לפני הדלת כניסה, הגדר מסביב לבית ומערכת האזעקה. להלן הוילות שנראה במקומות כמו הרצליה פיתוח, לא כמו הבתים של רובנו. למי שגר בעיר שאין לו מערכת הגנה חזקה ויקרה דלתות כניסה מעוצבות היו חלום שלא יכול להתגשם.
מטבחים בראשון לציון – למרות פתיחת האפשרות לעשות דלתות כניסה מעוצבות בכניסות לבתים עדיין אנחנו לא נראה דלתות כניסה מעוצבות בכל הדלתות שנכנס בהן כי כנראה שאנשים לא מודעים עדיין לאפשרות הנפלאה הזאת או שיש אנשים שעדיין לא אכפת להם אבל כשכן נכנס לבתים האלו אנחנו נראה שמי שמשקיע בכניסה לבית שלו הוא משקיע בתוך הבית שלו, כי השקעה מבפנים בסופו של דבר משתקפת בהשקעה מבחוץ, שאם מבחינה אישיותית מתבטא בתחום האופנה, מבחינת עיצוב הבית זה מתבטא בתחום דלתות כניסה. כך הדבר גם לגבי מטבחים בהרצליה.

הוסף תגובה