טיפים לבחירת מסך גיימינג

טיפים לבחירת מסך גיימינג

לפני שעידן האינטרנט והטכנולוגיה המתקדמת פרץ בשיא הכוח, עמדו לרשותם של משתמשי מחשבים ביתיים ועסקיים שלוש אפשרויות למסכים: CGA, EGA, VGA. אלו היו מסכים מאוד פשוטים, בסיסיים, גם האיכותיים שביניהם לא יצרו תחושה נעימה בהכרח, כשרצינו לשחק או לצפות בתמונות.

עם השנים זה כמובן השתנה לגמרי. היום מסכי מחשב נותנים לי תפוקה דומה לזו של מסכי טלוויזיה ולעיתים ברמות הגבוהות ביותר. לכן זה לא מפתיע, שגיימרים, מקצועיים או חובבנים, משקיעים אלפי שקלים ברכישת מסך גיימינג, בשביל ליהנות מהחוויה בצורה אופטימאלית.

מה זה מסך גיימינג ולמה צריך אותו?

מסך גיימינג הוא מסך מחשב שנועד עבור משחקים מורכבים, בין אם מדובר במשחקים רגילים או משחקי רשת, כאלה ששחקנים נוהגים לשחק מול שחקנים אחרים דרך האינטרנט.

מסך גיימינג נחשב הרבה פעמים הרבה יותר איכותי וטוב ממסך רגיל, מאחר ויש לו פרמטרים הרבה יותר ייחודים, מה שיכול לאפשר לשחקנים ליהנות מגרפיקה טובה יותר, הוא מאפשר להציג תמונות חדות וברורות יותר, לעלות סרטונים או קטעים אחרים מהר יותר, ולבצע מעבר מתמונה או סרטון מסוים למשהו אחר, בצורה מהירה ללא עיכובים מיותרים.

כל גיימר מקצועי או חובב, חייב לרכוש מסך גימיינג איכותי בשביל ליהנות מהחוויה אך יתרה מזו, בשביל שהוא יוכל לשחק בצורה נוחה, ברורה, מבלי שיצטרך להתמודד עם באגים, תמונות קפואות או עיכוב בהעברת הנתונים באופן שיגרום לו עוגמת נפש וחוסר יכולת לשחק מול הצד השני בצורה ישירה.

איך בוחרים מסך גיימינג

לפני שנציג מספר פרטים שיכולים לעזור לנו בבחירת מסך גיימינג, חשוב להדגיש שתי נקודות משמעותיות:

נקודה ראשונה – בדומה למחשבים, גם מסכים משתדרגים כל הזמן, ועל כן אנחנו יכולים לצפות שמסך אותו קנינו היום, יהיה ישן ולא רלוונטי בעוד שנה-שנתיים.

נקודה שנייה – אנחנו צריכים לקחת בחשבון שהשקעה במסך היא חשובה, מאחר והוא חלק בלתי נפרד מחוויית השימוש במחשב ובמשחקים בהם אנחנו בוחרים לשחק. לכן משתלם להשקיע בו את הכסף הדרוש לשם כך.

טיפים לרכישה נכונה

  • גודל – באופן טבעי, בדומה למסכי טלוויזיה, גם כאן אנחנו נרצה לקנות מסך גדול מספיק בשביל שנוכל לחוות את החוויה של המשחק בצורה אמיתית. אנחנו יכולים למצוא מסכים בגודל של 27 אינץ' ומעלה. זה גודל ממוצע, אך אנחנו נעדיף לקנות מסכים גדולים יותר, למשל 32 אינץ'.
  • רזולוציה – הכוונה היא לכמות הפיקסלים שיופיעו על המסך. במקרה של מסכי גיימינג, אזי נרצה מסכים 4K  או 8k. אז נהנה מתמונה הרבה יותר איכותית וטובה. ככל שהרזולוציה טובה יותר, כך נהנה מתמונה הרבה יותר טובה.
  • רענון – אחד הדברים החשובים במסכים בכלל ובפרט מסכים של גיימרים הוא קצב הרענון של התצוגה המופיעה על המסך. ככל שהקצב מהיר יותר, אז התמונה עוברת חלק וברור יותר, אז החוויה הרבה יותר משתלמת.

לקריאה נוספת על בחירת מסך גיימיניג וציוג נוסף לגיימינג – הכנסו לאתר פלאשי.

הוסף תגובה