5 דברים שלא ידעתם על עולם ה BDSM

5 דברים שלא ידעתם על עולם ה BDSM

כמה עובדות משעשעות שבטח לא ידעתם על סצינת הBDSM. לכל חובבי הקינקי והסקרנים למיניהם…

  1. BDSM הם ראשי התיבות של Bondage, Domination, Sadism, Masochism או בעברית: קשירות, שליטה, סאדיזם ומזוכיזם. כל מילה בראשי התיבות מייצגת עולם ומלואו ויחסי BDSM כוללים מגוון עצום של יחסי שליטה, העדפות שונות ומשחקי תפקידים המשתנים בהתאם לזיקה הטבעית של הנהנים מהתחום. כך למשל יש אנשים שמתחברים יותר לנושא הכאב, אחרים נהנים מהשפלות מילוליות, חלק מעדיפים מין אלים במיוחד ויש כאלו שמבצעים משחקי תפקידים בהם הגיל שלהם שונה מהגיל האמתי שלהם, או שהם מעמידים פנים שהם חיית המחמד והפרטנרים שלהם לסשן הם הבעלים שלהם. יש אנשים שאוהבים תחום אחד במיוחד ויש כאלו שמשלבים בין כמה תחומים.
  2. בשנים האחרונות עולם ה BDSM נהיה פופולארי יותר מפעם, בשל טרילוגיית הספרים, שהפכה לסדרת סרטים שוברי קופות  – 50 גוונים של אפור. הטרילוגיה מציגה את סיפור אהבתם של גבר חובב בדס"מ ואישה שלא מכירה את התחום ומתארת בפרוטרוט את חוויותיהם המיניות המסעירות. הספרים והסרטים גרמו להמוני אנשים ברחבי העולם להתעניין בנושא ולהפוך אותו לכמעט נורמטיבי, אך יש לזכור שעולם ה BDSM קיים כבר עשרות שנים וכולל חוויות מיניות מגוונות, גם כאלו שלא מתוארות בטרילוגיה.
  3. החלוקה המסורתית ביחסי שליטה היא בין שולט/ת לנשלט/ת, כשבאנגלית יש מבחר מילים שנועדו לתאר כל אחד מהתפקידים הללו. יחד עם זאת, יש לציין כי אנשים רבים הנהנים מיחסי שליטה לא מגבילים את עצמם לתפקיד אחד והם נעים בין היותם שולטים להיותם נשלטים. אנשים אלו נקראים לעיתים "מתחלפים" והם זוכים ליהנות מכל העולמות ולבחור לעצמם פרטנרים מתאימים לכל סוג של סשן.
  4. הכלל החשוב ביותר לגבי יחסי שליטה הוא שהם מתקיימים תוך הסכמה מלאה, שפיות וכבוד הדדי. גם כשמדובר באקט של מין לכאורה אלים וברוטלי, הוא שונה מהותית מחוויות של מין בכפייה ואונס. המשתתפים בסשנים של יחסי שליטה בחרו בכך מרצונם החופשי והם נהנים מקבלת כאב או השפלה מהפרטנרים שלהם, כשם שהשולטים נהנים מגרימת כאב והשפלה. לשני הצדדים בסשן יש מילת בטחון אותה הם יכולים להגיד או לסמן בכל עת, אם הם מרגישים שהסשן צריך להפסיק או שהם צריכים לנוח.
  5. עיסוק ב BDSM אינו מעיד בהכרח על בעיות נפשיות או פסיכולוגיות. לגבי רוב האנשים, מדובר בנדבך מסקרן המעשיר את חיי המין שלהם ומעניק להם הזדמנות להגשים פנטזיות פרועות בצורה מבוקרת.

הוסף תגובה