5 מיתוסים על תמלול הקלטות

5 מיתוסים על תמלול הקלטות

יצא לנו לאורך השנים לשוחח עם אלפי לקוחות שעבדו איתנו בהצלחה במשך השנים.

מה שאפיין לא מעט מהלקוחות הללו היא העובדה שלחלק הגדול היתה זאת הפעם הראשונה שהם נעזרים בשירותי תמלול הקלטות.

בשיחות עם האנשים הללו חזרו ועלו מספר מיתוסים שאשמח לנפץ עבור הלקוחות הבאים.

מיתוס 1: כל שירותי תמלול ההקלטות הם אותו דבר – האמת שזה אחד הדברים הכי רחוקים מהמציאות. אמנם ישנן מספר חברות בתחום, אך קיים פער גדול בין מה שכל חברה מציעה.
ההבדלים נובעים באיכות השירות, רמת הזמינות והמענה, הערך המוסף שנותנת כל חברה והשירותים הנוספים מעבר לתמלול ההקלטות בלבד (כמו למשל גם שירותי תרגום, תמלול של שפות שונות והוספת סימוני אינטונציה לתמלול ההקלטות)

מיתוס 2:  תמלול הקלטות זה רק הקלדה – תמלול הקלטות זה הרבה יותר מרק הקלדה של מה שנשמע בהקלטה. מתמלל טוב ידע לשייך את הטקסט הנאמר לדוברים השונים, להוסיף מאפייני אינטונאציה במקומות הנכונים וידע לדייק את הנאמר גם אם איכות ההקלטה אינה טובה.

מיתוס 3: הדבר היחיד שחשוב זה המחיר – כאשר אנו מגיעים לנושא של תמלול משפטי חשוב שנבין שהרבה פעמים הרבה מאד מוטל על הכף, מעבר לנושא המחיר.
למשל, רמת הזמינות והיכולת לתמלל דחוף עבור בית המשפט, האם לחברה המתמללת יש מינוי רשמי של בית המשפט, האם החברה יכולה לתת הצהרה ערוכה כחוות דעת מומחה לתמלול ועוד.

לכן, למרות שנושא המחיר הינו גורם שצריך לקחת בחשבון, הרי שההמלצה שלנו היא לשקול גורמים נוספים חשובים אף יותר.

מיתוס 4: זה זול יותר לבצע את התמלול בעצמי – זה אכן יכול לצאת יותר זול בתנאי שיש לכם את הניסיון, הזמן ואתם לא דואגים לגבי איכות התמלול. אחד הדברים שאנשים לא מודעים אליו הוא שכדי לתמלל שעה אחת של הקלטה יש צורך בכ-4 שעות של מתמלל מקצועי (ויותר מזה אם אתם לא כאלה). וכמאמר המשפט זמן=כסף אני מאמין בתפיסה של לתת לאנשי המקצוע לעשות את העבודה שלהם בעוד אתם מתמקדים במה שאתם טובים בו.

מיתוס 5: תמלול הקלטות רלוונטי רק לתחום המשפטי – אז האמת שיצא לנו לעשות תמלולים כמעט לכל תחום ונושא שתוכלו לחשוב עליו. החל מתמלול ישיבות מועצה או ישיבות עירייה, דרך תמלול ישיבות הנהלה, תמלול ראיונות, תמלול הקלטות של קטעי וידאו וסרטים ועוד.

הוסף תגובה