הנחיות – אחרי טיפול חומצה היאלרונית

הנחיות – אחרי טיפול חומצה היאלרונית 

טיפולי אסתטיקה באמצעות הזרקת חומצה היאלרונית הם אפקטיביים ביותר ומסייעים במילוי שקעים, העלמת קמטים והשבת נפח לעור פנים בוגר. על מנת להביא להצלחת הטיפול חשוב מאוד להקפיד על כמה הנחיות פשוטות בימים הסמוכים לטיפול – על מנת לשמר את התוצאה, לקבע אותה ולמנוע התפתחות של נפיחות או אודם שחורגים מגדר הרגיל. נציין כי טיפולי חומצה היאלרונית הם בטוחים באופן עקרוני, פשוטים, מהירים ומבוצעים מדי יום למיליוני נשים ברחבי העולם. אין לך מה לחשוש, אלא רק לא לשכוח להקפיד על כמה דברים קטנים.

הימנות משתיית אלכוהול

יש להימנע מצריכת אלכוהול למשך יום עד יומיים אחרי הטיפול. שתיית אלכוהול עלולה לפגוע בהצלחת הטיפול ולהביא לזיהומים מיותרים.

מנוחה

יש להימנע מפעילות ספורטיבית בימים שלאחר הטיפול, כמו גם הימנעות משהייה במקומות מאוד חמים או מאוד קרים – כמו סאונה למשל.

הפחתת עישון

כדאי מאוד גם להימנע מעישון בשלושת הימים שלאחר הטיפול, ואם אין אפשרות יש להפחית את היקף העישון כמה שניתן.

קרם הרגעה

יש למרוח קרם הרגעה או קרם שנקרא ארניקה מדי יום לאחר הטיפול. הדבר יסייע בטיפול בנפיחויות.

לגבי איפור

כדאי להימנע מאיפור בימים הסמוכים לאחר ההזרקה. הימנעי גם משימוש בספוגיות איפור, ובכלל ההעדפה היא לאפשר לעור הפנים כמה שיותר לנשום ולמרוח עליו חומרים מינימאליים. לאחר כמה ימים תוכלי לחזור לשגרת האיפור.

קוביות קרח

במידה ומופיעה נפיחות תוכלי להניח למשך כמה דק' קוביות קרח עם מגבת להקלת התחושה והפחתת רמת הנפיחות.

ועוד דבר חשוב

התוצאות המלאות של טיפולי חומצה היאלרונית כמו גם בוטוקס באות לידי ביטוי בצורה מלאה אחרי שבועיים בממוצע. ולכן, כדאי מאוד להמתין ולבצע טיפולים מסוג זה זמן מספק לפני אירוע משפחתי או מאורע חשוב. יש מקרים שבהם יש לחזור על הטיפול ולבצע הזרקה נוספת של חומצה היאלרונית למילוי השקעים – למשל במקרה של שקעים מתחת לעיניים. נכון יותר לבצע בשלבים מאשר להזריק בבת אחת כמות שעלולה להיות גבוהה מדי.

הוסף תגובה