כיצד לבחור חברת הסעות אמינה

יוצאים לטיול, נוסעים לחתונה, נוסעים לנתב"ג או סתם צריכים הסעה למקום מסויים?
בשנים האחרונות סובל תחום ההסעות מתופעה של נהגים "פיראטיים" כלומר נהגים אשר אינם רשומים במשרד נסיעות מסודר, אינם בעלי רישיון הסעה ואינם מקפידים על חוקי התחבורה וכבר קרה יותר מפעם אחת שנפתסו נהגים כאלה מסיעים 20 ילדים ויותר ברכבים שמיועדים ל 11 נוסעים.
מאמר זה מביא ליפניכם מספר עצות לפני שאתם בוחרים את חברת ההסעה בה אתם נוסעים, דבר שיכול להשפיע על כל חווית הטיול או הנסיעה.

1. לוודא שהחברה בעלת רישיון הסעות – לפי חוקי משרד התחבורה כל חברה או רכב חייבים להיות בעלי רישיון להפעלת חברת הסעות או רשומים במשרד בעל רישיון כזה.

2. אישור קצין בטיחות – חוקי משרד התחבורה מחייבים כי כל רכב העוסק בהסעות חייב לעבור בדיקה חודשית ע"י קצין בטיחות מוסמך. רכב שלא עבר בדיקה חודשית אינו רשאי להסיע נוסעים.

3. סוג וגיל הרכב – יש לוודא כי הרכב בו אתם נוסעים הינו משנתון חדש (עדיף 2000 ומעלה), בנוסף יש לוודא שהרכב בעל מזגן תקין וכי קיימים חגורות בטיחות בכל המושבים.

4. הנהג – במקרים של הסעת תלמידים או במקרים של הסעת ילדים יש לוודא כי הנהג עבר קורסים והשתלמויות בנושא, בנוסף יש לוודא כי אין לנהג עבר פלילי. בנוסף יש לוודא כי הנהג אינו נוהג ברכב יותר מ 12 שעות ביממה (חוק משרד התחבורה).

5. רכב מתאים – לוודא שברשות החברה רכב המתאים למטרת הנסיעה, מספר המושבים ברכב, תא מטען גדול מספיק, מערכת כריזה במקרה הצורך.

6. מוניטין – עדיף לבחור בחברת הסעות בעלת מספר שנות ניסיון בתחום ובעלת ציי רכבים גדול, דבר זה יאפשר עמידה בלוחות זמנים ומתן שירותי גם במקרים של תקלה ברכב.

שירות ההסעות בארץ נמצאים כיום בתקופה של חוסר וודאות. 
קיימים המון נהגים וחברות שפועלות ללא אישורים ופיקוח של משרד התחבורה, רכבים רבים אינם עומדים בדרישות ונהגים רבים נוהגים שברשותם גיליון עברות רחב במיוחד, דבר הגורר הנוסעים למצב של סכנת חיים. לכן בתחום כ"כ מסוכן ומכריע אנא הקדישו תשומת לב רבה יותר בעט הבחירה הבאה של חברת ההסעות שלכם.

הוסף תגובה