נופש בטורקיה. המלצה,הלצה והצצה

לפני ימים מספר חזרתי מחופשה,מה שקרוי בלשון המשווקים נופשון.וואלה מה אגיד לכם להשאר בארץ עולה יותר,טורקיה ארץ האפשרויות הבלתי מובנות,טיסה+העברות+אחלה מלון(4 לילות)+פנסיון בסגנון הכל כלול,כל-כך הרבה פלוסים רק המחיר יותר מינוס מנמוך.סוכנת הנסיעות הציעה לי אחלה דיל ועוד בחגים השבתי בחיוב.שלפתי את כרטיס הפלסטיק אך זו אמרה שאינה מאמינה כי אספיק להגיע לשדה בזמן הקצר שנותר עד לטיסה,גייסתי את כל כובד שיכנועי והפצרתי עם כל ההסברים שבעולם- אני כבר ארוז,יש לי רכב מהיר…שיכנעתי קיבלתי אור ירוק צא לדרך.

עברנו את שיעמום הדיוטי פרי נפרדנו לשלום מג'ימס ריצרדסון ויצאנו כמצוות רותי(לקנות בדיוטי) מבושמים את הארץ.

ראשית לשם גילוי נאות אני לא נציג של משרד התיירות הטורקי ולא של אף גוף אחר ויתרה מזאת עד הפעם לא נלהבתי מביקוריי הקודמים בארץ הרחת- לוקום.אך הפעם אלילת המזל בסיוע אחלה חברה ישראלים במלון גרמו לי הנאה מתוקה מבקלווה.

פחות משעת נסיעה מהשדה באנטליה ועד למלון שהאר ריזורט,סמוך לעיר מנבגד.המלון לא הבטיח הרבה(אנונימי יחסית) אבל קיים המון,חדרים מרווחים,פלאזמה,ניקיון מופתי אך רק בבוקר היום נחשפנו לחלק מפינוקיו בריכות,מגלשות מים,ספא-חמם טורקי,חוף ים עם שלל פעיליות אקסטרים,גינות ועוד…אבל ביננו הכל נעים אותי מעניין יותר מה שטעים.

ראשית המקום מומלץ לאנשים סנילים ,כדאי לשכוח כמה אוכלים וחשוב להתנתק מספירת הקלוריות.חדר אוכל מרכזי עם שפע עצום ,מבחר מרשים של מנות עיקריות-בשרים,דגים,עופות,סלטים צבעוניים וחינניים ורוב המבחר הססגוני משתנה מארוחה לארוחה,יוצאים למרפסת המסעדה ושם מידי ערב מנגל חביב  מאתגר אותנו במנת היום.אך החוכמה היא להזמין מקומות למסעדות השף של המלון,מסעדת הדגים והמסעדה הטורקית ,למי שייש קשרים לא צריך פרוטקציה, הצליחו להזמין לי שולחן  ופונקתי כהוגן.

גם השתיה חופשית ברחבי הממלכה,אני שלא מומחה לאלכוהול המשכתי לתור אחר מנעמי המזון,בית קפה אינטימי וחינני פתוח אחה"צ, בסיום האספרסו והעוגה המקומית המשכתי ככלב דם בעל חוש הריח המפותח לגלות פיתויים חדשים,על חוף הים ביתן קטן ובו אשה כפרית העושה מנפלאותיה על סאג', מאפה דוגמאת ה-קדה הכורדית במילויי לפי בחירת המזמין,תענוג חם ומומלץ.בסמוך בבר שעל החוף פלטת בשרים המציעה מנות מתחלפות -דגים,קבב(חלש),חלקי עוף ועוד …ובתוספות ציפס רענן ובירה קרה,אחלה.
בתוך הלובי, בר חביב  שענה לדרישותינו בסבר פנים טורקי(קפוא)אך יעיל.

מידי ערב התכנסנו חלק מהחברה הישראלים (חברה נהדרים ללא עבר משותף ,אך הלוואי עתיד  לטיולים ביחד)ותמיד היה מי שבחר לעשות חישוב איך תמורת כ-300 $ אנחנו מקבלים 5 ימי פינוק גסטרונומי,מלון מצויין,טיסות,מי מסבסד את זה ? ומה היינו מקבלים בארץ בסכום הזה.

הגלידה הקפואה ומשחק פינג פונג סוער היו משכיחים מאיתנו את חישובי הטורקים ומראים לנו איך הזמן עובר מהר כשנהנים ושבעים.

חזרנו לארץ ,הדיאטנית שלי תגלה מייד שנהניתי ותגרום לי לשכוח מהכול כלול בגירסה הטורקית, ותעביר אותי להכול שקול בגירסה הצימוקית.

לסיום מוסר השכל,גם שהכלכלה העולמית בכי רע יש מי שיתן אחלה תמורה לדולר,תהנו.

                                                                      מתי פרג'י

הוסף תגובה