על החשיבות התכנון לפנסיה

על החשיבות התכנון לפנסיה

כולם יודעים שצריך לחסוך לפנסיה, אבל לא תמיד מודעים לחשיבות האדירה שיש לכל פרט ופרט בתוכנית החיסכון המשמעותית הזו, או לא מקדישים מספיק תשומת לב ליעילות והרווחיות של התכנון. שגרת החיים של היום משכיחה את הצרות של מחר, וזמן הפרישה נראה רחוק מאוד. אמנם הזמן הנזה מגיע מהר יותר משאנחנו חושבים. לכן חשוב מאוד לתכנן את הפנסיה שלכם כבר עכשיו כדי שתוכלו להפיק ממנה את המיטב.

זה הזמן לפנות אל יועץ פנסיה שיסביר לכם את כל הדרכים בהן אתם יכולים לדאוג למחר בצורה הטובה ביותר. כדאי לקבל מידע ופרטים אודות מבטח סימון טלפון ופרטים נוספים, המשיכו כאן.

קצת ביטוח לאומי לא תספיק בוודאות

לא צריך להיות גאון גדי להבין שקצבת הזקנה של ביטוח הלאומי כלל לא מספיקה אפילו למעט שבצרכים הבסיסיים. זה לא סוד שגם יוקר המחייה רק עולה עם השנים, והסכומים הללו של קצבת זקנה הרי לא משתנים בהתאם להם. חשוב מאוד להסתמך אך ורק על עצמכם ולחיות על מה שאתם חסכתם לעצמכם.

אנחנו חיים זמן רב יותר

האנושות, ובעיקר זו החייה במדינות מפותחות, חייה חיים ארוכים יותר. גיל הפרישה, העומד על אמצע שנות השישים, נחשב בקרב רבים עדיין גיל צעיר מדי. היום אנשים מאריכים ימים גם יותר משלושים שנה אחרי שפרשו! ובשנים אלו כמובן שתרצו להמשיך ולחיות ברמת חיים נאותה ואיכותית, שלא לומר כמובן להנות מהחיים כמו שצריך. לכן חשוב מאוד להקפיד ולבנות תוכנית פנסיה שתספיק לכמות זמן גדולה כזו.

תוכנית חיסכון יכולה להסתכם בכמה חישובים קלים

להתחיל לתכנן לפנסיה מפחיד רבים גם בגלל שהמון חושבים כי מדובר בתוכנית ארוכה, מסובכת ומורכבת מדי. למעשה, מדובר בתוכנית לחישוב קלה הרבה יותר ממה שאתם חושבים. כל שעליכם לעשות זה פשוט לבחור את הסכום שברצונכם לחסוך בכל חודש, והמעסיק ינכה בצורה אוטומטית את הסכום הזה מתלוש השכר ויפקיד אותו.

לא להסתמך על מחר

איש אינו יודע מה צופן העתיד. אנו מקווים כמובן שנוכל לסמוך על הקריירה שבחרנו לעצמנו ולקוות שנשמור על בריאותנו לאורך ימים, שלנו, אבל החיים יכולים להשתנות מקצה לקצה בצורה לא צפויה – פיטורים, מחלה לא עלינו ועוד תסריטים שחורים. חיסכון לפנסיה נותן מענה כלכלי ויציב ולו לפחות למקרים לא נעימים כאלה.

לא תרצו להכביד על המשפחה שלכם

משאת נפשו של כל אדם בר דעת היא לסמוך רק על עצמו ולא לתת לאחרים לדאוג ולטפל בו. הכנה לגיל פרישה היא אחת הדרכים הנכונות ביותר לוודא כי האדם שומר על עצמו בזכות עצמו ולא מעזרה של אף אחד נוסף – בטח לא של בני המשפחה שלו. תנו לעצמכם ולמשפחה שלכם שקט נפשי ופטור מהנטל הכלכלי והרגשי והוא הצורך לטפל בכם בגיל המבוגר. כך תוכלו לתת לילדים שלכם לחיות באיכות חיים עם המשפחות שלהם ואתם תהיו עסוקים בתחביבים והדברים שאתם נהנים לעשות.

רוצים לדאוג מעכשיו למחר? פנו אל יועץ פנסיה שיבנה יחד אתכם את התוכנית המשתלמת והרווחית ביותר לפנסיה שלכם.

הוסף תגובה