5 דרכים לשפר את הזוגיות שלכם

5 דרכים לשפר את הזוגיות שלכן/ם

מי לא רוצה לשפר את מערכת היחסים הזוגית שלו? מתחילים בהתחלה עם הרבה ניצוצות ופרפרים ובמהלך השנים מגיעים לתסכולים ומריבות.

לא כולם! כמובן, יש זוגות אשר עובדים על הזוגיות שלהם באינטנסיביות ועל כן היא משאירה אותם בענינים אחד של השני. יחד עם זאת, רובנו נכנסים לשגרה של עבודה, קריירה, ילדים, משכנתא ועוד כמה  הפתעות והזוגיות יורדת בסולם סדרי העדיפויות נמוך נמוך למטה.

כל זה טוב ויפה, כולם באותה קלחת, אבל מגיע הרגע הזה , היום הזה, המילה הזו שנאמרת שמהווים את הטריגר לעשות את השינוי, פורצים את הדרך למעשה ול פקיחת העיניים.

אז מהן האופציות העומדות בפני בני זוג שמחליטים 'לשים פנס' על מערכת היחסים הזוגית שלהם:

ללכת למטפל/יועץ זוגי

לעיתים קרובות כאן מתחילים, היועץ הזוגי או המטפל הזוגי הינם בעלי מקצוע מאומנים ובעלי השכלה רחבה בתחום ( עובדים סוציאלים, פסיכולוגים) אשר מהווים את הבסיס לטיפול בבעיות זוגיות.

מתחילים להתעניין, בודקים שמות, מקבלים המלצות ( במקרה שהחלטםלערב את הסביבה) ויוצאים לשטח לפגישות הכרות.

תהליך של טיפול זוגי מתמקד בעיקר במציאת הסיבה לבעיות התקשורת בין בני הזוג וטיפול יסודי בה. כמו טיפול פסיכולוגי, הטיפול הזוגי הולך אל עברם של המטופלים ומשם מתחיל לבנות את ההוה בו הם רוצים להימצא.

טיפול זוגי מאופיין בפגישות שבועיות, מסודרות לאורך זמן ממושך.

טיפול זוגי משאיר את ההסמכה על שיטת הטיפול בידי המטפל, הוא זה שקובע את הלך הטיפול וההתקדמות.

 ללכת לאימון

בשנים האחרונות נפתחה אופציה נוספת והיא אימון זוגי ! אימון בהגדרתו רואה את האדם כשלם ובריא בנפשו ברגע הנתון של התחלת האימון, הוא מכוון כלפי העתיד ולוקח בחשבון את המרכיבים של הזוג ברגע התחלת האימון והמקום /חזון הזוגי, אליו הזוג מעוניין להגיע.

בעזרת מפגשי אימון ממוקדים בונים אסטרטגיית פעולה ותוכנית אימונית שמביאה בסופו של עניין את הזוג למרחב אליו כיוונו.

אימון מעביר את האחריות  לקביעת היעד/מטרה ולהצלחת התוכנית למאומנים/ בני הזוג

המאמן מאפשר את המרחב בו מתקבלות ההחלטות על אופי, כמות וכיוון החזון הזוגי.


להתחיל להשתנות לבד

אפשרות נוספת ומאוד פופולרית היא- לנסות לטפל בעניין לבד, להחליט שאנחנו יכולים להשתנות, לברר בעצמנו את נקודות הטורפה, לעשות שיחות עם בן הזוג, לנסות את כוחנו

לעבוד על עצמנו מבפנים,  יש בשוק היום אין סוף ספרים ותוכניות, יש תוכניות רדיו וטלויזיה, יש ידע עצום מפוזר בכל מקום.

עבודה אישית לבד היא מאומצת מאוד, דורשת רמת מחוייבות גבוהה, לפעמים מאוד מתסכלת.

להקשיב לעצות של החברה

בשביל  מה יש חברות או חברים קרובים? בדיוק בשביל רגעי המשבר האלו! הרבה זוגות או חלקי זוגות מחליטים לערב חבר או חברה טובה והופכים אותם למנטורים.

עיצות יש לרוב, כל אחד מאיתנו בא לסיטואציה מתוך נקודת המבט האישית שלו.

חברה קרובה תהיה משענת נהדרת, תייעץ לנו לא פעם את מה שאנחנו רוצים לשמוע,היא תיקח צד ותילחם עליו.  חברה קרובה  ודעותיה ניזונות מהנסיון האישי המאוד ספציפי שלה.

להתחבר למחשב ולהתחיל במסע ( נימה אישית)

וישנה אפשרות חדשה ותוססת שמביאה בחשבון  מרכיבים מכל האפשרויות שהזכרתי לעיל והיא להתחבר למחשב, להוריד את '5 כללי הברזל לתקשורת זוגית מוצלחת' – המדריך להכנסת שינוי במערכת היחסים הזוגית שלך, לקרוא אותו ולהתחיל ליישם.

המדריך שנכתב מתוך נסיון של אימון זוגות, שמכיל בתוכו אלמנטים מעולם הגישור והאימון, מודלים חברתיים ופסיכולוגים הוא הצעד הראשון בדרך הנכונה.

הוא מראה לך צעד צעד איך להתחיל לבד, איך לטפל במרכיבים שונים של התקשורת הלקויה, איך ליישם את הטכניקות ולהביא את התקשורת הזוגית שלכם לרמות מודעות גבוהות יותר ותחושה של סיפוק, כבוד ושלווה.

המדריך הוא התחלה של המסע להחזרת הניצוצות בזוגיות, הוא לקיחת אחריות ועשיית מעשה. המדריך מהווה נקודת הזנק למה שיבוא אחר-כך והוא המסע שלכם כזוג לחזון הזוגי הפרטי שלכם.

אז מה אתם בוחרים? איפה הזוגיות שלכם תקועה? מהם המרכיבים של החזון הזוגי שלכם?

סנדרה רגב – בונה גשרים בין אנשים

גישור עסקי וזוגי, אימון אישי וזוגי

רוצה להפוך את הזוגיות שלך לנפלאה?

www.sandraregev.com

הוסף תגובה