אלבום דיגיטלי

בשנות השמונים הייתה מין המצאה כזאת, שכולם התלהבו ממנה והלכו איתה על היד בגאווה. קראו לה 'שעון דיגיטלי', כזה שמורה את השעה רק בלי מחוגים. מה לומר, הזמן עצר מלכת באותו רגע.

מאז הפכה המילה 'דיגיטלי' לכל מה שמריח מודרני, והודבקה לכל מוצר שרצה לשדר חדשנות. שעון דיגיטלי ולא אנלוגי, מיקרוגל דיגיטלי (להבדיל מעמיתו המכני), מצלמה דיגיטלית – בשונה מקודמותיה שנראו כמו גוש מתכת שחור וכבד, ובשנים האחרונות, עם התעוררות שוק המצלמות הדיגיטליות, צץ לו גם אלבום דיגיטלי .

בעוד אלבום תמונות רגיל הוא, לפי ההגדרה הלשונית, "אוסף של תצלומים המאורגנים יחד", אלבום דיגיטלי, פוטוגני ככל שיישמע, הוא למעשה אותו אלבום תמונות מודפס ומוכר, רק שמקור התמונות שונה. דהיינו – המצלמה הדיגיטלית. העובדה שהתמונות מגיעות היישר מהמצלמה, עבור דרך המחשב, מאפשרות לשדרג עשרות מונים את חזותו של כל אלבום, פעולה שבאמצעות סרט צילום ישן הייתה מוגבלת ומסורבלת.

אלבום דיגיטלי – "חיים שכאלה"

אלבום דיגיטלי כיצד זה מתבצע? פשוט. באמצעות תוכנה לעריכת אלבומים, ניתן לסדר את התמונות כרצונכם, ולהוסיף טקסטים, איורים, אפקטים, עיצובים, מסגרות ורקעים. אחר-כך שולחים להדפסה, ישירות מהתוכנה ובלי לכתת רגליים לפוטו-שבתאי-פיתוח-תמונות-חצי-שעה במרכז העיר.

יתרונו של אחסון התמונות במחשב ברור. הן נסרקות ואינן מתבלות, וניתן לשמור אותן גם על-גבי דיסק און קי ולהעביר ממחשב למחשב. מכאן והלאה אפשר לערוך ולסדר גם תמונות עתיקות יומין לפי דרישת בעל האלבום, גם אם מדובר בתיעוד תולדות הישוב הישן בארץ ישראל, למשל.

העובדה הנ"ל מרחיבה משמעותית את אפשרויות עריכת התמונות בכל אלבום, ובפועל את מספר סוגי האלבומים שאפשר ליצור: אלבום דיגיטלי של תמונות באופן כרונולוגי; אלבום דיגיטלי 'היסטורי', עם הפלגה במנהרת הזמן; אלבום 'ציוני דרך' חשובים בחיי יוצר האלבום; אלבום דיגיטלי 'מיקס' המציג כמה בני משפחה או חברים טובים; אלבום דיגיטלי 'חתונת הזהב' או 'חתונת הכסף'; אלבום תמונות דיגטאלי המציג את התפתחות העובר והוולד עד לשלב מסוים בחיי הילד; ועוד כיד הדמיון.

קהלי היעד של האלבומים הדיגיטליים מגוונים אף הם, ונעים מילדים ונוער ועד מבוגרים, או במילים אחרות – מאלבום דיגיטלי להריון וללידה ועד אלבום דיגיטלי להנצחה.

אלבום דיגיטלי – עד 120

אה כן, יש גם את עניין האיכות, שעולה משמעותית כאשר מדובר ביצירת אלבום דיגיטלי, על זה הישן. את האלבומים הללו מייצרים בבתי דפוס מסחריים על מכונות דפוס דיגיטליות, בשילוב תיקוני צבע אוטומטיים, הפרדת צבעים ובקרת איכות. בנוסף, קיימת האפשרות לבחור את האלבום המתאים ללקוח בדיוק, במספר העמודים המדויק, בצורה ובגודל המתאימים, בלי 'שאריות' עמודים ובסגנון אישי התואם את טעם הלקוח.

משפחה של מוצרים לתיעוד המשפחה

כתוצאה מהאצת ההתפתחות הטכנולוגית בנושא, קמו חברות ועסקים רבים שמעניקים שירותי דיגיטציה רלוונטיים, הכוללים כמובן גם עריכת אלבום דיגיטלי והדפסתו. התחרות בתחום רבה, וזה פועל ישירות לטובת הלקוח. רצוי להגדיר את הצרכים שלכם, רצונותיכם וכוונותיכם מהאלבום הדיגיטלי שאתם מזמינים. האם מדובר במתנה? או שמא תיעוד רגיל לצרכים משפחתיים? האם מדובר בעבודת שורשים, או פרוייקט משימתי אחר?

כך או אחרת, אם לסכם במשפט אחד, אלבום דיגיטלי הוא שכלול של האלבום הישן, מוצר פוטוגני רק בלי הריח של הכוננית העתיקה של סבתא.

הוסף תגובה