גוון וצבע

בעולם האדריכלות שחבר בשנים האחרונת חזק דרך עולם העיצוב, הצבע הוא פריט מדבר בפני עצמו, עם מטרה אחידה ורק על מנת לאפשר לכם שילוב של טכניקות שונות ומגוונות כתוספת לאיזור המגורים והסביבה, יופי, פרקטיות ואווירה טובה.

אז איך עושים את כל זה בקומפלקס אחד עם כל כללי האדריכלות הכי חמים? 
אדריכל אחד תיאר בפני דירה המצויה בבניין רב קומות, קומה מספר 16 ואחרונה הצופה על העיר כולה דרך חלון זכוכית רחב וארוך הפרוס לאורך צד מזרח של הדירה, נשאלתי מה מפריע לי במרחב הדירה? ועניתי בפשטות, הדירה מאוד קטנה, עם כל הכבוד לנוף, הזכוכית, הקומה, הבניין, היוקרה, זה לא מכסה מגודלה הקטן של הדירה למשפחה נורמטיבית עם שלושה ילדים וכלבה.

נתחיל בפעולה, ראי את הקיר, פתחו של המטבח, בשבירה קטנה, חצי מן הקיר ישאר כבר נפתח לנו את האווירה בבית שתחבר את הסלון והמטבח ותיצור אווירה פתוחה ורחבה, בשלב השני נדאג לצבוע את הקיר בצבע בהיר כגון שמנת או בז' עם תוספת של שמן עליו, את קיר המסדרון נפתח עד חדר האמבטיה ונצבא את כולו בצבע כהה שלמרות שבירתו תראה כי עדיין מדובר בחלק שונה מן הבית, צבעי הסגול, הכחול,האדום והכתום יעשו כאן עבודה נפלאה, חוץ מזה את הכניסה נהפוך מקשת עגולה למרובעת עם שקע בקיר ושוב צבע בהיר ותוספת של שמן יעזרו לפתוח את האווירה, תקרה נמוכה או תוספות של גבס כאן לא יתאימו אבל צביעה של התקרה באיזור הסלון והמטבח בצבעי בז' ושמן שוב גם תרחיב לנו את האווירה, לא רק לרוחב ולאורך אלא גם לגובה.

הוסף תגובה