הבחירות שלנו

הבחירות שלנו

בכל זמן לא מוגדר אנחנו אלה הבוחרים את מהלכנו, משהו מאוד שיגרתי במהלך יומנו. זה יכול להיות הבחירה הפשוטה ביותר שלנו בבוקר, האם ללבוש את זה הבגד? האם לצאת לעשות איזה ספורט? האם לצאת ולפגוש את החברה? האם לבצע את מטלות השיגרה? ועוד ועוד.

אין לנו בחירה חשובה יותר או בחירה חשובה פחות. בעצם הבחירה אנחנו מתחברים לעצמנו, למצב הרוח שלנו. השאלה איך אנחנו אחרי הבחירה שבחרנו? מה התוצאה? איך אנחנו מרגישים עימה?

איננו יכולים לעשות הפרדות בין הבחירות הפשוטות כמו מה ללבוש לבין הבחירות הגדולות והחשובות או הגורליות שלנו. כל בחירה שלנו קובעת את מהלך חיינו, היום-מחר והלאה.

יש לנו בחירות שמשפיעות לא רק על החיים הפרטיים שלנו, אלא גם על חיי האחרים בו בזמן ולפעמים באי קבלת בחירות מסויימות אנחנו לא רק שעוצרים ומעכבים את עצמנו , אנחנו גם מעכבים או עוצרים את האחרים.

אל לנו לשכוח כי רק אנו האחראים על הבחירות שלנו, על מה שיש לנו השפעה, אין באפשרותנו לבחור עבור האחר/השונה, כל אחד חופשי לבחור את בחירותיו שלו. גם כשאנחנו מאוד רוצים לעזור למישהו אחר, אנחנו מנסים להביא אותו להבנה כי אם יעשה מה שאנחנו חושבים שזה נכון לו , אנחנו אף בטוחים שהבחירה או הדרך שלנו היא היחידה והנכונה אנחנו בעצם אומרים/משדרים לאחר – שאנחנו יודעים טוב יותר ממנו, אנחנו טובים וחכמים ממנו, מה שיכול להראות שאנחנו מקטינים אותו ו/או לא מכבדים אותו בבחירות שלו מהם הוא לומד וצומח. אנחנו בלי שנרגיש בוחרים לקחת שליטה על חיי האחר.

בחירות שלפעמים נראות לנו לא חשובות יכולות להיות גורליות, בחירות שתוצאותיהן מביאות אותנו למציאות לא נוחה יכולה להוביל אותנו לבחירה חדשה שתשפיע באופן מלא על איכות החיים שלנו – זה מותר ואף רצוי לנו לבקש לעצמנו לחיות חיים שמחים, מאושרים ומעשירים.

יש אפשרות שזה יתגשם – באם תבוא מתוכנו הבחירה לשינוי ועבודת התפתחות לנשמה וצעידה בכוונה מלאה באותו שביל המחובר לליבנו המקודש, אנו יכולים לברוא לעצמנו ואת עצמנו מתוך הכוונה הטובה והלב הנקי והאוהב, הגמול לא יאחר ובמהירות ובאופן מלא הוא יהיה בתוך וחלק מחיינו.
באהבה בת שבע יעקובי – מטפלת

הוסף תגובה