הגשמת מטרות – לא חלומות

הגשמת מטרות: מטרות אינן חלומות או משאלות לב, למרות שמפתה להתייחס אליהן כך. כמה נחמד לקחת דף ולרשום בו את כל מה שהיינו רוצים לקבל, לזכות בו, להצליח לעשות או להשיג? 

כסף, הצלחה, הקמת עסק, שידרוג העסק, חיים טובים יותר, מכירות וכל דבר אחר…

ואולם זו אינה הדרך להגשים מטרות, אלא דרך לחלום. חלומות, כבר אמרנו – הם חלומות, ומטרות הן משהו אחר לגמרי. מטרות נועדו להניע אותנו לפעולה, לרגש ולהלהיב אותנו לעשייה.  

מתוך מטרה נגזרת הדרך. מסלול ודרכי פעולה.

יעדים טובים ירגשו אותנו ויעוררו בנו מוטיבציה לפעולה ועשייה.

המוטיבציה תגדל מכל יעד שהצלחנו להשיג, והשגת יעדים ירכיבו את השגת המטרה הכללית.

מכיון שאנו מתייחסים למטרות כאל שאיפות ברות ביצוע שדורשות עשייה, אנו מבינים מראש שייתכנו מכשולים בדרך, אלו לא יעצרו אותנו אלא יחזקו אותנו כשנתגבר עליהם. ההתגברות וההיחלצות מבעיות מלמדת אותנו לא להתייאש, מהמורות הן חלק מהדרך.

מטרותינו אינם חלומות, הן צריכות לכלול דרכי פעולה והתחשובת בתנאי השטח.

הציבו מטרות שאתם מאמינים שתוכלו להשיג. מדי יום אתם משיגים מטרות קטנות ועומדים ביעדים שאינכם אפילו חושבים עליהם כעל פרוייקט מיוחד הדורש ביצוע, אתם פשוט מבצעים. זאת מכיון שהדרך נהירה לכם, ומכיון שאתם מאמינים שתשיגו אותן, אינכם חושבים על אפשרות שלא תצליחו בהן ולכן אתם משיגים אותן. הצלחתכם במשימות אינה נובעת רק מכך שהן פשוטות ויום-יומיות, אלא גם מהעובדה שאינכם מאמינים אחרת אלא שתשיגו אותן. 

הגדירו מטרות מרגשות עבורכם ומעוררות עשייה, תכננו דרכי פעולה, ראו באופן בהיר את המסלול, האמינו שאתם יכולים להשיג את המטרה.

הוסף תגובה