בעלי עסק וסובלים מעכברים במחסנים? כל פתרונות ההדברה במקום אחד

בעלי עסק וסובלים מעכברים במחסנים? כל פתרונות ההדברה במקום אחד

עכברים הם אחד המזיקים הגדולים והמשמעותיים ביותר לבתים, חנויות, בתי עסק, מפעלים וענף החקלאות. עכברים גדלים במהירות, מתרבים בקצב אדיר, אוכלים כל מה שנקרא לדרכם ומפיצים מחלות בקרב בני אדם, בעלי חיים אחרים וגם המזון הנגוע אותו הם מכרסמים. עם קצת התמצאות וקריאה אודות הדרכים בהם ניתן למנוע ולטפל בבעיית המכרסמים הזו, ניתן לפתור את הבעיה ולמנוע את הישנותה בעתיד. במאמר זה נבחן את נושא הדברה של עכברים עם כמה דרכים ושיטות להרחקת מזיקים מסוג זה בבתי עסק ובמפעלים.

מה מושך עכברים לבית העסק שלכם?

הדברה של עכברים יעילה אם יודעים קודם כל מה מושך אותם אלינו. קיימים מספר גורמים. הם מחפשים אצלינו מחסה. במיוחד כאשר מזג האוויר קריר והגשמים מתחילים, עכברים עושים את דרכם לתוך אזורים חמימים יותר כמו בתים מחסנים שקטים ובטוחים. סיבה שניה, זה כמובן האוכל. בבתי עסק כמו חנויות ומפעלים בהם חומרי הגלם והמוצרים נגישים הרבה יותר זה מושך אותם בהמוניהם. סיבה שלישית ואולי החמורה ביותר זה  שהם מחפשים מקום לתפוצה וילודה – עכברים נועדים כבעל חיים שמתרבה במהירות תוך זמן קצר מאוד. הם יעדיפו לעשות את זה בסביבת האדם.

כיצד לדעת אם בית העסק שלכם נגוע בעכברים?

בעוד שעכברים הינם יצורים קטנים למדי, מה שהם משאירים אחריהם מורגש ובולט במיוחד. זה כולל גם סימנים של נזק וגם כל מני רמזים שהם היו שם. ניתן לזהות סימני שריטות או לעיסה על גבי מדפים ומסביב לאריזות מזון. פירורי אוכל שמפוזרים ליד אריזות שנראות לכאורה סגורות או פסולת בין המדפים, באזור המזווה או במקומות אחרים. בנוסף, ניתן לזהות בקלות גללי עכברים, הנראים כמו חתיכות גליל קטנות וארוכות. אפשר לזהות אותם מתחת לכיורים, מאחורי ארונות או בפינת החדר.

אם אתם חוששים שעכברים כבר נמצאים בשלב ההמלטות והקינון, כדאי להתחקות אחרי חומרים רכים המשמים בתור קינים, כמו בד, נייר מגורר, שיער של חיות מחמד, חוטים או כל חומר רך אחר שיכול לשמש מצע להמלטה. כך הדברת עכברים תהיה יעילה ומהירה יותר.

הדרכים היעילות ביותר להיפטר מבעיית עכברים

הדברה של עכברים היא מלאכה לא פשוטה כלל. יש כל מני דרכים ושיטות הדברת עכברים , חלקם הומאניות יותר וחלקם פחות. הדרך הפשוטה והמוכרת ביותר זה כמובן לכידה. יש מלכודות שתופסות ולוכדות עכברים חיים ויש כאלו המוכרות יותר שהורגות אותם תוך כדי. אמנם ייתכן ותצטרכו להציב מלכודות מרובות במידה ויש לכם בעיית עכברים נרחבת, ופריסה של כל כך הרבה מלכודות ללכידה של עכבר אחד בודד לא אפקטיבי.

ישנה אפשרות לעשות שימוש בכל מני חומרים לדחיית עכברים, חלקם טבעיים וחלקם כימיים ומסוכנים מאוד לשימוש מפני הרעלה כללית. רצוי להשתמש בהם רק כשאין ברירה ובעיית העכברים רצינית מדי לכמה מלכודות.

אם אתם רוצים לשמוע עוד על הדברת עכברים בבתי עסק, מפעלים וחנויות – כדאי לכם ליצור קשר ולתאם.

 

 

הוסף תגובה