הופעות בדרום

הופעות בדרום

בכל פעם שאנו שומעים את המילה "נגב", כל שעולה לנו בראש זה שממה, חול ועיירות פיתוח נידחות – בוודאי שהופעות זו לא אחת המחשבות הראשונות שלנו. תתפלאו לדעת, שהנגב צומח ומתפתח, ולאחרונה צצים לא מעט מועדונים שמביאים הופעות חיות על בסיס קבוע.
בעבור תושבי צפון הנגב, הופעות בדרום, זו לא הפתעה. מזה שנים שמגיעות הופעות לדרום – בעיקר לצפון הנגב, לא על בסיס קבוע ובטח לא בתדירות גבוהה אך ניתן היה למצוא הופעה טובה לצאת אליה אחת לתקופה. לאחרונה ישנה הרגשה שכל זה משתנה, וכמעט בכל יום ניתן למצוא הופעה בבאר שבע או בישובים שונים באזור. ניתן ליחס את השינוי לקהילת הסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון ושלוחותיה בנגב, שתפסה לעצמה מקום מרכזי בחיי העיר ובעקבותיה נפתחו עסקים רבים וביניהם מועדונים הופעות וברים רבים.

מועדונים הופעות וברים בדרום

כאמור, לאחרונה חל שינוי משמעותי מבחינה מוסיקלית בדרום. לצד מקומות וותיקים שבמשך שנים הביאו לנגב הצפוני הופעות ואמנים כגון "פאב בארי" ו"בארקה", נראה כצצים מקומות חדשות לבקרים. בבאר שבע קמו מספר מועדונים ביניהם ה"בארוק" ו"עשן הזמן" בהם הופעות של אמים צעירים בתחילת דרכם לצד הופעות של אמנים בשיא הקריירה כגון שלומי שבן, רונה קינן ורבים אחרים. במועדונים בבאר שבע תפוסה מלאה כמעט בכל ההופעות וניכר כי השינוי עושה רק טוב לעיר. בנוסף, ישנם ישובים נוספים בצפון הנגב המביאים במסגרת הפאב המקומי הופעות רבות. דוגמא אחת לישוב שכזה הוא קיבוץ צאלים שבחסות "פאב הבאר" מביא הופעות בכל חמישי בערב, לאחרונה הופיעו שם, מוקי, תמר אייזנמן, מיכאל גריילסמר, רד בנד ואחרים.

הופעות באינדינגב

סטיבל האינדינגב (In-D-Negev) הוא אירוע מוסיקלי משמעותי המתקיים מזה כמה שנים בחול המועד סוכות. הפסטיבל מזמין את הציבור הרחב לשלושה ימים של הופעות ופיעולויות המשלבות חוויות טבע ומוסיקת אינדי במצפה גבולות. בפסטיבל שהחל דרכו ב 2007 ביוזמת צעירים מקומיים הופיעו במהלך השנים ערן צור, אסף אבידן, הקולקטיב ועוד.

ניתן כעת לומר, שיש מוסיקה בנגב ולא מעט ממנה. הנגב צומח ומתפתח בכלל ההביטים ובפרט במוסיקה, וכמעט זורמים אל הנגב מיטב אמנים ישראל להופעות שהן חוויה מיוחדת ומרגשת לכל הדעות.
אז בפעם הבאה שאתם מתכננים טיול לנגב, חפשו הופעות בדרום – אתם תפתעו!

הוסף תגובה