המסע לצמיחה אישית

אנחנו, כאנשים, כל הזמן משתנים, אין יום שעובר שבו אנחנו אותו הדבר כמו שהיינו אתמול, אנחנו כל הזמן מתוודעים לדברים חדשים, חוויות אחרות ממה שידענו עד היום, אינטרקציות עם אנשים, אפילו מחשבות ותובנות חדשות או משופרות…, הגוף שלנו משתנה, תאים מתחדשים, אנחנו מתבגרים.
אי אפשר לעצור את השינוי.
שינוי קורה כל הזמן. שינוי הוא אוטומטי, צמיחה היא לא.
משמעות הצמיחה היא להיות במקום טוב יותר ממה שהיינו אתמול, לפני חודש, לפני 10 שנים.
צמיחה זה להסתכל אחורה ולהיות מרוצה ממה שאני היום, להיות מרוצה ויחד עם זאת לדעת שיש לי עוד הרבה מטרות להשיג, עוד פסגות לכבוש, שעם כל יום שעובר אני אהיה מרוצה אפילו יותר.
לצמיחה מס' שלבים הכרחיים.
השלב הראשון הוא ההכרה.
להכיר בכך שאני רוצה להיות במקום אחר מבחינה אישית, מקצועית, זוגית, רוחנית, גופנית וכו' ממה שאני היום.
ההכרה שמה שיש לי היום לא מספיק לי כדי לחיות את החיים שלי במלואם, להפיק את המקסימום מכל יום שעובר, לשכב לישון בלילה עם חיוך ותחושת סיפוק מהיום שעבר, עם ציפייה והתרגשות לקראת המחר. להבין שזה מה שאני רוצה, יותר מזה – חייב! אני מחויב לחיים מדהימים, מגיע לי למצות את החיים שלי עד תום.
עכשיו אני יודע שאני רוצה וראוי לחיים מלאים יותר.
השלב השני – החלטה.
כל צעד משמעותי בחיינו מתחיל בהחלטה. החלטה פשוטה אך מלאת עוצמה.
החלטה שאני הולך לשנות את חיי ולחיות את החיים שנועדתי לחיות.
שאני מוכן לעשות כל מה שידרש על מנת להגיע לשם.
אני מחליט להתחיל את המסע האישי שלי .
השלב השלישי – מיקוד.
מיקוד הוא כלי רב עוצמה, מיקוד יכול להעלות את חווית החיים לגבהים אדירים, או להוריד אותם לתהומות אפלים.
מיקוד יוצר את תפיסת המציאות שלנו.
שני אנשים שונים אשר נמצאים באותה הסיטואציה יכולים לחוות חוויה שונה לגמרי בהתאם למושא המיקוד שלהם, אפשר לדמות את זה למצלמה המוחזקת בידינו ודרכה אנו רואים את העולם, יש לנו את היכולת והחופש למקד אותה היכן שנרצה.
אותו תהליך בדיוק קורה כשאנחנו מסתכלים פנימה, לתוכנו.
אנחנו יכולים להתמקד בדאגות, במשקל העודף שמסרב להרפות, בחובות, בחוסר ואנחנו יכולים לבחור להתמקד במטרות שלנו, בדרך להגיע לשם ובמשאבים הרבים שעומדים לרשותנו ( חברים שאוהבים אותנו, יכולות אישיות, רעיונות גאוניים ועוד), אנחנו יכולים לבחור להתמקד בריגוש שבוער בתוכנו כשאנחנו חושבים על כל הטוב והשפע שמחכה לנו ועל המסע המרתק שאנו בוחרים לעבור.
קחו פיסת נייר או מחברת (כדי שתוכלו להמשיך ולתעד את השינוי) ורשמו איך הייתם רוצים שתחומים מסוימים בחייכם יראו בעוד שנה מהיום: קריירה, בן-זוג, חברים, משפחה, צמיחה אישית, בריאות וכושר, כסף, סביבה פיזית, תרבות ופנאי.
עכשיו רשמו לפניכם מה הם הצעדים החיוניים שעליכם לעשות על מנת להגיע לשם ומה יכול לקדם אתכם למטרה כבר מחר? הכנת קורות חיים, לחפש באינטרנט את הקורס המסוים שאתם רוצים לעשות, להירשם לחדר כושר, להרים טלפון לחבר ותיק שמזמן לא דיברנו איתו, ללמוד כיצד לבנות זוגיות.
השלב הרביעי – עשייה
עכשיו, כשאנחנו ממוקדים במטרות שלנו ויש לנו תכנית מפורטת כיצד להשיג אותן, מגיע השלב שמחייב אותנו לקום מהספה הרכה, להפסיק לבזבז את הזמן על תכניות טלוויזיה, ולהתחיל לעשות.
אנחנו כבר יודעים מה הדרך לשם, ידע הוא דבר חשוב, אבל אם לא נעשה איתו כלום, הוא יהיה חסר תועלת, ידע בשילוב של עשייה הם הכוח האמיתי.
הברירה בידינו, או שנמשיך לחיות את החיים הבינוניים שחיינו עד היום, או (וסלחו לי על הביטוי) שנזיז את התחת שלנו ונתחיל לעבוד בשביל החיים שאנו ראויים להם!
השלב החמישי – בחינה מחדש
אחרי שהתנסינו בלחתור להגשמת המטרות שלנו, היינו ממוקדים, תכננו את הכל בצורה מסודרת ונקטנו בכל הפעולות שהיו אמורות לקדם אותנו למטרות, זה הזמן לעצור לרגע ולהתבונן.
הבחינה מחדש הוא השלב בו אנחנו מנתחים את התכנית שבנינו ואת התוצאות שיצרנו, שואלים את עצמנו האם התכנית אכן קידמה אותנו לעבר החיים שבחרנו לחיות, בוחנים כל תחום בנפרד. מפרגנים לעצמנו על התוצאות היפות שהשגנו בתחומים מסוימים ומנתחים מדוע לא התקדמנו בתחומים אחרים, האם עשינו מספיק על מנת לקדם את התחומים הללו? אם התשובה היא לא, אנחנו צריכים להשתדל יותר, אם עשינו את כל מה שתכננו ועדיין לא השגנו תוצאות ריאליות, אנחנו צריכים לשנות את הדרך, למצוא פתרונות יצירתיים אחרים, לעשות סיעור מוחות עם מישהו שאנו סומכים עליו ולהגיע לדרך חלופית.
וחוזר חלילה – תכנון מחדש – עשייה – ושוב בחינה.
עם הזמן יתכן שהמטרות שלנו ישתנו, שהצרכים יהיו שונים, זהו חלק מהצמיחה, מטרות שהושגו יוחלפו במטרות אחרות, כמו גם מטרות שלא משרתות אותנו יותר.
המתכון לצמיחה יכול לעזור לנו בכל שלב בחיים, בכל תחום.
אסור לנו לוותר ולחיות פחות מהחיים המלאים שנועדנו לחיות. זמננו כאן אינו אינסופי, כל יום שעובר לא יחזור.
זה הזמן להביט לחיים בעיניים ולהחליט שאנחנו בוחרים בדרך חדשה.

הוסף תגובה