המפתחות אל העושר – מודעות ופרדיגמות מקדמות

הדבר מספר 1 בחיים שנדרש לנו כדי שנצליח הוא: "מודעות!!!" כשאנחנו מודעים ליכולת שלנו להצליח, השמיים הם הגבול!

אם אתם מרוויחים 20,000 לחודש זה רק בגלל שאתם לא מודעים לאיך להרוויח 50,000 ש"ח בחודש, כל החיים שלנו הם למעשהרמת המודעות שאנחנו מפתחים לעצמנו, למעשה המודעות היא מערכת הערכים והחזון שלנו, לאן בדיוק אנחנו רוצים להגיע! וכמה אנחנו רוצים להרוויח, להיות מאושרים או להתפתח כבני אדם.

כל עוד נאמין בעצמנו ונהיה מודעים לכוחנו הפוטנציאלי העצום שטמון בכל אחת ואחד מאיתנו, אנחנו ננסוק למעלה כמו טיל של כיפת ברזל בדרך לעוד ירוט מוצלח.

כבר עכשיו, אתה או את, כן אתם!  עשירים ומאושרים, אתם פשוט לא מודעים לכך ולכן מפספסים את מלוא הפוטנציאל הקיים לאותם הזדמנויות מופלאות שיכולות להיקרות בדרככם, היו מודעים, הם מסביבנו 24 שעות שבעה ימים בשבוע!

אני זוכר שיחה עם חבר כששנינו היינו שכירים אבל עם תשוקה לצאת לעולם הרחב של העצמאיים, כי הרגשנו בתוך תוכנו את הרגש המדהים הזה, אנחנו יכולים! באותה שיחה החלטנו לקחת פסק זמן של יומיים מהעבודה, כדי שנוכל לשבת על חוף הים, ורק לחשוב! הישיבה הזאת מבלי לעשות, סוף סוף, הגדילה משמעותית את רמת המודעות שלנו למה יש לעולם להציע לנו.

1% מהאנשים העשירים בעולם מחזיקים כ 96% מהכסף, למה? כי הם מודעים לזה שהם יכולים!

אז מה? נשאלת השאלה, מה עוצר את ה 99% האנשים הנותרים??? המסה של ההמון? וכמובן שאני לא מדבר עליכם

מה שעוצר אותם נקרא:  "פרגידמות!!!

בקורס האימון המדהים שעברתי במכון גומה בדרכי להיות קאוצ'ר למדנו שפרדיגמה היא – תבנית חשיבה, אנו מסתכלים ומקטלגים במוחנו כל דבר בעולם שלנו בתבניות מחשבתיות,   כי אם לא היינו עושים זאת היינו משתגעים עקב המידע האינסופי שסובב אותנו, אז המוח המופלא שלנו יצר חומת הגנה שבה הוא שם את המידע הזה בתבניות מסודרות כך שבשבריר של שנייה אנו שולפים את המידע, מסדרים אותו, ורק אז מפרשים אותו.

תבנית החשיבה יוצרת פרשנות, ומתוך אותה פרשנות עצמית אנו מגיבים כפי שאנו מגיבים.

לדוגמה: באם נאמץ תבנית חשיבה שאומרת "כל מה שאעשה אני אצליח!" , בכל המעשים שלך מעתה והלאה יהיו מכווני הצלחה, ומשם ההגשמה העצמית והכלכלית שלך מובטחים.

ישנם תבניות חשיבה מקדמות ותבניות מחשבה מעכבות, האנשים המצליחים בחיים מחליפים את תבניות החשיבה המעכבות בתבניות חשיבה מקדמות, וזה חלק מאותה תודעה שאנו חייבים לפתח לעצמנו בחיים (וכן, יש דרך מאוד מסודרת ומובנית איך לשנות את הפרדיגמות המעכבות שלנו, אבל על זה אספר במאמר נפרד)

"אמת חדשה לא מנצחת על ידי שכנוע של יריביה וגורמת להם לראות את האור, אלא משום שיריביה מתים בסופו של דבר" – מקס פלאנק

מודעות ופרדיגמות, פרדיגמות ומודעות משולבות בינהם בעבותות חזקות של הדדיות, מקדמת או מעכבת, וזה כבר תלוי ברמת המודעות ובאם בחיים אנו מסגלים לעצמנו פרדיגמות חיוביות לגבינו ולגבי מעשינו, כאלה שיקדמו אותנו לעבר אותה הצלחה או מאמצים פרדיגמות מעכבות שלא נותנו לנו להמריא אל על לאותה הצלחה כלכלית והגשמה עצמית.

כדי להתעשר אסור לנו, בשום פנים ואופן ללכת אחורה, הפרדיגמה של רובנו כשיש לנו קשיים כלכליים היא: להוריד את רמת החיים כדי להתאימה להכנסה שלנו, לא ולא! באם נשנה את הלך המחשבה הזאת, הפרדיגמה הזאת, ונפנים כשאנו ניצבים מול קשיים כלכליים אנו אמורים לחשוב ולהרחיב את המודעות שלנו לאיך – להרוויח יותר כסף כדי לצאת מאותם קשיים! שינוי פרדיגמה יחד עם הגדלת המודעות העצמית שלנו.

כשאנחנו רוצים לשנות את חיינו, כדי להצליח יותר, אסור לנו להסתכל לאן אנו רוצים להגיע, זה חשוב, אבל חסרה חולייה מאוד חשובה, ואותה חוליה אומרת שקודם אנחנו חייבים להבין היכן אנו נמצאים היום! לנתח את המצב הקיים שלנו ואז להבין איך להגיע מהמצב המצוי למצב הרצוי ולסגל לנו תוכנית פעולה מוסדרת כדי להגיע לשם.

לסיכום: אותה תוכנית פעולה להצלחה בחיים שלנו, תצליח! אם:

עכשיו:

1)     שנו את הפרדיגמות המעכבות שלכם ודמיינו לעצמכם, שאתם שם

2)     אחרי שדמיינתם, קחו החלטה!

3)     לאחר שלקחתם את אותה החלטה, תפנימו שאין דרך חזרה, ותיסתכלו רק קדימה, בגאווה לעבר אופק ההצלחה

4)     ולאחר שלקחתם את אותה החלטה שתשנה את חייכם,

5)     פשוט תעשו! כי רק עם עשייה מגיעים למקומות מופלאים!!!

 

מוכנים, היכון, רוצו!

 

אשמח לשמוע את התגובות שלכם, ואם אהבתם שתפו את החברים שלכם, הם יודו לכם על כך…

 

הוסף תגובה