השנה שחלפה השנה שתבוא

השנה שחלפה, השנה שתבוא

כשמתחילה שנה חדשה, כולם עוסקים בסיכומים. חושבים על השנה שהיתה ועל זו שתבוא, ומכוונים לכך שהשנה שתבוא תהיה טובה יותר. אז איך היתה השנה שלכם, ומה אתם מאחלים לעצמכם לשנה הבאה? כיוונים וטיפים תוכלו למצוא במאמר הבא.

 

השנה שחלפה

שנת התשע"ה חלפה לה, ואנחנו בפתחה של שנת התשע"ו שכולנו מקווים שתבוא עלינו לטובה. אז מה היה לנו שם, בשנה שחלפה?

הזמן הזה, שנמצא בדיוק בתפר בין שתי השנים, רגע לפני זמן הסליחות וגם במהלכו, הוא בדיוק הזמן המתאים לעשות חשבון נפש אישי.

לאן רצינו להגיע? מה רצינו להיות? והאם הצלחנו חלקית או באופן מושלם בשנה הזאת?

אם למשל, היינו במערכת יחסים שלא עשתה לנו טוב – האם אנחנו עדיין שם או שאולי הצלחנו לנטרל קצת את הרגש וללכת עם הראש למקום שבו טוב לנו יותר?

אם רצינו להתקדם בעבודה – האם העזנו להגיד לבוס שאנחנו מרגישים שמיצינו את התפקיד הנוכחי ושאנחנו רוצים מאוד לתרום לחברה בתפקיד חדש ש"תפור" בדיוק עלינו?

אם תכננו לעזוב את העבודה כדי להקים את העסק העצמאי שעליו חלמנו – האם העזנו לעשות את הצעד, למרות הקשיים שהוא לבטח מזמן?

בתקופה זאת של השנה, זה בדיוק הזמן לעצור לרגע מהשגרה שאליה אנחנו רגילים, ולבדוק אם אנחנו באמת מרוצים מהמקום שבו אנחנו נמצאים, או שמדובר פשוט באזור נוחות שאנחנו מפחדים לעזוב.

 

השנה שתבוא

בשנה שחלפה היו, בוודאי, לא מעט אירועים חיוביים ודברים שקרו ועשו לכם טוב. אם, למרות זאת, היו גם דברים שרציתם מאוד לעשות, ולא עשיתם בגלל פחדים וחששות, השנה שמתחילה לה היום מביאה איתה שפע של הזדמנויות.

בימים האלה, שהם ממילא ימים של התכנסות, הסתכלו פנימה ובחנו את המקום שבו אתם נמצאים היום. שאלו את עצמכם ממה אתם מרוצים וממה פחות, ונסו לחשוב על צעדים שיסייעו לכם לשפר את המצב הנתון.

כשאתם עושים את ניתוח המצב הזה, תהיו כנים עם עצמכם. אם אתם יודעים שלא תצליחו לצאת ממצב מסוים שהייתם רוצים לצאת ממנו, אל תגידו לעצמכם שיהיה בסדר, כי כנראה שזה יהיה הרבה דברים, חוץ מבסדר.  במקרה כזה נסו לקבל עזרה ממאמן אישי שיוכל לכוון אתכם אל המקום שבו אתם רוצים להיות, ולספק לכם את הכלים שבעזרתם תצליחו לעשות זאת, עם כמה שפחות קושי וחרטות.

זכרו תמיד, שכדי להגיע למקום שבו באמת רוצים להיות, לפעמים צריך ללכת בדרך קצת קשה, אבל שאם הולכים בה – מגיעים עם הרבה סיפוק וחיוך, אל המטרה.

 

שתהיה לכולנו שנה טובה, מלאה בהגשמה עצמית ובהרבה אהבה.

 רוצים עוד כנסו כאן 

 http://www.sigaliot4u.co.il/

 

 

הוסף תגובה