טיפים ראשונים לכל מי שהתחיל או שרק רוצה ללמוד גיטרה

להלן 3 טיפים ראשונים לכל מי שהתחיל או שרק רוצה ללמוד גיטרה.

שלב 1: בחירת הגיטרה

בחירת גיטרה – אני מתאר לעצמי שהחלטת ללמוד לנגן על גיטרה מסיבה פשוטה שראית איזה חבר או איזה נגן גיטרה מטורף ואמרת לעצמך "וואו אני חייב לדעת לנגן ככה", נכון?  אז זהו שזה בדרך כלל קורה ככה, הכוונה היא שאנחנו רוצים ללמוד לנגן בגיטרה בדרך כלל כי ראינו מישהו שמנגן ורצינו גם. אז הדבר ההגיוני (או שלא) הבא שנעשה הוא לרוץ ולקנות את אותה גיטרה שהוא או היא ניגנו עליה… נכון? אז זהו שלא! לימוד גיטרה היא למעשה דרך ארוכה אך מעניינת. עלינו להבין שאותה גיטרה שראינו שנגן מקצועי מנגן עליה היא כבר הגיטרה ה-6 או 7 שלו במקרה הטוב ואם יודעים מאיזה גיטרה הוא התחיל לנגן? מאותה גיטרה שמתחילים איתה כולם. גיטרה קלאסית. כן חברים לא גיטרה חשמלית ולא גיטרה אקוסטית. גיטרה קלאסית היא הבסיס ממנו נתחיל ללמוד לנגן, ולאחר תקופת נגינה ממושכת (בדרך ככל בין חצי שנה לשנה) ניתן לעבור לגיטרה יותר מקצועית.

אני באופן אישי חושב שתמיד עדיף בהתחלה ללכת על גיטרה לא זולה מידי אך גם לא יקרה, משהו באמצע כך שהיא תוכל לשמש אותנו לתקופה ארוכה גם אחרי שנעבור לגיטרה מסוג אחר.

 

שלב :2 מורה לגיטרה או לימוד במחשב?

ובכן זוהי למעשה ההחלטה השנייה שעלינו לבדוק, ובכן בעידן היוטיוב וברטוני הרשת לא חסרים לנו מורים לגיטרה באתרים שונים, באמת שיש לא מעט אבל רק מעטים נותנים שיעורים מקצועיים ומסודרים בטכניקות לימוד גיטרה. אני באופן אישי (ולא אובייקטיבי J ) ממליץ על אתר ג'ימג'ום שהוא אתר ללימוד גיטרה ומכיל בתוכו את כל הכלים האפשריים ללימוד גיטרה. אבל רגע אחד! בואו לא נישכח שלא כולנו מסוגלים לשבת מול המסך בבית ולתרגל את שיעורי הגיטרה רק מצפייה במחשב! לצורך העניין מי שלא מסוגל לבנות לעצמו תכנית לימודים כזו חייב (3 סימני קריאה) לקחת מורה לגיטרה!

שלב 3: בחירת מורה לגיטרה

אוקי אז החלטנו שאנחנו לומדים במחשב אבל רוצים מישהו שיכוון אותנו וייתן לנו שיעורי עזר, (שזוהי אגב הדרך הנכונה), מעולה! אז איך נבחר מורה לגיטרה? חשוב מאוד לשאול חברים לחפש באתרי אינטרנט, אוקי אחרי שריכזנו מספר מורים שנראים לנו כדאי להתקשר ולשאול, כמה זמן הוא מלמד?, היכן הוא או היא מלמדים, וכמה עולה שיעור? שלא יטעו אתכם – מחירים נמוכים מעידים בדרך כלל על מורים בעלי נסיון מועט. שיחת הטלפון חשובה מאוד מפני שהיא סוג של מבחן האם הצלחתם לתקשר בצורה טובה עם המורה. אוקי אז אחרי שקבעתם שיעור נשאר הדבר האחרון הוא לבחון האם אותו מורה אכן מלמד בצורה טובה. פשוט הגיעו לשיעור ובקשו ממנו לנגן קטע מסויים שאתם יכולים להשמיע לו. מורה לגיטרה טוב בדרך כלל יוכל לנגן כל קטע מוזיקלי.

זהו! אלה 3 השלבים הראשונים לכל מי שמעוניין ללמוד לנגן בגיטרה.

שיהיה בהצלחה.

הוסף תגובה