טרנד חדש: סופר צללים אישי

לא כל מי שחווה חיים מלאי תהפוכות, סיפוק ועניין, יכול להעביר את חוויותיו לכתב בצורה שתשקף את חייו נאמנה.  לצד אלפי הספרים בהוצאה עצמית, החלה להתפתח תעשייה שלמה המסייעים לכתיבה, בדמות סדנאות לכתיבה יוצרת, עורכים לשוניים, תחקירנים וכותבי ביוגרפיות.
מלכים, ראשי מדינות ואילי הון פנו בעבר לסופרי צללים שיכתבו במקומם את ספריהם, זאת עקב מגבלות של זמן קשות, או פשוט בשל כישורי כתיבה דלים. השירות האקסקלוסיבי הזה הפך בשנים האחרונות לנגיש יותר ויותר, וכיום נעזרים בסופרי צללים גם אנשי עסקים שזמנם אינו נתון בידם, בנים להורים המעוניינים להפתיע את הוריהם בביוגרפיות עבות כרס, ולהבדיל, ניצולי שואה המעוניינים שסיפורם יונצח, או אנשים שיכולת הביטוי שלהם בכתב ובעל פה נפגעה עקב מגבלות פיזיות. 
'אופיר בית הוצאה לאור' המתמחה בהוצאת ספרי ביכורים של סופרים ישראלים
אך מה לעשות, ולא לכולם יש את הזמן והפניות לכתוב ספרי זיכרונות עבי כרס, וגם לאלה שיש זמן – לא תמיד עומדת היכולת לשבת ולכתוב. 
לאחרונה הגיעו אלי מספר בקשות מאנשים שלקו במחלות קשות או בשבץ מוחי, והיו במהלך כתיבת ספרי זיכרונות, או לקראת כתיבתו . אנשים אלה מלאים רצון עז לספר את סיפורם, אך מגבלות הגוף והנפש לא מאפשרות להם לעשות זאת. זהו מצב מתסכל מאין כמוהו.  הפתרון של סופרי הצללים מהווה קרש הצלה עבור אנשים שכאלה, והליווי המלא של כותבים מוגבלים הוליד ספרים מרגשים ומעניינים ביותר.כתיבת צללים מאד פופולארית גם בקרב ניצולי שואה, המתקשים עקב גילם ועקב הזיכרונות הקשים העולים בכתיבת ספר זיכרונות, להקדיש לכתיבה זמן ומאמץ ממושכים. ניצולים אלה מעוניינים כי סיפורם ייכתב ויישמע, וישמש מעין אנדרטה לחייהם ולחיי יקיריהם שנספו בשואה, ולכן סופרי הצללים מהווים עבורם גשר בין הזיכרון האישי לקולקטיבי. לאחרונה פורסם בתקשורת כי למעלה מ-5000 ניצולי שואה בארץ ובעולם הוציאו ספרי זכרונות השופכים אור על רבדים שלא היו ידועים עד כה על התקופה החשוכה ההיא.
רוב הפונים לסופרי צללים מעוניינים להוציא ספר במהדורה מוגבלת המיועדת לחוג המשפחה והידידים הקרוב, אך מספר ספרים הביאו סיפור כל כך ייחודי ומרתק, שנשקלת האפשרות  להוציאם כמהדורה מסחרית, והם יגיעו אל מדפי רשתות הספרים.
המסלול החדש מכיל מגוון פתרונות כתיבה מקיפים הכוללים תחקיר עומק, ראיונות, שיקלוט, כתיבה ועריכה עד לספר המוגמר. במקביל ולצד שירותים מקיפים אלה, מעניקים באופיר גם שירותי כתיבה חלקיים כמו כתיבה, עריכת תוכן, הגהה כחלק מתהליך הוצאת הספר לאור .

הוסף תגובה