לימוד תופים למתחילים

הילד שלכם רוצה ללמוד כיצד לנגן על כלי נגינה ויש לו חוש קצב מפותח? הוא זקוק לפעילות ממריצה ואנרגטית שתעזור לו לפתח בטחון עצמי? שיעורי תופים יכולים להיות פתרון נהדר עבורו. כמובן שניתן להתחיל בלימוד תופים בכל גיל שרוצים. שיעורים אלו מתאימים גם לילדים לפני גיל בר מצווה, גם למתבגרים וגם למבוגרים.

לנערים מתבגרים רבים יש חלום להופיע בלהקה מוזיקלית ולנגן בלהקת רוק. ישנם נערים שנמשכים באופן טבעי לקלידים ולנגינה על פסנתר. נערים ונערות אחרים מתלהבים מכלי נשיפה שונים. נערים ונערות רבים מתלהבים דווקא מגיטרה ובמיוחד מגיטרה חשמלית רועשת וישנם כאלו שנמשכים באופן טבעי לתיפוף.

לימוד תופים יעניקו לכם, לא משנה אם אתם ילדים, מתבגרים או מבוגרים, ידע על יסודות התיפוף. כמובן שבשיעורים אלו תלמדו להכיר את התופים השונים אשר קיימים, תלמדו כיצד להחזיק מקלות תופים בצורה נכונה וכיצד לתופף במקצבים שונים ובעוצמות שונות. לימוד תופים בדרך כללל משפר מאוד את חוש הקצב.

אפשר לומר כי תופים הם כמעט עתיקים כמו האנושות. תופים הם כלי נגינה אשר מפיקים צליל כאשר מכים את הממברנה המתוחה שעוטפת את ראש הכלי, בדרך כלל בצורה מעגלית. גוף התוף הוא חלול, ישנם תופים שאפשר לכוון את רמת המתיחות של הממברנה כדי להפיק סוגים שונים של צלילים ברמות שונות.

 

כיום התוף בדרך כלל לא מגיע כתוף בודד בחנויות המוסיקה אלא כמערכת תופים שלמה. השימוש של מערכת תופים הפך לדבר קבוע בכל להקה. כיום כל מתופף צריך לרכוש את הידע שלו אצל מורה לימוד נגינה מקצועי. לא מספיק רק להכות בתוף, מתופף צריך גם לדעת לאחוז ולהשתמש במקלות תופים.

היכן ניתן ללמוד לתופף על תופים ?

אם אתם רוצים להששתף בעצמכם בקורס לימוד תופים או לרשום את ילדיכם לחוג כזה עליכם לברר אם במתנ"ס הקרוב למקום מגוריכם ישנו קורס כזה המלמד את הילדים, את בני הנוער או אתכם המבוגרים כיצד לתופף. כדאי לקנות מקלות תופים לפני הקורס או במהלכו כדי שתתרגלו אחיזה נכונה של המקלות גם בבית.

אם אין חוג תיפוף הקרוב למקום מגוריכם אתם תמיד יכולים ללמוד כיצד לתופף על תופים וכיצד להחזיק מקלות תופים אצל מורה פרטי. המורה יכול להיות מישהו אשר גר קרוב אליכם ויודע לתופף היטב או מישהו שמציע שיעורי לימוד תופים פרטיים. תוכלו למצוא מורים פרטיים המלמדים תיפוף גם ברשת האינטרנט.

סוגים שונים של תופים אשר לומדים לנגן עליהם במסגרת קורס למתחילים:

במסגרת שיעורי תיפוף לומדים התלמידים להכיר סוגים שונים של תופים. התלמידים לומדים את ההבדלים בין הדגמים השונים ובין הסוגים השונים ולומדים כיצד לזהות צליל שונה מכל תוף ותוף במערכת. 

א.    תופי מצילות
ב.    תופי טימבלס
ג.    תוף סנר
ד.    תוף בס

הוסף תגובה