מאמר מס' 3 לקראת ערב זמר: משירי שלישיית החלונות הגבוהים ועוד..

 

נולד בתל אביב בשנת – 3.1.1939 ברחוב גורדון 31, שם גרו הוא והוריו. 
היה בנו של שחקן תיאטרון "האהל" יעקב אינשטיין. הוא למד בבית הספר העממי א.ד. גורדון היה חבר בתנועת "השומר הצעיר", והיה אלוף הארץ לנוער בקפיצה לגובה. 
בעבר היה אינשטיין חבר בלהקות הנח"ל, בצל ירוק, שלישיית גשר הירקון וכאמור, בשלישיית "החלונות הגבוהים" שלשם הצטרף ובשיתוף פעולה מלא עם שמוליק קראוס, יצאו לאור שירים שעד היום אנחנו עדיין מזמרים אותם. אינשטיין, שיתף פעולה בהצלחה רבה עם שלום חנוך ולהקת הצ'רצ'ילים.
בשנת 1963 נישא לאלונה שוחט,שהיא נכדתה של מניה שוחט. במהלך נישואין אלו נולדה לשניים בתם הבכורה שירי,(פוזי) שעל שמה נקרא אחד מאלבומיו. לאחר ארבע שנות נישואין התגרשו בני הזוג. ובשנת 1968 שבו השניים ונישאו זה לזו בשנית. במהלך נישואים אלו, בשנת 1971, נולדה בתם השנייה יסמין, שעל שמה גם כן נקרא אחד מאלבומיו. נישואים אלו הגיעו לסיומם עם גירושיהם שנים ספורות לאחר מכן. לאחר מכן נישא לסימה אליהו, אותה הכיר מעט לפני צילומי הסרט "מציצים", ונולדו להם שני ילדים: הבכור אמיר והבת דינה. 
שתי בנותיהם של אלונה ואריק איינשטיין, שבינתיים חזרו בתשובה יחד עם אימן, נישאו לשני בניו של אורי זוהר, שאף הם חזרו בתשובה. החתונה הראשונה תועדה בסרטו של רנן שור – "חתונה בירושלים", שפתח את פסטיבל חיפה 1985.
אריק אינשטיין הוא חובב ספורט מושבע, וידוע במיוחד כאוהד ותיק ונאמן של הפועל תל אביב, המוזכרת בכמה משיריו. אינשטיין אף כתב את המלים לשיר האליפות האחרון של הקבוצה: "אדומה שלי". כמו כן הקליט את השיר "ואלה שמות", המורכב כולו משמות של כדורגלנים.
בשנת 2005 זכה אינשטיין בפרס אקו"ם על מפעל חיים בפזמונאות העברית וב-2006 קיבל פרס מיוחד על תרומה רבת שנים למוזיקה הישראלית בטקס פרסי אמ"י של ערוץ מוזיקה 24.
ב-3 בינואר 2006, ביום הולדתו ה-67 של אינשטיין, יצא אלבומו "רגעים", בשיתוף המוזיקאי והמעבד פיטר רוט. אלבום זה המשיך את מגמת אלבומיו האחרונים, בשירים שקטים ונוגים כמו "פרידה קצרה" ו"אף אחד לא מזיל דמעה" .
למרות שאינו מופיע על במה, אריק אינשטיין יוצר, כותב ושר שירים חדשים ובכל פעם אנחנו יכולים להתמוגג מחדש מקולו הענוג ומשיריו הקסומים.

עד כאן להפעם
ובמאמר הבא והאחרון בסדרה, נביא את קורותיו של מקים הלהקה – שמוליק קראוס.

הוסף תגובה