מהסוף להתחלה

לפעמים יש לנו מטרה כלשהי ברורה ומוגדרת, שאין לנו שום ספק שאנו מעוניינים בהשגתה, והשאלה היחידה מבחינתנו היא "איך אני מגיע לשם?" מהי הדרך המקשרת בין מצבנו בנקודת הזמן הנוכחית, למצבנו הרצוי אי שם בעתיד?

אחת הדרכים שאני מוצא כאפקטיבית ביותר לזהות את הדרך אל המטרה, היא ללכת מהסוף להתחלה בציר הזמן. היפוך סדר האירועים הכרונולוגי מאפשר לנו לתת הצצה מהעתיד אל ההווה ומשם קל לנו לראות את הדרך שבה לכאורה הגענו לשם.

נשמע אולי מוזר, אך זה פשוט, קל ולוקח רק מספר דקות לבצע.

איך עושים את זה בדיוק:

בואו נתחיל מהסוף – הדבר האחרון על ציר הזמן שאתם רוצים שיקרה בהקשר של המטרה שלכם הוא כמובן שתשיגו אותה, לכן זוהי נקודת הפתיחה שעליה אנחנו רוצים להתייצב.

קחו לכם כמה דקות ודמיינו שכבר השגתם את המטרה שלכם.

עכשיו, כאשר אתם בדמיונכם כבר נמצאים שם, שאלו את עצמכם – איך הגעתי להישג הזה? באיזו דרך הלכתי?

כתשובה לשאלה זו, הדרך שיכולה להוביל אתכם אל המטרה תיחשף אליכם בבהירות. נסו לקלוט כמה שיותר ממאפייני הדרך – איזה פעולות עשיתם שקידמו אתכם למטרה? באילו תכונות אופי שלכם השתמשתם?

זהו. התרגיל נגמר. עכשיו צריך ליישם את הממצאים, והדרך לעשות זאת בקלות ונעימות היא פשוט להעביר את כל המיקוד שלנו מהמטרה לדרך.

לדוגמה, אם במהלך התרגיל הבנתם שבדרך אל המטרה הצטרכתם להיות אמיצים, אתם יכולים להתחיל להתמקד בלהיות אמיצים כרגע ללא קשר למטרה שלכם.

אל תחששו מאובדן כיוון וביטחו בכך שהדרך תוביל אתכם בסופו של דבר אל המטרה שלכם.

כאשר תתמקדו בדרך תיווכחו לראות שההליכה בדרך עצמה, ממלאה בכם את הצורך שחשבתם שיתמלא רק כשתשיגו את מטרתכם, והשגת המטרה תהפוך להיות רק תוצר לוואי של ההליכה בדרך, מבלי שתהיו תלויים בה.

לדרכים נוספות לאימון עצמי, אתם מוזמנים לבקר באתר שלי "אימון עצמי להגשמה" http://i-coach-me.com/

עוד על אימון עצמי – בקישור https://www.articles.co.il/article/171730

הוסף תגובה