מה יגרום לכך שתהיה מסוגל להתקדם מהר יותר ? מהו קצב התקדמות טוב ?

מה יגרום לכך שתהיה מסוגל להתקדם מהר יותר ? מהו קצב התקדמות טוב ?

קצב התקדמות בהתפתחות אישית. ככל שתתקדם ותתמיד יותר בחשיבה חיובית ובכל ההנהגות החיוביות והנכונות בדרך לשלמות הנפשית שלך, כך קצב ההתקדמות שלך יגדל יותר. ז"א לא רק שתמשיך להתקדם, אלא שגם הקצב של ההתקדמות שלך יעלה. ולמה ? כי עצם ההתקדמות שלך ושיפור דפוסי ההתנהגות שלך, לא רק שהם חיוביים בפני עצמם ומשפרים את איכות חייך בהווה, הם משמשים גם כאפשרויות הצלחה נוספות לדברים חדשים. ככל שטוב לך יותר, ככה אתה חושב יותר טוב, מגיע למסקנות טובות יותר, מצליח יותר, טוב לך יותר, חושב טוב יותר… וחוזר חלילה.

כאשר אתה מתאמץ ומתקדם אתה מרוויח לא רק את עצם ההתקדמות, אלא אתה בנוסף מגדיל גם את הפוטנציאל והאפשרויות שלך. ככל תתגבר על יותר מכשולים, ככה תעלה רמת האמון שלך בעצמך, מה שיגדיל את היכולות שלך, את היצירתיות שלך, את הביטחון העצמי שלך, מה שיגרום לכך שתצליח יותר בקצב מהיר יותר וחוזר חלילה כנ"ל.

לכן, כאשר אתה מתחיל התחלה חדשה, זכור כי כל ההתחלות קשות, אבל אלו רק ההתחלות. בעתיד יהיה לך קל יותר. אם גם בעתיד יהיה לך קשה יותר, זה רק בגלל שאתה כנראה כבר תתמודד עם אתגרים גדולים יותר. אבל לשמחתך, כל פעולה חיובית שאתה עושה בכיוון הנכון מקדמת אותך אל היעד ומגבירה גם את מהירות ההגעה שלך לשם. לכן תתמיד בביצוע של כל דבר חיובי אפילו הקטן ביותר, כי לא רק שהוא בפני עצמו טוב, אלא הוא גם יקדם אותך מהר יותר אל הגשמת הרצון שלך בשלמות.

שאלה: האם יש קצב התקדמות מהיר מידי ? תשובה: אין דבר כזה קצב התקדמות מהיר מידי. כן יש דבר כזה התקדמות לא נכונה. ז"א התקדמות בצורה נכונה אינה יכולה להזיק לאדם בשום צורה. אם קצב ההתקדמות של האדם פוגע בו, זה סימן שהוא לא מתקדם ולא פועל נכון. האם קיימת טיסה מהירה מידי ? תשובה: הכל תלוי באיך אתה טס. אם יש לך מטוס טוב, ואתה טס בשמים פתוחים, עם מערכות הגנה טובות מפני סופות וכולי, ממילא אתה יכול לטוס כמה מהר שבא לך. ואם אתה טס מהר וקורה לך משהו, זה לא בגלל המהירות לכשעצמה, אלא רק בגלל המגבלות של המטוס שלך והציוד שלו.

כנ"ל בהתקדמות האישית. אין קצב התקדמות מהיר מידי, יש התקדמות לא נכונה. אם ההתקדמות שלך גורמת לך לדוגמא לכעס / לחץ / חוסר סבלנות וכולי, הרי שאתה מתקדם אך לא בצורה נכונה. יחד עם זאת, אם ההתקדמות שלך גורמת לך לשמחה פנימית / אושר / סבלנות / רוגע וכולי, אתה יכול להגביר את המנועים, כי המטוס שלך תקין.

מטוב לא יוצא רע. אם עשית פעולה טובה ויצא ממנה רע, זה רק בגלל החלק הלא טוב והלא מושלם שהיה בביצוע של הפעולה הטובה שעשית. כי הרי יכולת לעשות את אותה הפעולה טוב יותר (גם אם אינך יודע איך), בצורה כזו שבה יצא ממנה רק טוב. כך גם החלק החיובי של ההתקדמות שלך לעולם לא יוכל לפגוע בך ולעולם לא יקרה לך בגללו שום דבר רע. רק צריך להיות ערניים לגבי האיכות של ההתקדמות עצמה. כי החלקים הלא טובים שבה עלולים להזיק לאדם.

שאלה: מהוא קצב ההתקדמות הרצוי והטוב ביותר ? תשובה: כמה שיותר מהר טוב יותר. אדם שחולה במחלה סופנית. כמה מהר כדאי לו למצוא תרופה ? כמה מהר כדאי לו להתרפא ? כמה שיותר מהר טוב יותר. כמובן תוך כדי בקרה ובדיקה שאכן התרופות עצמן נלקחות בצורה נכונה. אך אם הדרך נכונה, רוץ בה כמה שיותר מהר.

ציטוטים: רבי נחמן מברסלב

כשיש לך שכל, אתה יכול ברבע שעה להשיג מה שלמישהו אחר לוקח להשיג 70 שנה !

"כְּשֶׁזּוֹכִין לַדַּעַת הַשָּׁלֵם [כאשר דעתו של האדם שלמה] אֲזַי יְכוֹלִין לַעֲשׂוֹת וְלַעֲבד הַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ בְּרֶבַע שָׁעָה, מַה שֶּׁאָדָם אַחֵר צָרִיךְ לַעֲבד וּלְהִתְיַגֵּעַ עַל זֶה שִׁבְעִים שָׁנָה"

"אֵין הָעֲבוֹדוֹת [פעולות שהאדם עושה בהתפתחות הרוחנית שלו]… מַזִּיקִים כְּלָל. וּמִי שֶׁמַּזִּיק לוֹ הָעֲבוֹדָה… זֶהוּ רַק מֵחֲמַת גַּדְלוּת [גאווה. היינו שהוא לא עושה את הדברים בצורה נכונה]"

כמה שתתקדם מהר יותר, טוב יותר

"מִי שֶׁצָּרִיךְ לַעֲשׂוֹת תְּשׁוּבָה, הוּא צָרִיךְ דַּוְקָא לִהְיוֹת זָרִיז גָּדוֹל מְאד מְאד, לְמַהֵר וְלָרוּץ מְאד, לְהִמָּלֵט עַל נַפְשׁוֹ, וְאָסוּר לוֹ לִשְׁהוֹת כְּלָל לַעֲמד וּלְהִתְיַשֵּׁב… וְהוּא צָרִיךְ לָרוּץ וּלְדַלֵּג אֶל הַקְּדֻשָּׁה, כַּמּוּבָא, שֶׁהַבַּעַל תְּשׁוּבָה צָרִיךְ לְדַלֵּג עַל מַה שֶּׁצָּרִיךְ לְדַלֵּג, וְלִקְפּץ אֶל הַקְּדֻשָּׁה בִּזְרִיזוּת גָּדוֹל. וְאִישׁ כָּזֶה הוּא זָרִיז וְנִשְׂכָּר כַּנַּ"ל"

ככל שתתקדם יותר, כך קצב ההתקדמות שלך יגדל יותר בצורה אין סופית

"וְאָמַר לוֹ רַבֵּנוּ [רבי נחמן מברסלב] זִכְרוֹנוֹ לִבְרָכָה [לזה שהוא דיבר איתו]: דַּע, שֶׁכְּמוֹ שֶׁהָיָה חִלּוּק אֶצְלִי מִיּוֹם לֵדָתִי [מהיום שנולדתי] עַד הַיּוֹם שֶׁיָּצָאתָ מִמֶּנִּי [עד הפעם האחרונה שהתראנו], כְּמוֹ כֵן יֵשׁ חִלּוּק עַכְשָׁו בֵּין הַיּוֹם שֶׁיָּצָאתָ מִמֶּנִּי לְבֵין הַיּוֹם הַזֶּה.
כְּלוֹמַר, כָּל כָּךְ עָלָה מִמַּדְרֵגָה לְמַדְרֵגָה וּמִשָּׁם לְהַלָּן יוֹתֵר, גָּבוֹהַּ מֵעַל גָּבוֹהַּ לְמַעְלָה, עַד שֶׁנֶּעְתַּק בְּאֵלּוּ הַשָּׁנִים מַדְרֵגוֹת רַבּוֹת כָּל כָּךְ, עַד שֶׁיֵּשׁ חִלּוּק אֶצְלוֹ בֵּין אוֹתוֹ הַזְּמַן לְבֵין עַכְשָׁו כְּמוֹ הַחִלּוּק שֶׁהָיָה בֵּין יוֹם לֵדָתוֹ לְאוֹתוֹ הַזְּמַן."

"[אמר רבי נחמן למישהו:] כְּמוֹ שֶׁאַתָּה רוֹאֶה אוֹתִי, כָּל מַה שֶּׁיָּגַעְתִּי וְטָרַחְתִּי וּפָעַלְתִּי עַל יְדֵי עֲבוֹדָתִי מֵעוֹדִי עַד הַיּוֹם הַזֶּה, עַתָּה אֲנִי יָכוֹל לִפְעל כָּל זֶה בְּיוֹם אֶחָד. וְאַחַר כָּךְ בִּזְמַן אַחֵר אָמַר לוֹ, שֶׁעַתָּה יָכוֹל לִפְעל כָּל זֶה בְּשָׁעָה אַחַת. וְאַחַר כָּךְ אָמַר שֶׁעַתָּה יָכוֹל לִפְעל כָּל זֶה בְּרֶגַע אַחַת."

קרא עוד על התאמצות, פוטנציאל, שלמות, יכולת, שכל דעת, קצב התקדמות, רע, ביטחון עצמי, דפוסי התנהגות, לחץ, כעס, הצלחה, אתגרים, יעוץ, סבלנות, יצירתיות, התחלות חדשות, עתיד, שמחה, אימון, התקדמות, רוגע, התמודדות, קטן, חשיבה חיובית, קושי ועוד …

מאת להצליח בכח המחשבה www.EIP.co.il

הוסף תגובה