מוזיקה חסידית

מוזיקה חסידית הינה ז'אנר מוסיקלי יהודי המשלב כלי נגינה מסורתיים ומילים הלקוחות כולן מתוך כתבים יהודיים כמו התורה, סידור ותפילות. זמר חסידי לרוב שר את המילים כפי שהיו כתובות בספרים, התוספת היחידה הינה לחן עממי יהודי המלווה את מילות הזמר.

מוזיקה חסידית אף היא נחלקת למספר ז'אנרים. היות ומדובר במוזיקה המתנגנת  שנים רבות גם המוזיקה עברה שינויים רבים. אם בעבר אופיינה המוזיקה על פי חצר החסידות (הזרם הפולני היה שונה מזרמים אחרים ואופיין בקטעים אינסטרומנטאליים בלבד).

המוזיקה התפתחה והחלה לשלב מוטיבים מודרניים כמו רוק ופופ, כיום מוזיקה חסידית פופולארית לא רק בקרב קבל  הדתיים אלא גם מסורתיים וחילוניים. בכל שנה מתקיימים מספר פסטיבלים של מוזיקה חסידית המושכים אליהן קהל גדול ומגוון מכל הארץ. פסטיבל הכליזמרים בצפת מושך אליו בכל שנה אלפי מבקרים חובבי מוזיקה חסידית.

כמו כל סוגי המוזיקה גם מוזיקה חסידית ממוסרת כיום, זאת אומרת שאיננו חייבים להגיע במיוחד לפסטיבל על מנת להאזין למוזיקה, אפשר להזמין מוזיקה חסידית לאירועים

אם אתם רוצים להזמין להקה חסידית לאירוע שלכם תוכלו בקלות למצוא מידע ודרכי התקשרות דרך האינטרנט. חיפוש מהיר יביא לכם רשימת להקות ארוכה ממנה תוכלו לבחור בהתאם למחיר ולא פחות חשוב סגנון המוסיקה. אם קשה לכם להחליט בין מספר להקות מומלץ להגיע להופעות שלהן, כך תוכלו להתרשם מהמוסיקה, האווירה והחיבור עם הקהל.

אם אתם מתכננים אירוע שאינו דתי בוודאי תרצו לשקול להקה חסידית מן הז'אנר הפופולארי יותר המשלבת מוזיקה אתנית, ג'ז ואפילו היפ הופ.

הוסף תגובה