מכאן לאן – למידת אימון לא נעצר בהכשרה הבסיסית

   שלום לכולכם, אם אתם עוקבים אחרי המאמרים שאני מעלה אתם בוודאי כבר יודעים שאני לומד הכשרת מאמנים בבית ספר יוזמות. אם לא, אתם מוזמנים לקרוא אחורה ולראות למה בחרתי ללמוד אימון ולמה בחרתי ביוזמות כבית שלי.

   בימים אלה אני בשלבי הכשרת המאמנים וממתין בציפייה ליום שבו הוכשר להיות מאמן. אבל אני יודע שכאן הלמידה לא מסתיימת. אימון ולמידת התחום לא נגמר בהכשרה הבסיסית. כשמה כן היא, הכשרה בסיסית. זה אומר שיש עוד הרבה כיוונים להתפתח. יש מגוון התמחויות והצורך במילוי ארגז הכלים המקצועיים והאישיים שלי בעוד ועוד כלים, עוד יכולות ועוד אפשרויות.

   כמו גם שיש מגוון שלם של מתאמנים מתחומים שונים, כך גם יש מגוון של התמחויות שונות. בכלל, ככל שצוברים כלים שונים אפשר לשלב ולהיות מאמן טוב יותר, עם יכולות רחבות יותר של אימון. יש מגוון תחומים שכשאלמד אותם אוכל להעניק את האימון שלי לקהל רחב יותר ומגוון יותר.

   מה עוד שהחיים מתפתחים ואיתם גם המצבים שאנשים מתמודדים איתם. ככל שהטכנולוגיה והחבר'ה מתפתחת ככה גם ההתמודדויות של המתאמנים.

   אז מה האפשרויות שיש לי? האפשרויות רבות כל כך אבל אתן כמה עיקריות –

  •    קורס אימון מתקדם וסופרוויז'ן למאמנים – לאחר שרכשתי את הכלים הבסיסיים שלי, אני רוצה עוד. אני רעב לעוד כלים, לעוד התנסויות,לעוד ידע, כי באמת שידע זה כוח, כוח שאוכל להעביר למתאמנים. מה עוד שאני בכלל בתחילת דרכי כמאמן, גם השחיינים המקצועיים צריכים מאמן לצידם כשהם מזנקים לבריכה. 
    האימון המתקדם גם מאפשר לי לקבל עוד מתאמנים תחת הנחיית מנחה מוסמך ובעל ניסיון עשיר. צבירת הניסיון האישי שלי בליווי מנחה מוסמך הוא הכלי החשוב ביותר שאוכל לצבור. אני אוכל ללמוד איך להתמודד עם מצבים שעולים תוך כדי העברת האימון. בעצם הוא מגדיל לי את זמן ה"סטאז'" שלי, אבל במובן הכי טוב,שמאפשר לי לצבור את הכלי החזק של ניסיון לעתיד.
    האקסטרה האישי הוא גם עליה בדרגה שלי בלשכת המאמנים בישראל.
  •    קורס באימון עסקי – עסקים קטנים/בינוניים הם גם סוג של מתאמנים. עסק הוא גוף חי עם בעיות, אתגרים וקשיי התמודדויות כמו שמתאמן רגיל. ההבדל הוא סוגי הקשיים והאתגרים של עסק. אלו אתגרים שמיוחדים לעסק. בנוסף שעסק הוא גוף שמורכב לעיתים מכמה אנשים ולכן צריך לדעת לאמן גוף שלם ואת כל חלקיו. כמובן שעלי ללמוד מושגי יסוד, היבטים פיננסים, ולדעת איך לאמן ואיך אפילו לנהל עסק קטן ובינוני.
  •    התמחות באימון הפרעות קשב וריכוז ADHD – כמעט אחד מכל 4 כנראה סובל מבעיית קשב וריכוז ברמה מסוימת. ברמות מסוימות הבעיה יוצרת קשיים תפקודיים בחיי היומיום. האימון לקשב וריכוז הוא אימון ממוקד, קצר מועד שמדגיש את ההתמודדויות עם קשיי הפרעת הקשב הריכוז. המתאמן לומד ורוכש מהמאמן "ארגז כלים" עשיר לחייו. בקורס ארכוש דבר ראשון את הידע התיאורטי והמאפיינים השונים של ההפרעות השונות בנושא הפרעות קשב וריכוז. אלמד כמובן גם איך להעביר אימון ואפילו אעשה סופרוויז'ן בתחום.
 

   יש הרבה אפשרויות נוספות ואספר לכם עליהם בהמשך. אבל אתם יודעים, אני יושב היום, עוד בתחילת דרכי ורואה כמה רחוק אפשר להגיע ולהתפתח. לא הופך למאמן ביום ויש לי זמן ללמוד ולבנות את עצמי. אז דעו לכם שאם אתם מתחילים ללמוד אימון או שוקלים ללמוד אימון, אל תעצרו בהכשרה הבסיסית, צאו וצמחו. כדי להיות עץ שמכסה, נותן צל ופירות לקהל רב של אנשים, צריך את הזמן להשקיע על מנת לצמוח.

— אביתר שפילמן

הוסף תגובה