משכנתא חוץ בנקאית לפושטי רגל / כינוס נכסים / הגבלה

משכנתא חוץ בנקאית לפושטי רגל / כינוס נכסים / הגבלה

נתקעתם במצב קשה וצריכים משכנתא חוץ בנקאית שתוכל לחלץ אתכם מהבעיה? הגעתם למקום הנכון בדיוק. שמי מרטין בוקסדורף, המומחיות שלי להשיג משכנתא חוץ בנקאית  לאנשים שנמצאים במצבים מסובכים, על מנת לפתור את הבעיה.

באיזה מצבים צריך לקחת משכנתא חוץ בנקאית?

משכנתא חוץ בנקאית מתאימה רק במצב אחד: כאשר צריכים לסגור חובות שלא ניתן לסגור בשום דרך

מרטין בוקסדורף

אחרת. הכוונה היא למצבים שיש כמות של חובות והבנקים כבר לא מוכנים לאשר משכנתא, אם נמצאים בהגבלה או פשיטת רגל או כינוס נכסים וחייבים להשיג כסף כדי להיחלץ מהבעיה.

איך עובדת משכנתא חוץ בנקאית?

משכנתא חוץ בנקאית עובדת בדיוק כמו משכנתא בנקאית רגילה, הכוונה היא שניתן לשעבד את הבית רק עד חמישים אחוז מהשווי שלו. כלומר אם השמאי מעריך את הבית בשווי של 1.5 מיליון שקלים, ניתן לקחת משכנתא חוץ בנקאית בגובה של עד 750 אלף שקלים. הכוונה היא לכך שכל המשכנתאות יחד שישנן על הבית יהיו עד 50 אחוז מהשווי.

במתכונת של הלוואת גישור:

המשכנתאות החוץ בנקאיות ניתנות בדרך כלל במתכונת של גישור, כאשר המשכנתא היא למשל לשנתיים, כאשר בשנתיים האלו משלמים רק את הריבית על הכסף ולאחר שנתיים אמורים להחזיר את הכסף כולו.

איך מחזירים את הכסף?

הדבר הראשון שרוצים לדעת כאשר מבקשים משכנתא לפושטי רגל או מוגבלים או כל דבר אחר זה איך מתכוונים להחזיר את הכסף? החברה שנותנת את הכסף רוצה לדעת מה הולך לקרות לאחר השנתיים? איך הכסף יחזור אליהם?

למעשה קיימות בגדול רק שתי אפשרויות:

האפשרות הראשונה היא למחזר את המשכנתא לאחד הבנקים לאחר שנתיים, האופציה השנייה היא כמובן למכור את הבית או להשיג את הכסף ממקור אחר.

האם ניתן למחזר את המשכנתא לאחר שנתיים?

בתור מי שעוסק בהשגת משכנתאות במצבים הכי מורכבים שיש, אני בדרך כלל מצליח למחזר את המשכנתאות לאחד הבנקים לאחר שנתיים. כך קרה ב90 אחוז מהמקרים שאני עסקתי בהם. בשאר המקרים, אנחנו יכולים לבקש הארכה של המשכנתא לעוד שנה אחת. השנה הנוספת כבר תשלים את התקופה הנדרשת כדי למחזר את המשכנתא לבנקים.

דוגמה: נניח שאדם נמצא בהליך פשיטת רגל ואני מצליח להשיג לו משכנתא חוץ בנקאית כדי לסגור את החובות שלו לכונס. ברגע שמקבלים את הכסף של המשכנתא, סוגרים את כל הבעיות ועכשיו יש שנתיים שבהן אנחנו עוברים תקופה של ניקיון.

כלומר, יש לנו שנתיים לשפר את הbdi כדי שלקראת סיום השנתיים, אני אצליח להעביר את המשכנתא החוץ בנקאית לבנק.

איך מקבלים משכנתא חוץ בנקאית?

רבים חושבים שאם הם לוקחים משכנתא חוץ בנקאית ומשעבדים את הבית לצורך כך, זה אומר שמקבלים משכנתא חוץ בנקאית בטוח. אבל האמת היא שזה רחוק מהאמת. מרבית הבקשות שמגישים לחברות חוץ בנקאיות נדחות לחלוטין ולעולם לא מצליחות.

גם במשכנתאות החוץ בנקאיות, צריך להראות שקיימת היכולת להחזיר את הכסף ברמה החודשית, כלומר אנחנו רוצים לראות הכנסות, אנחנו רוצים להראות שאנחנו נעמוד בתשלומים השוטפים על הסכום שאנחנו לוקחים ואת היכולת להחזיר את הכסף בסוף התקופה. חשוב להבין, לקבל משכנתא חוץ בנקאית זה לא פשוט- צריכים להתאמץ ולהראות שאנחנו יכולים לעמוד בהחזרים.

ריביות במשכנתא חוץ בנקאית:

ריביות המשכנתא החוץ בנקאית הן הרבה יותר גבוהות מאשר משכנתא בנקאית. הסיבה לכך היא מאוד פשוטה: הבנקים לעולם לא יתנו משכנתא למישהו שנמצא בהגבלה או בפשיטת רגל או באיחוד תיקים. למה לא יתנו? כי הם לא רוצים לקחת את הסיכון.

החברות החוץ בנקאיות הן אלו שלוקחות את הסיכון ולכן גובות ריבית הרבה יותר גבוהה כדי לפצות על הסיכון שהן לוקחות. הריביות בחוץ בנקאי הן סביב 13 אחוז שנתי במתכונת של הלוואת גישור.

לכל שאלה בנושא: מרטין בוקסדורף- 0508116397 או maratbok@gmail.com

הוסף תגובה