סגנונות ריקוד

כל סגנון ריקוד הוא כמו שפה, שפה של תנועה. אנחנו מגיעים לשיעור ריקוד מסוג חדש ולומדים הכל מהתחלה, את האותיות והמלים, ולאט לאט מצליחים להרכיב משפטים. משפטים של ריקוד, תנועה, הבעה – לא מילוליים, לא שכלתניים, אלא שמגיעים ממקום אחר, מהגוף.

בשנים האחרונות נוצר בארץ מגוון סגנונות ריקודים שאפשר ללמוד, הנה סקירה קצרה של כמה להיטים ישנים וחדשים:

 

בלט קלאסי

בלט קלאסי הוא ריקוד של חן, דיוק ואיזון. ילדים ומבוגרים, נשים בעיקר וגם גברים, נכנסים לעולם של יופי ומשמעת. הקצב, תנוחות הבלט, הצעדים המתוארים בצרפתית. הגוף נמתח כלפי מעלה כמו מוחזק עם חוט, ומקנה לרקדנים יציבה זקופה.

הופעות בלט קלאסי מפורסמות כוללות מופעים כמו אגם הברבורים, מפצח האגוזים ועוד.

ריקודי בטן

בשנים האחרונות לימוד ריקודי בטן הפך פופולרי מאוד. הריקוד, המכונה גם מחול מזרחי, מקובל בעיקר כריקוד נשי אך יש גם גברים הלומדים אותו ומופיעים. הריקוד מפעיל את כל שרירי הגוף, ומשתמש בתנועות רבות של ניעור ותנועות מעגליות בעיקר של הכתפיים, החזה והאגן.

לימוד ריקודי בטן מפתח תנועות נשיות ומביא לידי ביטוי חושניות.

בהופעות יש לעתים קרובות שימוש בתלבושות עם תוספות קטנות של חרוזים או נצנצים מבריקים, המשמיעים רעש בזמן ניעור הגוף. כמו כן יש שימוש באביזרים כגון צעיפים.

 

ריקוד אפריקאי

ריקוד אפריקאי הוא ריקוד דינמי ואנרגטי, מלווה בקצב תופים מהיר.

הריקוד מבטא את עולמו הפנימי של הרקדן, הוא צורת ביטוי שהיא חלק אינטגרלי מהתרבות. שיעורי ריקוד אפריקאי מאתגרים, הם דורשים ומפתחים סיבולת, ריכוז וקשב.

 

ריקוד חופשי

ריקוד חופשי כשמו כן הוא – אין מגבלות, אין חוקים, אין לא נכון. ריקוד חופשי מגיע לרוב בהקשר לתפיסות עידן חדש, וזהו ביטוי בתנועה של חופש, זרימה ושחרור.

הוסף תגובה